Справа № 703/2235/19 р.
3/703/986/19
03 червня 2019 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Пасацька Л.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Смілянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП,
30 травня 2019 року до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області надійшла вищевказана справа про адміністративне правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, 20 травня 2019 року державним виконавцем Смілянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Валовою І.В. складено протокол №18 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.183-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , відповідно до якого, 10 жовтня 2018 року відкрито виконавче провадження №57384034 з примусового виконання виконавчого листа Смілянського міськрайонного суду 703/652/18, виданого 05 жовтня 2018 року, про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліментів в розмірі 1/4 заробітку, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 19 березня 2018 року і до повноліття дитини. ОСОБА_1 аліментів на свою доньку не сплачує, що призвело до заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з моменту пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Датою вчинення адміністративного правопорушення державним виконавцем визначено період часу з 20 листопада 2018 року по 20 травня 2019 року.
При вивченні протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що він складений без дотримання вимог чинного законодавства України.
Виходячи з системного аналізу положень ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно п.1 ч. 1 ст.255 КУпАП, у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 Цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції), зокрема за ст.183-1 КУпАП.
Зазначеною нормою КУпАП уповноваженим на те посадовим особам органів внутрішніх справ (Національної поліції) надано право складати протоколи про адміністративне правопорушення за вчинення особою адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.
В свою чергу, відповідно до п.21 ч.1 ст.255 КУпАП, державні виконавці мають право складати протоколи про правопорушення за ст.ст. 183-1 та 188-13 КУпАП - у частині, що стосується невиконання законних вимог державного виконавця.
Вищевказаною нормою КУпАП право державного виконавця на складання протоколів про адміністративне правопорушення за вчинення особою адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, є обмеженим, та виникає виключно в разі невиконання особою законних вимог державного виконавця.
З обставин, які викладені у фабулі справи, яка зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення №18 від 20 травня 2019 року та доданих до нього документів, не вбачається, що державним виконавцем перед Каптенко Р.В. була поставлена будь-яка вимога та ним вона не виконана, що має наслідком складення вказаного протоколу саме державним виконавцем, а не уповноваженою на те посадовою особою органів внутрішніх справ (Національної поліції) як це визначено приписами ст.255 КУпАП.
Таким чином, враховуючи, що жодної законної вимоги державного виконавця, яку останній ставив ОСОБА_1 та яку ним не виконано, як протокол про адміністративне правопорушення №18 від 20 травня 2019 року, так і додані до нього письмові документи, не містять, суддя приходить до однозначного висновку, що у державного виконавця Смілянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Валової І.В. були відсутні повноваження на складання вищевказаного протоколу та склавши його щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, державний виконавець вийшов за межі наданих йому чинним законодавством України повноважень.
На підставі викладеного, з метою недопущення порушення прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , та дотримання вимог чинного законодавства України, справу про адміністративне правопорушення відносно нього слід повернути до Смілянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, в зв'язку з складанням протоколу про адміністративне правопорушення не уповноваженою на це особою.
Керуючись ст.ст. 255, 256, 283 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, повернути до Смілянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, в зв'язку з складанням протоколу про адміністративне правопорушення не уповноваженою на це особою.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя - Л.А.Пасацька