ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/9879/19
провадження № 3/753/3800/19
"30" травня 2019 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Щасна Т.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 50-25/420 від 03.05.2019 р. під час здійснення контролю за дотриманням вимог Закону щодо фінансування передвиборної агітації кандидата на пост Президента України ОСОБА_2 встановлено, що 05.02.2019 р. ОСОБА_1 здійснив добровільний внесок на накопичувальний рахунок виборчого фонду кандидата на пост Президента України ОСОБА_2 на суму 950 000,00 грн., маючи станом на 05.02.2019 р. податковий борг у розмірі 606,63 грн.
ОСОБА_1 до суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, а тому вважаю за можливе розглянути справу уйого відсутності на підставі наявних доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
Згідно з вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Власноручно викладені цією особою пояснення та зауваження додаються до протоколу, про що до нього вноситься відповідний запис із зазначенням кількості аркушів, на яких подано такі пояснення та/або зауваження.
Так, судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та матеріали справи не відповідають зазначеним вище вимогам закону.
В порушення вимог ст. 254 КУпАП копія протоколу під підпис не вручена ОСОБА_1 , також йому не роз'яснювалися права і обов'язки, передбачені ст.268 КУпАП, в протоколі відсутній підпис особи, яка притягається до відповідальності, пояснення щодо обставин адміністративного правопорушення. Запис про те, що особа відмовилася від підписання протоколу, - відсутній.
Також, в матеріалах справи відсутні докази, що копія протоколу про адміністративне правопорушення була вручена останньому під розписку та він ознайомлений з його змістом, щоб надати свої письмові пояснення або заперечення щодо протоколу.
За таких обставин матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягають поверненню до Національного агентства з питань запобігання корупції для належного оформлення та виконання вимог КУпАП.
На підставі викладеного й керуючись ст. ст. 254, 256, 278 КУпАП, суддя,-
Направити протокол про адміністративне правопорушення № 50-25/420 від 03.05.2019 р. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 212-15 КУпАП до Національного агентства з питань запобігання корупції для належного оформлення, виконання вимог ст.256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: