Постанова від 29.05.2019 по справі 705/987/19

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

20300, м. Умань Черкаської області,

вул. Садова, 5, тел. 8 (04744) 3-57-77, факс 3-73-70

e-mail: inbox@um.ck.court.gov.ua

Справа №705/987/19

3/705/1248/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.05.2019 Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Коваль А.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Уманського ВП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого директором УКП «Комунальник», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

- на підставі ст.140 ч.4 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Уманського міськрайонного суду Черкаської області 28.05.2019 року надійшов адміністративний матеріал на громадянина ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП.

Згідно з протоколу серії ОБ № 149184 від 18.02.2019 року про адміністративне правопорушення, вбачається, що ОСОБА_2 17.02.2019 року о 07годині 40 хвилин по вул.Челюскінців,8 в м.Умані, перебуваючи на посаді директора УКП,будучи відповідальним за ліквідацію зимової слизькості,не забезпечив безпечних умов руху,не обробив протиожеледним матеріалом проїжджу частину,в результаті чого трапилось зіткнення між автомобілями Subaru Outback д.н.з. НОМЕР_1 ,під керуванням ОСОБА_3 автомобілем ВАЗ-210994 д.н.з. НОМЕР_2 ,під керуванням ОСОБА_4 ,в результаті ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження, чим власникам автомобілів завдано матеріальні збитки, чим порушив вимоги п.п. 1.5 ПДР, за що передбачена відповідальність за ч.4 ст.140 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ. Однак дані матеріали оформленні не належним чином, у встановленому законом порядку.

Вивченням протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що він не відповідає вимогам статті 256 КУпАП, згідно якої у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення;прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

В протоколі про адміністративне правопорушення не можливо чітко встановити прізвище особи, відносно якої складений протокол, оскільки не зрозуміло, чи прізвище «Ракун» чи « ОСОБА_5 ». Крім того, в матеріалах справи відсутні будь-які документальні дані щодо посадових обов'язків особи, відносно якої складений протокол про адміністративне правопорушення, а всі інші копії документів, які долучені, належним чином не завірені.

28.02.2019 року постановою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області Гудзенко Л.В. адміністративний матеріал відносно ОСОБА_6 , що складений за ч. 4 ст. 140 КУпАП було повернуто для дооформлення до Уманського відділу поліції Головного Управління Національної поліції у Черкаській області, у зв'язку з його невідповідністю вимогам чинного законодавства України.

10.04.2019 року постановою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області Мазуренко Ю.В. вказаний адміністративний матеріал вдруге було повернуто для дооформлення до Уманського відділу поліції Головного Управління Національної поліції у Черкаській області, у зв'язку з його невідповідністю вимогам чинного законодавства України.

26.04.2019 року постановою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області Кормана О.В. вказаний адміністративний матеріал втретє було повернуто для дооформлення до Уманського відділу поліції Головного Управління Національної поліції у Черкаській області, у зв'язку з його невідповідністю вимогам чинного законодавства України.

Проте, при повторному направленні адміністративних матеріалів до суду недоліки усунуті не були.

У відповідності до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

Якщо при підготовці справи до розгляду будуть знайдені недоліки у протоколі, інших матеріалах справи, то такі документи надсилаються до органа, який порушив справу про адміністративне правопорушення.

Беручи до уваги викладене, суддя вбачає підстави для потворного повернення до Уманського ВП ГУНП в Черкаській області на дооформлення адміністративного матеріалу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_6 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП, у зв'язку з його невідповідністю вимогам чинного законодавства України.

Керуючись ст. ст. 255, 256, 283, 284- 285КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Повернути до Уманського ВП ГУНП в Черкаській області адміністративний матеріал відносно ОСОБА_7 , що складений за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП, для дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: А.Б. Коваль