ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
м. Київ
12 січня 2010 року 10:15 № 10/538
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Ковзеля П.О. при секретарі судового засідання Павелкові С.Р., вирішив адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва
доДержавної установи «Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України»
проСтягнення заборгованості у розмірі 14 237, 19 грн.
Позивач звернувся до адміністративного суду з позовом, в якому з урахуванням уточнення позовних вимог просить суд стягнути з “Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України” 14 237, 19 грн. заборгованість, яка утворилась за період з 01.09.2006 по 19.12.2008.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх у повному обсязі.
Представник відповідача подав до суду письмові заперечення проти позову, в яких просив відмовити в задоволенні позовних вимог з огляду на те, що державна установа “Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України”є державною установою, яка повністю фінансується за рахунок коштів державного бюджету України, а тому відповідно до ст. 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”не повинен сплачувати різницю між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Державна установа “Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України” перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Подільському районі м. Києва.
Згідно з ч. 9 ст. 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Відповідно до змісту п. 1.5 Статуту державної установи “Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України”, затвердженого розпорядженням Президії НАН України № 513 від 15.08.2008, відповідач є неприбутковою державною бюджетною науковою установою.
Крім того, з довідки Національної академії наук України №12/128 від 01.07.2009 видно, що державна установа “Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України”є державною установою і з 29.08.2002 фінансується повністю з Державного бюджету України за кодами програмної класифікації видатків 6541020, 6541030, 6541050,6541130 та кодами економічної класифікації відповідно до кошторису, затвердженого Національною академією наук України.
За таких умов, суд приходить до висновку, що відповідно до абз.1 ч. 9 ст. 24 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право наукові працівники державної установи “Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України”, фінансується за рахунок коштів державного бюджету, а тому у позивача відсутні належні правові підстави для нарахування та надсилання відповідачу повідомлень про суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивач достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його позовні вимоги, суду не надав, натомість відповідач довів суду відсутність протиправних дій зі свого боку.
За таких обставин позовні вимоги визнаються судом необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ковзель П.О.