Справа № 2а-573/10/2570
02 березня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Падій В.В., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Державний реєстратор Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області про припинення підприємницької діяльності,-
11.02.2010 року Прилуцька об'єднана державна податкова інспекція (далі - Прилуцька ОДПІ) звернулась до суду з адміністративними позовом, в якому просить припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - ФОП ОСОБА_2.).
Свої вимоги мотивують тим, що 28 липня 2004 року Прилуцькою районною державною адміністрацією Чернігівської області зареєстрований в якості фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, який перебуває на обліку в Прилуцькій ОДПІ як платник податків, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 05.08.2009 року № НОМЕР_3, але всупереч вимог законодавства, не звітує до державної Прилуцької ОДПІ більше року, що підтверджується довідкою начальника відділу адміністрування податків з фізичних осіб від 08.02.2010 року № 68/17 та не має податкової заборгованості зі сплати податків і зборів відповідно до довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів, що контролюються органами Прилуцької ОДПІ від 09.02.2010 року № 43/24.
В судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, надіслав заяву, в якій просить розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, конверт повернувся з відміткою «за даною адресою не проживає».
Відповідно до ч. 3 ст.4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року № 755-IV передбачено, що зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові (далі - імені) або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно ч.8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, надіслав заяву про те, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розгляд справи здійснювати в письмовому провадженні.
Враховуючи, що сторони надіслали заяви про розгляд справи без їх участі, суд, відповідно до ч. 3 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглянути справу в порядку письмового провадження на основі наявних в справі матеріалів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ФОП ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований Прилуцькою районною державною адміністрацією Чернігівської області 28 липня 2004 року та взятий на облік в Прилуцькій ОДПІ як платник податків 03.08.2004 року за № НОМЕР_2, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця та довідкою про взяття на облік платника податків від 05.08.2009 року № НОМЕР_3.
Місцезнаходження ФОП ОСОБА_2 станом на дату звернення Прилуцької ОДПІ до суду є: АДРЕСА_1, що підтверджується наявним у справі свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця.
Станом на 08.02.2010 року заборгованість по податках, зборах, обов'язкових платежах до державних позабюджетних фондів за даними податкового обліку у відповідача відсутня, що підтверджується службовою запискою начальника відділу адміністрування податків фізичних осіб, наявною в матеріалах справи.
Судом також встановлено, що відповідач більше року не подавав до органу податкової служби податкові декларації та інші документи фінансової звітності, підприємницької діяльності не здійснював.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України від 25.06.1991 року № 1251-XII «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 238 Господарського кодексу України від 16.01.2003 року № 436-IV (далі-ГК України) передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно ст. 239 ГК України до таких санкцій, зокрема, віднесено скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.
Частиною 2 ст. 46 Закону України 15.05.2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі - Закон № 755-IV) передбачено, що неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Відповідно до п.17 ст.11 Закону України від 04.12.1990 року № 509 -XII «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби в межах компетенції та у порядку, встановленим законами України, мають право звертатися у межах передбачених законом випадках до судових органів із заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Згідно ч. 1 ст. 49 Закону № 755-IV, суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, оскільки вимоги позивача є обґрунтованими.
Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведення судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч.4 ст.94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 122, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовні вимоги Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Державний реєстратор Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області про припинення підприємницької діяльності, задовольнити повністю.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), місцезнаходження: АДРЕСА_1.
В день набрання судовим рішенням законної сили надіслати копію постанови державному реєстратору Прилуцької районної державної адміністрації Чернігівської області для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
< Поле для вводу тексту >
Суддя Падій В.В.