ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення заяви про забезпечення позову
17 травня 2019 року м. Київ № 640/1748/19
Окружного адміністративного суду міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., розглянувши заяву про забезпечення позову у адміністративній справі
за позовом ОСОБА_1
до Прем'єр-міністра України - Гройсмана Володимира Борисовича
про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язати вчинити дії
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Гройсмана Володимира Борисовича - Прем'єр-міністра України, в якому просить:
- визнати протиправними дії Прем'єр-міністра України - Гройсмана В.Б. щодо підписання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.07.2016 року № 550 "Про тимчасове покладення виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України на Супрун У." ;
- визнання протиправною бездіяльності Прем'єр-міністра України - Гройсмана В. Б . щодо не внесення на розгляд Верховної Ради України подання про призначення Міністра охорони здоров'я України;
- зобов'язати Прем'єр-міністра України - Гройсмана В.Б. внести на розгляд Верховної Ради України подання про призначення Міністра охорони здоров'я України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 06.02.2019 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з вручення ухвали.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 березня 2019 року позовну заяву повернуто позивачеві.
В подальшому, 16 травня 2019 року через канцелярію суду надійшла заява про забезпечення позову у адміністративній справі №640/1748/19.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд дійшов висновку, що її слід повернути позивачеві без розгляду, з огляду на таке.
Як вже зазначено вище, ухвалою суду Окружного адміністративного суду м. Києва №640/1748/19 від 20.03.2019 р. позовну заяву і додані до неї документи повернуто позивачеві на підставі п.1 ч.4 ст.169 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Згідно частини другої вказаної статті забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Відповідно до частини 1 статті 153 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову подається:
1) до подання позовної заяви - до суду, до якого має бути подано позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом;
2) одночасно з пред'явленням позову - до суду, до якого подається позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом;
3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.
Згідно частини 1 статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що норми Кодексу адміністративного судочинства України не містять положень щодо можливості окремого розгляду судом заяви про забезпечення адміністративного позову, у разі повернення позовної заяви позивачу.
Однак, ч.6 ст.7 цього Кодексу передбачено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Отже, у відповідності до норм даної статті, суд повинен застосовувати закон, що регулює подібні правовідносини, а саме п.2 ч.4 ст.169 КАС України
За таких обставин, заяву про забезпечення адміністративного позову необхідно повернути позивачу без розгляду.
Керуючись статтями 150-157, 159, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Заяву про забезпечення адміністративного позову від 16 травня 2019 року у справі №640/1748/19 - повернути позивачу без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст. 293, ст. 294 - 297 КАС України.
Суддя Н.М. Клименчук