Справа № 810/2769/17
30 травня 2019 року м. Київ
Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Собківа Я.М. та суддів Ісаєнко Ю.А., Файдюка В.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 17 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про стягнення податку на доходи фізичних осіб та середнього заробітку за час затримки розрахунку про звільнення,-
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 17 січня 2018 року адміністративний позов задоволено .
Не погоджуючись з таким судовим рішенням Броварська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області подала апеляційну скаргу .
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 квітня 2019 року апеляційну скаргу залишено без руху та надано строк на усунення недоліків , а саме: звернутись з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження або вказати інші підстави для його поновлення та надати засвідченого належним чином розпорядчого документу на підтвердження повноважень особи, яка підписала довіреність.
Пунктом 4 частини 1 статті 299 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо: скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
Згідно зворотного поштового повідомлення, яке повернулося на адресу Шостого апеляційного адміністративного суду, копію ухвали від 11 квітня 2019 року, отримано апелянтом 12 квітня 2019 року, а тому останнім днем для усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ухвали від 11 квітня 2019 року фактично є 22 квітня 2019 року.
Як вбачається із штемпеля на супровідному листі наданим апелянтом, копію оскаржуваного рішення апелянтом отримано 26.06.2018 року, тобто останнім днем подання апеляційної скарги є 26.07.2018 року.
Звертаючись вдруге з апеляційною скаргою 18.02.2019 року, що підтверджується відбитком штемпеля на конверті, тобто з пропуском 30-денного строку на оскарження рішення Київського окружного адміністративного суду від 17 січня 2018 року, який відраховується з дня отримання копії рішення, апелянтом не надано обґрунтованої заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження, яка б підтверджувала поважність пропуску строку для подачі апеляційної скарги.
18.04.2019 року до Шостого апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання (вх.14986) від представника Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про усунення недоліків апеляційної скарги до якої додано засвідчений належним чином розпорядчий документ на підтвердження повноважень особи, яка підписала довіреність та на та на обґрунтування пропуску строку на апеляційне оскарження зазначає, що первинна апеляційна скарга подана в строк,встановлений КАС України проте,її було повернуто у зв'язку з несплатою судового збору.
Суд апеляційної інстанції наголошує, що відсутність у суб'єкта владних повноважень коштів на сплату судового збору не є поважною причиною пропуску строку на апеляційне оскарження.
Аналогічні правові висновки викладені в постановах Верховного Суду від 13.11.2018 р. у справі 804/958/17, від 17.10.2018 р. у справі № 808/2282/15, від 01.10.2018 р. у справі № 813/4076/15, від 20.04.2018 р. у справі № 822/2337/17, від 17.10.2018 р. у справі № 810/1802/17, від 02.10.2018 р. у справі № 805/3544/17-а та, відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, є обов'язковими для колегії суддів при розгляді вищевказаного клопотання апелянта.
Крім того, колегія суддів також враховує висновки Європейського Суду з прав людини, викладені в рішенні по справі «Лелас проти Хорватії», відповідно до яких, держава, чиї органи влади не дотримувалися своїх власних внутрішніх правил та процедур, не повинна отримувати вигоду від своїх правопорушень та уникати виконання своїх обов'язків. Ризик будь-якої помилки, зробленої органами державної влади, повинна нести держава, а помилки не повинні виправлятися за рахунок зацікавленої особи, особливо якщо при цьому немає жодного іншого приватного інтересу.
При цьому, у справі «Рисовський проти України» Європейський Суд з прав людини підкреслив особливу важливість принципу «належного урядування», який передбачає, що в разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб.
Крім того, Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 15 листопада 2018 року апеляційну скаргу Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області повернуто апелянту.
Згідно платіжного доручення № 515 від 16 серпня 2018 року апелянтом сплачено судовий збір 16 серпня 2018 року проте, апеляційну скаргу подано 18.02.2019 року, разом з тим, апелянт не вказує причини подання апеляційної скарги більш ніж через пів року після сплати судового збору.
Разом з тим, станом на 30 травня 2019 року апелянтом не надано обгрунтованої заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження та не надано інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 299 КАС України, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційного оскарження визнані судом неповажними.
За вищенаведених обставин колегія суддів не вбачає поважних причин, які б стали підставою для поновлення строку на апеляційне оскарження, у зв'язку з цим у задоволенні клопотання про поновлення строку слід відмовити, та відмовити у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України, колегія суддів , -
У задоволенні клопотання представника Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про поновлення строку на апеляційне оскарження-відмовити.
У відкритті апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 17 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області про стягнення податку на доходи фізичних осіб та середнього заробітку за час затримки розрахунку про звільнення-відмовити.
Апеляційну скаргу разом із доданими до неї матеріалами повернути Броварській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя Я.М. Собків
суддя Ю.А. Ісаєнко
суддя В.В. Файдюк