Постанова від 03.06.2019 по справі 403/206/19

Справа № 403/206/19

Провадження № 3/403/57/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2019 р. Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі :

головуючого Годованець І. А.

при секретарі: Дорошенко В.В.

з участю:

прокурора: Павлюченко Л. В.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Устинівка матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від сектору протидії корупції Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: смт. Устинівка Кіровоградської області, українець, громадянин України, освіта вища, одруженого, не судимого, депутат Устинівської районної ради Кіровоградської області, фізична особа - підприємець, зареєстрованого жителем за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , протокол про адміністративне правопорушення: за №118/19 від 11 квітня 2019 р.;

за корупційне діяння, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до рішення першої сесії Устинівської районної ради Кіровоградської області за №1 від 17 листопада 2015 року, ОСОБА_1 визнано обраним депутатом Устинівської районної ради Кіровоградської області.

Частиною 1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Згідно примітки до ст.172-6 КпАП України, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Таким чином, ОСОБА_1 , депутат Устинівської районної ради Кіровоградської області станом на 01 січня 2017 року є суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, в тому числі передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України. З 01 січня 2018 року у ОСОБА_1 виникло зобов'язання подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, так як станом на 00 год. 00 хв. 01 січня 2017 року є суб'єктом декларування відповідно до п.п.«б» п.1 ч.1 ст.3, ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", на якого поширюється дія цього Закону про обов'язок подати декларацію за 2017 рік у період з 00 год. 00 хв. 01 січня 2017 року включно до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2017 року. Рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за №124 від 04 квітня 2017 року визначено, що: поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; період (періоди) неналежного функціонування Реєстру визначається окремим Рішенням НАЗК на підставі інформації, наданої адміністратором Реєстру, та акта (актів), підписаного посадовими особами НАЗК та адміністратора Реєстру. Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацій ОСОБА_1 , як суб'єктом декларування, декларація опублікована за 2016 рік (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі Національного агентства 27 лютого 2019 року о 15 год. 28 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації. Таким чином, ОСОБА_1 , як суб'єктом декларування, несвоєчасно без поважних причин подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме 27 лютого 2019 року року о 15 год. 28 хв., чим ОСОБА_1 вчинив несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто, адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172 - 6 КпАП України. В судовому засіданні прокурор Павлюченко Леся Валеріївна вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України встановлена дослідженими під час судового розгляду справи доказами та матеріалами справи. Під час судового розгляду справи про адміністративне правопорушення встановлено, що відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацій ОСОБА_1 , як суб'єктом декларування, декларація за 2016 рік опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі Національного агентства 27 лютого 2019 року, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації. Таким чином, ОСОБА_1 , як суб'єктом декларування, несвоєчасно без поважних причин подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим ОСОБА_1 вчинив несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вважає за необхідне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у виді п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав себе винним в повному обсязі у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України і пояснив, що як суб'єктом декларування, ним декларація за 2016 рік опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі Національного агентства 27 лютого 2019 року, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації через неналежне функціонування у 2017 році Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У письмовому поясненні (дата відсутня) ОСОБА_1 уповноважену особу правоохоронного органу повідомлено про обставини несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та зазначену причину не подання декларації.

Частиною 1 ст. 172-6 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

По справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 характеризується посередньо.

Обставинами, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 вважається: до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався. Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 - не встановлено. Вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 підтверджується: електронною декларацією за 2016 рік поданою до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» 27 лютого 2019 року, письмовим поясненням ОСОБА_1 .

Заслухавши прокурора Павлюченко Лесю Валеріївну, правопорушника ОСОБА_1 , ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що під час судового розгляду справи встановлено вчинення ОСОБА_1 несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто, корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України. В статті 247 КпАП України зазначено обставини, що виключають провадження в справі про адміністративні правопорушення, зокрема: відсутність події і складу адміністративного правопорушення; недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку; неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони; видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення; скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність; закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу; наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або не скасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту; смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі. Відповідно до ч.3 ст.38 КпАП України, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Таким чином, положеннями ст.247 КпАП України передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу. Зі змісту наведених правових норм вбачається, що закриття провадження на підставі п.7 ст. 247 КпАП України можливе за одночасної наявності певних умов, а саме вчинення адміністративного правопорушення та сплив строку, встановленого статтею 38 цього Кодексу, перебіг якого розпочинається з дня вчинення адміністративного правопорушення (при триваючому правопорушенні - з дня його виявлення). Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацій ОСОБА_1 , як суб'єктом декларування, декларація за 2016 рік опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі Національного агентства 27 лютого 2019 року. Згідно письмового повідомлення начальника Устинівського ВП Долинського ВП ГУНП у Кіровоградській області Меделян Д.В. за №481 від 28 лютого 2019 року, органом внутрішніх справ проведено перевірку обставин несвоєчасного подання Берест ОСОБА_2 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік і не встановлено у його діях ознак кримінального правопорушення.

Таким чином, перебіг строку можливого притягнення до адміністративної відповідальності правопорушника ОСОБА_1 за корупційне діяння, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, наступає з 28 лютого 2019 року, тобто з дня його виявлення. Пунктом 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами справ про корупційні діяння та інші правопорушення пов'язані з корупцією» за №13 від 25 травня 1998 року передбачено, що відповідно до ст.38 КпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніш як через два місяці з дня вчинення корупційного правопорушення, при триваючому правопорушенні - через два місяці з дня його виявлення, а також не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи чи про її закриття за наявності в діях особи ознак корупційного правопорушення. Будь-яке поновлення, продовження чи зупинення перебігу таких строків КпАП не передбачено. Тому в разі закінчення строків накладення адміністративного стягнення провадження у справі має бути закрито.

ОСОБА_1 визнано винною у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто, корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України. Закриття провадження в справі про адміністративне правопорушення на підставі п.7 ст. 247 КпАП України, можливе лише за умови встановлення судом вчинення особою винної протиправної дії чи допущення винної протиправної бездіяльності, що підпадає під ознаки адміністративного правопорушення. Відповідно до положень ч.3 ст.38 КпАП України, строки накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення закінчилися 28 травня 2019 року. А отже, після 28 травня 2019 року, в розумінні п.7 ч.1 ст.247 КпАП України, провадження в справі про адміністративне правопорушення у відношенні правопорушника ОСОБА_1 не могло бути розпочато, а розпочате підлягало закриттю. Cтаттею 40-1 КпАП України встановлено, що судовий збір упровадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Керуючись ст.ст.172-6, 221, 276, 38, 247, 284 КпАП України, суд,-

П О С Т А Н О В И В : ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КпАП України провадженням закрити, так як адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора до Кропивницького апеляційного суду через Устинівський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Устинівського районного суду

Кіровоградської області І. А. Годованець