Справа №319/523/19
Провадження №3/319/112/2019
31 травня 2019 року смт Більмак
Суддя Куйбишевського районного суду Запорізької області Валігурський Г.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Запорізького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Куйбишевським РВ УМВС України в Запорізькій області 16.01.2001 року, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 ,
за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 166-22 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення в якому зазначено, що він перебуваючи на посаді директора ТОВ «Агро-Дружба» 12.04.2019 року за адресою АДРЕСА_2 не здійснював ефективні заходи щодо боротьби із шкідниками, а саме: суб'єкт господарювання не проводить систематичних обстежень угідь, посівів, насаджень, продукції рослинного походження для виявлення шкідливих організмів та визначення економічної та екологічної доцільності здійснення профілактичних або винищувальних заходів; відходи після очищення продукції рослинного походження утилізуються невідповідним чином; дослідження та випробування зразків продукції рослинного походження на визначення наявності пестицидів, микотоксинів, радіонуклідів, важких металів, ГМО, шкідників, хвороб бур'янів, в тому числі карантинних, не проводяться; засоби захисту рослин не використовуються відповідно до вимог законодавства; відсутні документи та не ведуться записи щодо безпечності та якості харчових продуктів, що використовуються; відсутні записи, які вживаються для управління небезпечними факторами; інформація, передбачена статтею 40 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", на запит Держпродспоживслужби або операторів ринку, які отримують первинну продукцію, не надається; відсутні документи, що засвідчують визначення наявності пестицидів, микотоксинів, радіонуклідів, важких металів, ГМО, шкідників, хвороб, бур'янів, в тому числі карантинних; не надані документи на м'ясо, сало, яке зберігається в морозильних камерах та холодильнику; записи щодо даних стосовно проведення перевірок тварин та/або харчових продуктів відсутні, а саме: лабораторні дослідження готових страв, що виготовляються на потужності, що підтверджують їх безпечність та якість, та навколишнього середовища, не проводяться; записи щодо захисту рослин відсутні; записи щодо наявності шкідливих організмів чи хвороб, що можуть вплинути на безпечність харчових продуктів рослинного походження, відсутні; записи щодо результатів досліджень (випробувань) зразків продукції рослинного походження на визначення наявності пестицидів, микотоксинів. радіонуклідів, важких металів, ГМО, шкідників, хвороб, бур'янів, в тому числі карантинних, відсутні; потужність не підтримується в чистоті та у робочому стані, а саме: відсутній рукомийник для миття рук, зберігання мийних та дезінфікуючих засобів не впорядковано, кількість прибирального інвентарю не відповідає розмірам потужності підприємства; потужність спланована, сконструйована та розміщена так, що не забезпечуються її належне утримання, чищення та/або дезінфекція, а саме: відсутня мийна для столового посуду, не обладнані кладові для зберігання харчових продуктів та цехи; вікна та інші отвори не побудовані так, щоб запобігати накопиченню бруду, а саме: відсутні сітки від комах та птахів на вікнах та отворах на харчоблоці та зерносховищах; усі поверхні, що контактують з харчовими продуктами утримуються у пошкодженому стані, утруднено очищення, а саме: потребує зачищення колода для розрубування м'яса, недостатньо розробних столів, в наявності два стола, що не мають маркування; недостатньо приміщень для чищення, дезінфекції і зберігання робочих інструментів та обладнання, а саме: в наявності одна мийна на дві мийних ванни з підведенням холодної та гарячої проточної води; чищення та дезінфекція не здійснюється так, щоб забезпечити захист від появи ризику забруднення, а саме: відсутні інструкції з миття посуду та застосування деззасобів; кількість дезінфікуючих засобів не відповідає розмірам потужності підприємства; обладнання та інвентар не утримуються у належному стані та умовах, що зменшують ризик забруднення та не дають змогу проводити їх чищення та дезінфекцію, а саме: інвентар для розрубу зношений, не має маркування, зберігається з порушенням вимог; колода для оброблення м'яса потребує зачистки; обладнання та інвентар розміщені так, що відсутня можливість чищення обладнання та навколишньої території, а саме: обладнання та інвентар не марковані, розміщене з порушенням вимог; обладнання не каліброване відповідно до законодавства, а саме: електронні ваги не калібровані; харчові відходи з харчоблока видаляються несвоєчасно; харчові відходи розміщуються у відкритих контейнерах, що не забезпечує максимальний рівень захисту та їх дезінфекції, а саме: зберігаються у відкритій ємності в приміщенні харчоблоку, не проводиться дезінфекція; відповідні положення законодавства, щодо зберігання і утилізації харчових та інших відходів не дотримано та договори на утилізацію відсутні, а саме: відповідні положення законодавства щодо зберігання і утилізації (знищення) харчових та інших відходів (отриманих при очищенні зерна) не дотримано, договори щодо їх утилізації (знищення) відсутні; харчові відходи не знищуються відповідно вимог до законодавства; вода, що використовується у виробництві харчових продуктів (у технологічному