Літинський районний суд Вінницької області
Справа № 137/726/19
"03" червня 2019 р.
Літинський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
секретаря судових засідань ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Літин подання начальника Літинської ВК-123 ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , засудженого 26.09.2016 р. Кам'янець-Подільським міськрайонним судом Хмельницької області за ст.ст. 185, ч.2, 186 ч.3, 70 ч.1, 71-73 КК України до 5 років 3 місяців позбавлення волі,-
До Літинського районного суду надійшло подання Літинської ВК-123, в якому порушується питання про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 з огляду на те, що останній підпадає під п. "б" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", оскільки його поведінка під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення.
Засуджений ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився.
Відповідно до п."б" ст.3 зазначеного закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства. 26.09.2016 р. Кам'янець-Поділським міськрайонним судом Хмельницької області ОСОБА_4 засудженого за ст.ст. 185, ч.2, 186 ч.3, 70 ч.1, 71-73 КК України до 5 років 3 місяців позбавлення волі (а.с. 6-7).
Одночасно з характеристики начальника відділення соціально-психологічної служби Літинської ВК 123 від 08.05.2019 р. відносно засудженого ОСОБА_4 вбачається, що за час відбування покарання у Літинській ВК № 123 останній характеризується негативно. Допустив 10 (десять) порушень вимог режиму відбування покарання, за що притягався до відповідальності, в тому числі один раз поміщався до ДІЗО (а.с. 4).
Поведінку засудженого за час відбування покарання у Літинській ВК 123 можна відмітити і з довідки по особовій справі відносно засудженого ОСОБА_4 , від 08.05.2019 р. де містяться відомості про те, що до останнього 10 (десять) разів застосовувались дисциплінарні стягнення. Заохочення відсутні (а.с. 5).
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до положень ст. 6 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно зі ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 ЗУ від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
Згідно ч.2 ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Дослідивши матеріали подання, судом встановлено, що поведінка ОСОБА_4 під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення, а тому суд вважає необхідним з метою запобігання вчинення правопорушень і злочинів, а також з метою здійснення виховного впливу, подання задовольнити і встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд за наступними обмеженнями.
Враховуючи ту обставину, що ні в матеріалах подання ні в ході судового розгляду не було обґрунтовано застосування обмеження, яке полягало б у забороні перебування у визначених місцях району (міста), тому з підстав вищенаведеного вважаю за необхідне подання начальника державної установи «Літинська виправна колонія (№ 123)» про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 задовольнити частково.
Керуючись ст.158 КВК України, ст.ст. 3, 5, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",-
Подання задовільнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 рік з наступними обмеженнями:
- Заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, з 23:00 год. до 06:00 год.;
- Заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району;
- Реєстрація в органах поліції за місцем проживання один раз на місяць (остання п'ятниця кожного місяця).
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду на протязі семи днів.
С Суддя: ОСОБА_1