Ухвала від 10.03.2010 по справі 2а-1195/10/2470

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

10 березня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-1195/10/2470

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Скакун О.П., розглянувши позов ОСОБА_1

до В.о. начальника Шевченківського відділу державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції Ватаманюка Віктора Михайловича

про визнання неправомірними дій В.о. начальника Шевченківського відділу державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції Ватаманюка Віктора Михайловича та зобов'язання вчинити дії

встановив:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до В.о. начальника Шевченківського відділу державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції Ватаманюка Віктора Михайловича про визнання його дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.

Змістом позовних вимог є наступне:

визнати дії відповідача неправомірними

зобов'язати відповідача розглянути заяву позивача про відвід, вказану у скарзі від 11.02.2010р., в порядку статті 17 Закону України «Про виконавче провадження», наданий державному виконавцю Кирстюк Д.І. та прийняти рішення про задоволення чи відмову відводу у вигляді постанови, як цього вимагає Закон України «Про виконавче провадження», з тим, щоб позивач міг у разі необхідності оскаржити це рішення у визначеному законом порядку

зобов'язати відповідача своєю постановою скасувати одну із двох діючих на сьогодні постанов: від 29.10.2009р. ВП №17330966, від 04.03.2010р. ВП №17325054, що явно суперечить положенням Закону України «Про виконавче провадження»

зобов'язати відповідача надати позивачу чинну копію постанови про відкриття виконавчого провадження разом із супровідним листом, на стандартному форматі листа, на підставі якого позивач міг би вчасно, добровільно виконати рішення суду.

зобов'язати відповідача у разі відправки поштою оформляти конверт із копією постанови про відкриття виконавчого провадження відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження»

зобов'язати відповідача відшкодувати позивачу усі витрати, пов'язані із сплатою судового збору

постановити окрему ухвалу про наявність підстав для розгляду питання щодо притягнення до відповідальності по даній адміністративній справі, рішення, дії та бездіяльність яких визнаються протиправними.

Суд вважає, що належить відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі з наступних підстав.

У відповідності до ч.2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України врегульовано особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби. У відповідності до ч.1 цієї статті, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Як вбачається з матеріалів, доданих позивачем до позовної заяви, виконавче провадження, в межах якого позивач просить визнати неправомірними дії відповідача, було відкрито на підставі виконавчого листа №2-108, виданого 01.09.2009р. Шевченківським районним судом у цивільній справі про стягнення з ОСОБА_1 (боржника) на користь ЖРЕП -6 (стягувача) боргу 903,56 грн. та на користь держави судового збору 32,64 грн.

При вирішенні такої категорії справ суд керується Цивільним процесуальним кодексом України.

Суд вважає, що особи мають право звернутися до адміністративного суду з адміністративним позовом про захист своїх прав, свобод чи інтересів у випадку, якщо вони не наділені правом оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби у цивільному судочинстві.

У відповідності до ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Згідно ст.10 Закону України «Про виконавче провадження»учасниками виконавчого провадження є державний виконавець, сторони, представники сторін, експерти, спеціалісти, перекладачі, суб'єкти оціночної діяльності - суб'єкти господарювання. Відповідно до ст.11 Закону України «Про виконавче провадження», сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.

Позивач ОСОБА_1 є стороною у виконавчому провадженні -боржником, а, отже, ним може бути подано скаргу на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби в порядку, передбаченому ст. 383 Цивільного процесуального кодексу України.

Таким чином, суд доходить висновку, що в даному випадку законом встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності органу Державної виконавчої служби.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст. 4, ст. 181, п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Копію ухвали невідкладно направити ОСОБА_1, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвалу може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Суддя О.П. Скакун