Справа № 128/1019/19
Іменем України
15 травня 2019 року місто Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Ганкіна І.А., розглянувши матеріали, що надійшли від Вінницького РВП ВВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за вчинення адмінправопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, -
06.04.2019 року о 22 год.50 хв. в с. Лука Мелешківська, Вінницького району Вінницької області водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки ЗАЗ 11024 д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме : різкий запах з ротової порожнини . Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився, що підтверджується висновком № 936 від 06.04.2019 ороку КП « Вінницького обласного наркологічного диспансеру» .
Своїми умисними діями ОСОБА_1 порушив п. 2.5 ПДР України, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2 , будучи належним чином повідомленим про день і час розгляду адміністративної справи, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення судової повістки, яке повернулось на адресу суду, в судове засідання не з'явився без поважних причин, не повідомивши суд про причини неявки в судове засідання.
Відповідно до вимог ст.268 КУпАП під час відсутності особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
За таких обставин, вважаю за можливе прийняти рішення по справі у відсутність належним чином повідомленої особи щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності.
Враховуючи те, що ОСОБА_2 не з'явився в судове засідання без поважних причин та з врахуванням норм ч.2 ст.38 КУпАП, якою визначено, що стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, вважаю за необхідне, з метою недопущення порушення зазначених в ч.2 ст.38 КУпАП строків притягнення до адміністративної відповідальності, розглянути даний адміністративний матеріал 15.05.2019 року.
Суд, дослідивши матеріали справи приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Суд, дослідивши матеріали справи, враховуючи:
п. 2.5.Правил дорожнього руху, згідно якого водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин;
п. 4 Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09.11.2015 р. - ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є:звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці; прийшов до висновку, що дії ОСОБА_1 кваліфіковано вірно за ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто відмова пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Вина правопорушника доведена матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення БД № 366718 від 07.04.2019 року; висновком№ 936 від 06.04.2019 року КП « Вінницького обласного наркологічного диспансеру», де лікарем наркологом ОСОБА_3 зазначено, що ОСОБА_1 06.04.2019 року о 23 од.15 хв. відмовився від медичного обстеження на предмет вживання алкоголю; пояснення свідка ОСОБА_4 , яка підтвердила той факт, що на прохання працівників поліції пройти медичне обстеження в медичному закладі водій ОСОБА_1 відмовився, а також зобов'язалась не допустити до керма водія ОСОБА_1 та доставити автомобіль до його місця проживання; рапортами інспекторів поліції.
З довідок, долучених до протоколу про адміністративне правопорушення, наданої Вінницьким РВП ВВП ГУНП у Вінницькій області вбачається, що згідно бази даних громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідчення водія серія НОМЕР_2 отримав 30.10.2012 року, крім того, протягом поточного року до адміністративної відповідальності за порушення ПДР , передбачених ст.130 КУпАП не притягувався.
На підставі вищевикладеного та враховуючи характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, обставини його вчинення, дані про його особу, а також те, що транспортний засіб є джерелом підвищеної небезпеки і керування ним в стані наркотичного сп'яніння є небезпечним як для самого водія, так і для інших учасників дорожнього руху, вважаю з метою виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненням як ним та і іншими особами нових правопорушень, можливим застосувати щодо нього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, і саме такий вид стягнення буде необхідним та достатнім для виправлення скоєного ОСОБА_1 ..
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Тому з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, ч.1 ст. 130, 268, 284, 294 КУпАП, суддя -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір, що становить 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп..
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред'явлення постанови до виконання 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду Вінницької області через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Суддя І.А. Ганкіна