Справа № 324/615/19
Провадження № 3/324/203/2019
28.05.2019 м. Пологи
Суддя Пологівського районного суду Запорізької області Іванченко М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Пологівського РВ ДВС ГТУЮ у Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, прож.: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ст.183-1 ч.1 КУпАП,
До Пологівського районного суду Запорізької області надійшов протокол №14 про адміністративне правопорушення від 02.04.2019, складений державним виконавцем Пологівського РВ ДВС ГТУЮ у Запорізькій області Кива С.О. відносно ОСОБА_1 за ст.183-1 ч.1 КУпАП, в якому зазначено: «при примусовому виконанні виконавчого листа №2-1252/2010, виданого 24.11.2010 Куйбишевським районним судом Запорізької області про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів у розмірі 1/4 частини всіх доходу, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , починаючи з 30.09.2010 і до повноліття, встановлено, що ОСОБА_1 не сплачував аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, а саме з 26.12.2016 (дата пред'явлення), чим порушено вимоги ст.71 ч.12 Закону України «Про виконавче провадження», відповідальність за яке передбачено ст.183-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що підтверджується розрахунком заборгованості боржника по аліментам від 28.02.2019, згідно якого сукупний розмір заборгованості, який виник з 01.06.2016 по 28.02.2019 (у тому числі сума заборгованості відповідних платежів за шість місяців, що минули за період з 01.09.2018 по 28.02.2019 у розмірі 12398,31грн.) та станом на 28.02.2019 в загальній сумі становить 97429,48грн.»
Суд звертає увагу, що відповідно до ст.2 КУпАП законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо. Положення цього Кодексу поширюються і на адміністративні правопорушення, відповідальність за вчинення яких передбачена законами, ще не включеними до Кодексу.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, з огляду на принцип законності, встановлений ст.7 КУпАП, на основі суворого додержання якого здійснюється провадження в справах про адміністративні правопорушення, то протокол про адміністративне правопорушення повинен бути складений в суворій відповідності до вимог щодо його змісту, встановленими ст.256 КУпАП.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення з'ясовує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.2, ч.3 ст.256 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Протокол №14 про адміністративне правопорушення від 02.04.2019, складений державним виконавцем Пологівського РВ ДВС ГТУЮ у Запорізькій області Кива С.О. відносно ОСОБА_1 за ст.183-1 ч.1 КУпАП, в порушення зазначених вимог ст.256 КУпАП, не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, у ньому відсутній запис про відмову особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу. В протоколі відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також не викладені мотиви відмовлення від його підписання.
У зв'язку із цим, протокол №14 про адміністративне правопорушення від 02.04.2019, складений державним виконавцем Пологівського РВ ДВС ГТУЮ у Запорізькій області Кива С.О. відносно ОСОБА_1 за ст.183-1 ч.1 КУпАП, у зв'язку із порушенням вимог ст.256 КУпАП, разом із доданими матеріалами підлягає поверненню до Пологівського РВ ДВС ГТУЮ у Запорізькій області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП України, суд,
Повернути до Пологівського РВ ДВС ГТУЮ у Запорізькій області протокол №14 про адміністративне правопорушення від 02.04.2019, складений державним виконавцем Пологівського РВ ДВС ГТУЮ у Запорізькій області Кива Світланою Олександрівною відносно ОСОБА_1 за ст.183-1 ч.1 КУпАП, разом із доданими матеріалами для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: М.В.Іванченко