ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
м. Київ
24 листопада 2009 року < Час проголошення > № 2а-12317/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Донця В.А. за участю секретаря судового засідання Венгер А.В. вирішив адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м.Києва
до ОСОБА_1
Третя особа без самостійних вимог: Солом'янська районна у м. Києві державна адміністрація
про припинення підприємницької діяльності
Державна податкова інспекція у Солом'янському районі м. Києва (далі -Позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 (далі -Відповідач).
Позовні вимоги мотивовані тим, що Відповідач, починаючи з 2007 року, податкові декларації про фінансово-господарську діяльність не подає, що свідчить про невиконання ним обов'язків, передбачених пунктом 2 частини 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" щодо подання до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларацій, бухгалтерської звітністі та інших документів і відомостей, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
У судовому засіданні представник Позивача позов підтримав та просить суд його задовольнити.
У судове засідання представники Відповідача та третьої особи (Солом'янської районної у місті Києві державної адміністрації) не з'явились, хоча про день та час розгляду справи повідомлені належним чином. Третя особа звернулася до суду з письмовим клопотанням про розгляд справи у відсутності її представника.
Судові повістки надсилались на адресу, яка зазначена в довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 року 755-IV (з наступними змінами та доповненнями) (далі -Закон) відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Виходячи з цього, юридична адреса особи, зазначена в реєстрі, вважається достовірними відомостями, оскільки підлягає обов'язковому внесенню в реєстр, в тому числі і в разі її зміни.
Так як судом надіслано повістку за належною адресою, яка вважається достовірною відповідно до статті 18 Закону, враховуючи положення частини 8 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), повістка Відповідачу вважається врученою, тому судом вирішено розглядати справу за наявними в ній матеріалами.
Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представника Позивача, судом встановлено.
Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 зареєстрована 09.04.2003 року Солом'янською районною державною адміністрацією м. Києва, свідоцтво №НОМЕР_2 адреса : АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер №НОМЕР_1 взята на облік Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі м. Києва як платник податків.
Згідно з Актом перевірки від 13.07.2009 р. №208/17-2-2728510341 приватний підприємець ОСОБА_1 з 2007 року звітність до державної податкової інспекції не надає, заборгованість з податків відсутня.
Вирішуючи даний спір суд виходить з наступного.
Частиною 1 статті 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 5 червня 1991 року №1251-XII (з наступними змінами та доповненнями) передбачено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до частини другої статті 46 Закону підставами для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону (абзац четвертий).
Право звернення у встановлених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачено для органів державної податкової служби пунктом 17 частини 1 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. №509-ХІІ.
Таким чином, оскільки судом встановлено, що Відповідач не подає звітність з 2007 р., суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1).
Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанову суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя В.А. Донець
Повний текст постанови виготовлений 30.11.2009 р.