Постанова від 03.06.2019 по справі 703/2235/19

Справа № 703/2235/19 р.

3/703/986/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2019 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Пасацька Л.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Смілянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

30 травня 2019 року до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області надійшла вищевказана справа про адміністративне правопорушення.

Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, 20 травня 2019 року державним виконавцем Смілянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Валовою І.В. складено протокол №18 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.183-1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , відповідно до якого, 10 жовтня 2018 року відкрито виконавче провадження №57384034 з примусового виконання виконавчого листа Смілянського міськрайонного суду 703/652/18, виданого 05 жовтня 2018 року, про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , аліментів в розмірі 1/4 заробітку, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 19 березня 2018 року і до повноліття дитини. ОСОБА_1 аліментів на свою доньку не сплачує, що призвело до заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з моменту пред'явлення виконавчого документа до виконання.

Датою вчинення адміністративного правопорушення державним виконавцем визначено період часу з 20 листопада 2018 року по 20 травня 2019 року.

При вивченні протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що він складений без дотримання вимог чинного законодавства України.

Виходячи з системного аналізу положень ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.

Згідно п.1 ч. 1 ст.255 КУпАП, у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 Цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції), зокрема за ст.183-1 КУпАП.

Зазначеною нормою КУпАП уповноваженим на те посадовим особам органів внутрішніх справ (Національної поліції) надано право складати протоколи про адміністративне правопорушення за вчинення особою адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП.

В свою чергу, відповідно до п.21 ч.1 ст.255 КУпАП, державні виконавці мають право складати протоколи про правопорушення за ст.ст. 183-1 та 188-13 КУпАП - у частині, що стосується невиконання законних вимог державного виконавця.

Вищевказаною нормою КУпАП право державного виконавця на складання протоколів про адміністративне правопорушення за вчинення особою адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, є обмеженим, та виникає виключно в разі невиконання особою законних вимог державного виконавця.

З обставин, які викладені у фабулі справи, яка зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення №18 від 20 травня 2019 року та доданих до нього документів, не вбачається, що державним виконавцем перед Каптенко Р.В. була поставлена будь-яка вимога та ним вона не виконана, що має наслідком складення вказаного протоколу саме державним виконавцем, а не уповноваженою на те посадовою особою органів внутрішніх справ (Національної поліції) як це визначено приписами ст.255 КУпАП.

Таким чином, враховуючи, що жодної законної вимоги державного виконавця, яку останній ставив ОСОБА_1 та яку ним не виконано, як протокол про адміністративне правопорушення №18 від 20 травня 2019 року, так і додані до нього письмові документи, не містять, суддя приходить до однозначного висновку, що у державного виконавця Смілянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Валової І.В. були відсутні повноваження на складання вищевказаного протоколу та склавши його щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, державний виконавець вийшов за межі наданих йому чинним законодавством України повноважень.

На підставі викладеного, з метою недопущення порушення прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , та дотримання вимог чинного законодавства України, справу про адміністративне правопорушення відносно нього слід повернути до Смілянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, в зв'язку з складанням протоколу про адміністративне правопорушення не уповноваженою на це особою.

Керуючись ст.ст. 255, 256, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, повернути до Смілянського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, в зв'язку з складанням протоколу про адміністративне правопорушення не уповноваженою на це особою.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя - Л.А.Пасацька