Справа № 2а-12547/09/2570
05 березня 2010 р. м.Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Клопота при Секретарі Герасенко А.В. за участю позивача та представника позивача Бабинця С.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 УМВС України в Чернігівській області та житлово-побутової комісії УМВС України в Чернігівській про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити дії,-
Позивач звернулась до суду з позовом до УМВС України в Чернігівській області та просить визнати незаконним і скасувати п. 1 рішення № 2 житлово-побутової комісії УМВС України в Чернігівській від 7 квітня 2009 р. про зняття з квартирного обліку його та членів його родини, зобов'язавши поставити його та членів його родини на квартирний облік за чергою на час винесення рішення.
В судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали.
Представник УМВС України в Чернігівській області та залученого судом в якості співвідповідача житлово-побутової комісії УМВС України в Чернігівській, а також третьої особи без самостійних вимог виконкому Чернігівської міськради до судового засідання не з'явилися.
Подали суду заяви в яких просять розглянути справу у їх відсутності.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представників відповідача та третьої особи, на підставі доказів наявних в матеріалах справи.
Згідно п.6 ч.1ст.3 КАС України адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Публічно-правові відносини - це відносини між органами влади і їх посадовими чи службовими особами, які здійснюють владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень та фізичними і юридичними особами.
Не є публічно-правовим спір за участю суб'єкта владних повноважень з одного боку та суб'єкта приватного права, фізичної особи, коли управлінські дії суб'єкта владних повноважень спрямовані на створення, зміну або припинення її цивільних прав.
Вимоги позивача є вимогами щодо поліпшення його житлових умов і в такому разі це є спір про право цивільне, хоча однією із сторін у ньому виступає особа публічного права, а спірні правовідносини врегульовані нормами як цивільного, так і адміністративного права.
У спірних правовідносинах в цьому випадку реалізується не публічний, а приватний інтерес.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, викладені позивачем обставини, якими він обґрунтовує свої вимоги, не свідчать про наявність спірних публічно-правових відносин, тому даний спір не підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.
Дана обставина є підставою для закриття провадження в адміністративній справі згідно п.1, ч.1, ст.157 КАС України.
На підставі наведеного та керуючись п.1, ч.1, ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 У МВС України в Чернігівській області та житлово-побутової комісії УМВС України в Чернігівській про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити дії закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги.
СУДДЯ С.Л. КЛОПОТ