процесі та/або є інгредієнтом), відповідає вимогам, установленим до води питної: трубчастий колодязь не зареєстрований, відсутні лабораторні дослідження питної води, дозвіл на спец водокористування; на потужності допущений персонал, який не має протипоказань щодо поводження з харчовими продуктами та не пройшов навчання з питань гігієни персоналу та не підтверджено відповідними записами, а саме: відсутні документальні підтвердження, щодо проходження навчання з питань гігієни персоналом; персонал не проходить періодично навчання, щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів у оператора ринку, а саме: відсутні документальні підтвердження щодо проведення періодичного навчання з гігієнічних вимог оператором ринку. прийняття об'єктів санітарних заходів, що використовуються для виробництва харчових продуктів, після переробки який отриманий харчовий продукт є непридатним для споживань людиною не заборонено, а саме: відсутні стікери харчових продуктах, які зберігаються морозильниках та холодильниках; первинна продукція та всі інгредієнти, і зберігаються на потужностях, не утримуються умовах, що запобігають їх псуванню, а саме: і обладнані місця зберігання овочевої продукції та бакалійної групи товарів; харчові продукти не захищені від забруднення в всіх стадіях виробництва, переробки та обігу, а саме: в партії соняшнику, сформованої для продажу переробку виявлено насіння карантинного бур'яну - амброзії полинолистної; не ведеться результативна боротьба із шкідниками гризунами, а саме: відсутні документи, ще підтвержують своєчасне проведення суб'єктом господарювання комплексу профілактичних та винищувальних заходів щодо боротьби із шкідниками та гризунами (акти обстеження потужності, протоколи лабораторних експертиз, записи про здійснення моніторінгу); не дотримується температурний режим, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів, формування токсинів, а саме: прилади вимірювання температури та вологості в зерносховищах та зерновому насипу відсутні; записи контролю умов зберігання харчових продуктів рослинного походження та навколишнього середовища не ведуться; облік температури в холодильниках харчоблоку не ведеться; потужності з виробництва, зберігання, не мають належні приміщення для окремого зберігання перероблених харчових продуктів та не перероблених, а саме: недостатньо приміщень для зберігання харчових продуктів; розморожування харчових продуктів не здійснюється так, щоб мінімізувати ризик розмноження патогенних мікроорганізмів, а саме: відсутня промаркована ємність для розморожування. чим допустив порушення ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а саме порушення значень параметрів безпечності об'єктів санітарних заходів, встановлених законодавством «Про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, за що передбачена відповідальність згідно ч.3 ст.166-22 КУпАП.
Під час розгляду справи в суді ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю. Пояснив, що під час перевірки в ТОВ «Агро - Дружба» де він працює директором, дійсно виявлено ряд порушень.
Крім визнання вини ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, вина останнього підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення № 579/17 від 12.04.2019 року; актом, складеним за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю стосовно додержання операторами ринку гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами; описом виявлених порушень.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого 3 ст. 166-22 КУпАП, а саме: порушення значень параметрів безпечності об'єктів санітарних заходів, встановлених законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.
При вирішенні питання щодо міри адміністративної відповідальності виходжу з наступного.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Згідно ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
При накладенні адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про його особу, відсутність обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність та приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ч .3 ст.166-22 КУпАП.
Крім цього з ОСОБА_1 на користь держави, відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. 40-1 КУпАП підлягає стягненню судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 166-22, ст.ст.283-284 КУпАП, суддя
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 166-22 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп. на користь держави (розрахунковий рахунок, 31119106008152, «Адміністративні штрафи та інші санкції» код класифікації доходів 21081100, одержувач УК у Більм. р-ні/Більмац.р-н/21081100, Код отримувача 37892243, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Стягувач: Державна судова адміністрація України, вул. Липська, буд. 18/5, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код 26255795; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок судового збору за винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності Куйбишевським районним судом Запорізької області.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що згідно ст. 307 КУпАП штраф ним має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції Куйбишевський районний суд Запорізької області.
Строк пред'явлення постанови до виконання до 31 серпня 2019 року.
Суддя Г. Ю. Валігурський