465/1920/19
3/465/1999/19
про самовідвід
30.05.2019року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Кузь В.Я., розглянувши матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції м. Львова Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 160 КУпАП ,-
28 травня 2019 року до Франківського районного суду м. Львова з Управління патрульної поліції у м. Львові департаменту патрульної поліції надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 160 КУпАП .
Із матеріалів справи вбачається, що постановою судді Франківського районного суду м. Львова Мартинишин М.О. від 04 квітня 2019 року вказані матеріали адміністративної справи (єдиний унікальний номер № 465/1920/19) направлено на доопрацювання до Управління патрульної поліції у м. Львові.
Матеріали повторно поступили до Франківського районного суду м. Львовав без усунення недоліків та передані іншому судді.
Разом з тим, Рішенням зборів суддів Франківського районного суду м. Львова від 13 травня 2019 року вирішено: здійснювати розподіл судових справ про адміністративні правопорушення, що повернулись до суду після доопрацювання - раніше визначеному складу суду.
Незважаючи на прийняте Рішення, протоколом автоматизованого розподілу судової справи від 29 травня 2019 року судове провадження № 465/1920/19 передано для розгляду судді Кузю В.Я.
Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить положень, які б передбачали можливість самовідводу судді та порядок його розгляду. Згідно вимог ст. 246 КУпАП, порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судах визначається цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним, відповідно до закону.
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод як міжнародний договір, відповідно до ст. 9 Конституції України є складовою частиною національного законодавства України.
Також слід зазначити, що всі діючі процесуальні кодекси України, містять норми, які регулюють відвід (самовідвід) судді, а тому, при розгляді даної заяви про самовідвід, слід застосувати аналогію права.
Таким чином, приходжу до переконання про порушення процедури автоматичного розподілу справи, а відтак, заявляю самовідвід , оскільки така заява є обґрунтованою та вказує на необхідність її задоволення .
На підставі викладеного та керуючись ст. 15 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст. 246 КУпАП, -
Задовольнити заяву судді Кузя В.Я. про самовідвід у розгляді матеріалів, що надійшли від Управління патрульної поліції у м. Львові Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 160 КУпАП , (судове провадження № 3/465/1999/19; судова справа № 465/1920/19).
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 160 КУпАП, передати до канцелярії суду на повторну реєстрацію та передачу раніше визначеному складу суду.
Постанова окремому оскарженню не підлягає.
Суддя В. Кузь