Справа № 826/2538/18
27 травня 2019 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого - судді: Собківа Я.М.,
суддів: Ісаєнко Ю.А., Файдюка В.В.
за участю секретаря: Рагімової Т.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Кабінету Міністрів України, Державної фіскальної служби України, Народного депутата України Журжія Андрія Валерійовича на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 грудня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення №35-р від 21 січня 2018 року, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, Державної фіскальної служби України, в якому просив:
- визнати протиправним та скасувати Розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року № 35-р «Про звільнення ОСОБА_1 з посади Голови Державної фіскальної служби України»;
- поновити позивача на посаді Голови Державної фіскальної служби України;
- стягнути на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 грудня 2018 року позов ОСОБА_1 задоволено повністю.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідачі - Кабінет Міністрів України, Державна фіскальна служба України та особа, яка не брала участі у справі - Народний депутат України Журжій Андрій Валерійович звернулися з апеляційними скаргами, в яких просять скасувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 грудня 2018 року та ухвалити нове рішення, яким повністю відмовити в задоволенні вимог даного позову.
27 травня 2019 року під час судового засідання представник Кабінету Міністрів України заявив клопотання про зупинення провадження у справі.
Клопотання вмотивоване необхідністю додаткового часу для надання витребовуваних судом документів.
Заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, дослідивши матеріали справи та доводи клопотання представника Кабінету Міністрів України про зупинення провадження у справі, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.
Так, ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 березня 2019 року відкрито та призначено справу до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні.
У відповідності до ч. 4 ст. 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно ч.1 ст.309 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом шістдесяти днів з дня постановляння ухвали про відкриття апеляційного провадження, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції протягом тридцяти днів з дня постановляння ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Відповідно до ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено підстави для зупинення провадження у справі.
Таким чином, з метою дотримання процесуальних строків розгляду справи, з метою забезпечення апеляційного розгляду справи необхідно провести певні дії, колегія суддів апеляційного суду дійшла висновку про необхідність зупинення провадження у справі.
Положеннями ч. 3 ст. 44 КАС України передбачено, що учасники справи мають право: ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
З огляду на вищевикладене та у зв'язку з метою забезпечення апеляційного розгляду справи необхідно провести певні дії, зокрема: витребувати у директора Національного антикорупційного бюро України Ситника А .С . та Кабінету Міністрів України належним чином завірені певні документи, а розгляд даної справи може перевищувати межі строку, встановленого для розгляду апеляційних скарг Кабінету Міністрів України, Державної фіскальної служби України, Народного депутата України Журжія Андрія Валерійовича на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 грудня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення №35-р від 21 січня 2018 року, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
За таких обставин, колегія суддів дійшла до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання представника Кабінету Міністрів України про зупинення провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 229, 236, 246, 321, 325, 329, 331 КАС України, суд,-
Зупинити апеляційне провадження у справі № 826/2538/18 за апеляційною скаргою Кабінету Міністрів України, Державної фіскальної служби України, Народного депутата України Журжія Андрія Валерійовича на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 11 грудня 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення №35-р від 21 січня 2018 року, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст.ст. 328, 329 КАС України.
Головуючий суддя Собків Я.М.
Суддя Ісаєнко Ю.А.
Суддя Файдюк В.В.
Повний текст ухвали виготовлено - 29 травня 2019 року.