ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
м. Київ
11 серпня 2009 року 12:30 № 4/515
За позовомОСОБА_1
До Пенсійного фонду України
Провизнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
Головуючий суддя Вовк П.В.,
Судді Кротюк О.В.
Цвіркун Ю.І.
Секретар судового засідання Голод В.С.
Представники:
Від позивача ОСОБА_3
Від відповідачаЯроцький Я.А.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 11.08.2009 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено та підписано 17.08.2009.
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Пенсійного фонду України про визнання права на розрахунок пенсії відповідно до Конституції України та ст.ст. 37, 37-1 Законом України «Про державну службу», а також зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.08.2008 відкрито провадження у адміністративній справі № 4/515.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.01.2009 залишено без розгляду позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії на підставі п. 5 ст. 155 КАС України.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач призначив пенсію за віком на підставі ст. 37 Закону України «Про державну службу» та не здійснив її перерахунок без обмеження граничного розміру пенсії, встановленого Законом України «Про Державний бюджет на 2007 рік». Таким чином, позивач обрав такий спосіб захисту свого права згідно ч. 4 ст. 105 КАС України, з урахуванням усних уточнень, як визнання права на розрахунок пенсії відповідно до ст.ст. 37, 37-1 Законом України «Про державну службу»без обмежень, встановлених іншими законами, у тому числі Законом України «Про Державний бюджет на 2007 рік».
Відповідач проти позову заперечив та просив суд відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог з підстав нечіткості та незрозумілості вимог позивача.
Дослідивши матеріали справи, суд -
ОСОБА_1 (надалі -Позивач) отримує пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу»№3723-XII від 16.12.1993 (надалі -Закон № 3723-XII). Оскільки вказані факти сторони не оспорюють, наведене приймається судом як достовірне згідно ч.3 ст. 72 КАС України.
Умови пенсійного забезпечення державних службовців встановлено ст. 37 Закону №3723-XII, відповідно до приписів якої пенсія державному службовцю виплачується у повному розмірі незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію (в редакції до набрання чинності Закону від 28.12.2007 р. N 107-VI).
Позивач отримав довідку для перерахунку пенсії в Управлінні справами Апарату Верховної Ради України №9-1-12/935 від 07.07.2007, згідно якої заробітна плата Першого заступника Керівника Апарату, з якої позивачу призначено пенсію, станом на липень 2007 року становила 16660,00 грн.
На підставі наведеної довідки та заяви позивач звернувся до відповідача з вимогою про перегляд розміру пенсії, без застосування обмеження, встановленого Державним бюджетом України на 2007 рік (12 мінімальних пенсій).
Відповідач листом від 13.09.2007 №13153/Ш-11 відмовив позивачу у перерахунку пенсії, пославшись на конституційність ст. 97 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік».
Статтею 37 1 Закону №3723-XI встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Згідно ч. 2 ст. 37 №3723-XI (в редакції, що діяла протягом 2007 року) пенсія державним службовцям призначалась в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Однак, дію ч. 2 ст. 37 Закону №3723-XI щодо визначення розміру пенсії без обмеження її граничного розміру було зупинено на 2007 рік на підставі п. 20 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік»від 19.12.2006 р. N 489-V.
При цьому, наголошується, що зупинення зазначеної частини на 2007 рік було визнане таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), лише в частині, що стосується професійних суддів, згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 18.06.2007 р. N 4-рп/2007.
Згідно ст. 97 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» з 1 січня 2007 року максимальний розмір пенсії або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги та пенсій за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством), призначених (перерахованих) у 2006 - 2007 роках відповідно до закону України «Про державну службу»не може перевищувати 12 мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а по інших категоріях пенсіонерів розмір пенсії або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги та пенсій за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством), призначених (перерахованих) у 2007 році, не може перевищувати 10 тисяч гривень на місяць.
Отже, у 2007 році діяла норма права щодо визначення розміру пенсії з обмеженням її граничного розміру, яка не була визнана такою, що не відповідає Конституції України (для інших, ніж професійні судді, категорій державних службовців), у зв'язку з цим її застосування відповідачем при обчисленні пенсій є правомірним.
З огляду на наведене, позовні вимоги не обґрунтовані та задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2, 158-163 КАС України, суд, -
В задоволенні позову відмовити.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя П.В. Вовк
СуддіО.В. Кротюк
Ю.І. Цвіркун