Справа № 2а-499/10/2570
04 березня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Падій В.В.,
при секретарі Кондратенко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -
08.01.2010 року Ніжинський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1.) про стягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн. Свої вимоги мотивують тим, що в результаті перевірки транспортного засобу марки «БМВ», номерний знак НОМЕР_1, що належить ФОП ОСОБА_1, складено акт від 23.10.2008 року № 104346, в якому зафіксовано, що водій (перевізник) експлуатував легковий автомобіль, облаштований як таксі, без наявності ліцензійної картки та дорожнього листа. За експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а тому 23.10.2008 р. було винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 082243 до ФОП ОСОБА_1 в сумі 510 гривень, яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.
В судове засідання представник прокуратури не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 34 Закону України від 05.04.2001 року № 2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон № 2344-III), автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Судом встановлено, що в результаті перевірки транспортного засобу марки «БМВ», номерний знак НОМЕР_1, що належить ФОП ОСОБА_1А державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернігівській області складено акт від 23.10.2008 року № 104346, в якому зафіксовано, що водій (перевізник) експлуатував легковий автомобіль, облаштований як таксі, без наявності ліцензійної картки та дорожнього листа. Водій з актом ознайомлений та пояснив, що про відсутність дорожнього листа не був проінформований, ліцензійна картка знаходиться на стадії розробки в Міністерстві транспорту України. Згідно довідки начальника управління інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області, станом на 03.12.2008 року на транспортний засіб марки «БМВ» номерний знак НОМЕР_1 ліцензійна картка не оформлялась.
Відповідно до ст. 39 Закону № 2344-III, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8.11.2006 року № 1567(далі - Порядок) встановлено, що справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно п.26 Порядку відповідачу 25.11.2008 року було надіслане рекомендованою кореспонденцією повідомлення про розгляд справи в приміщенні територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області. В ході розгляду справи з'ясовано, що відповідачем допущено порушення ст. ч.1 абз.4 ст.60 Закону № 2344-III, а саме надання послуг з перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 та 48 цього Закону № 2344-III.
Відповідно ст. 60 Закону № 2344-III, за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій від 17.12.2008р. № 082243 до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції в сумі 510 гривень, яку відповідач отримав рекомендованою кореспонденцією 16.01.2009 року, не оскаржував та в добровільному порядку не сплатив.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а фінансова санкція стягненню з відповідача.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведення судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч.4 ст.94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штрафні санкції в розмірі 510 (п'ятсот десять) грн. в дохід державного бюджету на р/р: 31115106700005 код ЄДРПОУ 22820749 КБК 21081100 МФО 853592 УДК в м. Ніжин Держбюджет.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Дата виготовлення та підписання постанови в повному обсязі - 10.03.2010 року.
< Поле для вводу тексту >
Суддя Падій В.В.