Постанова від 28.05.2019 по справі 297/748/19

Справа №: 297/748/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 травня 2019 року м. Берегове

Берегівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Гал Л. Л., за участю секретаря Адамчо К.С., прокурора Кенийз Р.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Берегове, мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, неодруженого, пенсіонера, інваліда 3 групи, депутата Дийдянської сільської ради,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , який являється депутатом Дийдянської сільської ради, Берегівського району, Закарпатської області, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, як суб'єкт декларування, повинний виконувати функції держави або місцевого самоврядування, та є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно підпункту б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, пункту 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року № 1153/29283, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 01.04.2018 року), опублікував на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2017 рік особи, а саме лише 12.04.2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, визнав та пояснив, що три рази намагався подати електронну декларацію у визначений законом строк, а саме до 01.04.2018 року, однак у той час база НАЗК не працювала. В подальшому він був зайнятий іншими справи, у тому числі за станом здоров'я виїжджав у м. Дебрецен в Угорщини, де в лікарні йому обслуговували протезування руки. У зв'язку з цим він не вчасно подав електронну декларацію, тобто лише 12.04.2018 року.

Прокурор Кенийз Р.І. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та просив накласти на нього адміністративне стягнення в розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора та перевіривши матеріали справи суд приходить до наступного.

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, № 129 від 02.04.2019 року ОСОБА_1 вчасно не подав електронну декларацію в передбачений законом строк.

Відповідно копії постанови № 22 від 29.10.2015 року Дийдівської сільської виборчої комісії Берегівського району Закарпатської області «Про встановлення результатів виборів з голосування кандидатів в депутати в одномандатні виборчі округи Дийдянської сільської ради» Зан Василя Стефановича обрано депутатом 10-го округу (а.с. 25-27).

Тобто, станом на період часу з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року ОСОБА_1 зобов'язаний був подавати щорічну електронну декларацію про доходи до НАЗК.

Крім цього, суд дослідив характеристику на ОСОБА_1 (а.с. 16), копію паспорта громадянина України (а.с. 17), список депутатів, які отримали нагадування Дийдянської сільської ради, щодо подання декларації особи від 07.03.2018 року (а.с. 11-12).

Згідно письмових пояснень від 12.03.2019 року ОСОБА_1 , будучи депутатом сьомого скликання Дийдянської сільської ради, забув подати вчасно щорічну електронну декларацію за 2017 рік, а подав її лише 12.04.2018 року із-за стану свого здоров'я (а.с. 14).

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно підпункту б пункту 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

У зв'язку з цим суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ч. 2 та ч. 3 ст. 38 КУпАП встановлено, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.

Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Встановлено, що вищевказане адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією ОСОБА_1 вчинив 01 квітня 2018 року, а протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, складено на нього 02.04.2019 року.

Крім цього, судом встановлено, що із долученого до матеріалів справи акту огляду відкритих джерел мережі Інтернет від 27.02.2019 року, вбачається, що депутат Дийдянської сільської ради Берегівського району подав декларацію про отримання доходів за 2017 рік лише 12.04.2018 року (а.с. 18-19).

Отже, датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 27.02.2019 року, тобто з дня виявлення правопорушення пройшло більше трьох місяців, тому відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП України дана справа підлягає закриттю у зв'язку із спливом строку накладення адміністративного стягнення.

На підставі наведеного вважаю, що справу відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП слід закрити у зв'язку з спливом строку накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст. 38, ч. 1 ст. 172-6, ст. 247 п. 7, 283, п. 1 ст. 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а справу закрити у зв'язку із спливом строку накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови через цей суд до Закарпатського апеляційного суду.

Суддя Гал Л. Л.