11 березня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-904/10/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Левицького В.К.,
при секретарі судового засідання Левчуку Д.С.
за участю представників сторін:
позивача - Кондрєвак К.Г., Якубовська О.Д.;
Новоселицької районної ради - Рошко М.М., Клочун О.О,;
Новоселицької районної державної адміністрації - Гульпе О.Ю.;
Фінансового управління Новоселицької районної державної адміністрації - Дячук Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області до Новоселицької районної ради, Новоселицької районної державної адміністрації, Фінансового управління Новоселицької районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів до відповідних бюджетів, -
В лютому 2010 року Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області звернулось до суду з адміністративним позовом до Новоселицької районної ради, Новоселицької районної державної адміністрації, Фінансового управління Новоселицької районної державної адміністрації, в якому просить:
1. зобов'язати Новоселицьку районну раду вчинити наступні дії:
- забезпечити відшкодування коштів в сумі 11924,00 грн., які були перераховані Територіальному управлінню Державної судової адміністрації в Чернівецькій області до Новоселицького районного бюджету;
- забезпечити відшкодування зайвих витрат, понесених Радою внаслідок завищення обсягу виконаних ремонтних робіт в сумі 53357,00 грн.;
- забезпечити відшкодування витрат, понесених Радою за придбання приміщення у якому розміщувалась Новоселицька районна державна адміністрація на загальну суму 23475,80 грн.
2. стягнути з Новоселицької районної ради кошти в сумі 3137,00 грн. до Державного бюджету України.
3. стягнути з Новоселицької районної державної адміністрації кошти в сумі 74415,84 грн. на користь Новоселицької районної ради.
4. визнати незаконними дії Новоселицької районної ради, які полягають у витрачанні бюджетних коштів за невідповідними кодами економічної класифікації видатків, у зв'язку з чим допущено нецільове використання бюджетних коштів на загальну суму 123750,00 грн.
5. зобов'язати фінансове управління Новоселицької районної державної адміністрації відповідно до вимог Порядку зменшення бюджетних асигнувань та повернення коштів зменшити бюджетні асигнування розпоряднику бюджетних коштів - Новоселицькій районній раді на суму 139180,00 грн.
Статтею 104 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.
Згідно ст. 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Вимоги до позовної заяви передбачено статтею 106 КАС України. Зокрема, згідно з вказаною статтею у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Крім того, згідно з ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Із змісту статей 104, 105, 106 КАС України випливає, що позови завжди мають індивідуальний характер і спрямовані на захист прав, свобод чи інтересів конкретної особи, тому позовні заяви мають подаватися до суду кожною особою індивідуально, та відповідно - індивідуально до кожного відповідача, а суд розглядає їх в межах окремої адміністративної справи. Об'єднання позовних вимог допускається лише у випадках, передбачених процесуальним законом, на підставі ухвали суду.
Як вбачається із змісту позовних вимог, Контрольно-ревізійне управління в Чернівецькій області пред'явлено вимоги до Новоселицької районної ради, Новоселицької районної державної адміністрації, Фінансового управління Новоселицької районної державної адміністрації про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів до відповідних бюджетів,-
З огляду на те, що позовні вимоги до кожного з відповідачів мають індивідуальний характер і мають розглядатися окремо, враховуючи, що КАС України не передбачено подання позову з вимогами до різних відповідачів, суд дійшов висновку, що провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 104, 105 106 цього Кодексу.
Відповідно до п. 7 ч.1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Суд не може розглядати справу без усунення недоліків позовної заяви, виявлених після відкриття провадження по справі.
Враховуючи вищезазначене, суд вважає за необхідне надати позивачу строк для усунення недоліку позовної заяви шляхом роз'єднання позовних вимог та подання до суду позовних заяв окремо до кожного з відповідачів відповідно до вимог ст. 106 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 104, 105, 106, 155, 160 та 165 КАС України, суд, -
1. Зобов'язати позивача усунути недоліки позовної заяви.
2. Встановити позивачу строк до 18 березня 2010 р. для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині ухвали.
3. У разі невиконання вимог ухвали позовна заява буде залишена без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя /підпис/ В.К. Левицький
Суддя В.К. Левицький