про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог
05.03.2010 року м. Чернівці Справа № 2а-1189/10/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Ковалюка Ярослава Юрійовича, перевіривши виконання вимог ст. ст. 105, 106 КАС України
за позовом ОСОБА_1
до апеляційного суду Чернівецької області, голови апеляційного суду Чернівецької області - ОСОБА_2, першого заступника голови апеляційного суду Чернівецької області - ОСОБА_3, заступника голови апеляційного суду Чернівецької області - ОСОБА_4
про оскарження дій суб'єктів владних повноважень
Позивач звернувся до адміністративного суду з позовом про оскарження дій суб'єктів владних повноважень.
Розглянувши позовну заяву, суддя дійшов висновку, що дана позовна заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Із визначення терміну адміністративна справа, яке наведено у п.1 ч.1 ст. 3 КАС України, випливає, що публічно-правовим є спір, в якому оспорюються владні управлінські функції органу виконавчої влади, місцевого самоврядування, їхньої посадової чи службової особи, які здійснюють ці функції на основі законодавства і мають наслідком встановлення чи зміну публічних відносин, або публічне значення.
Відповідно до ст. 17 ч.1 п.1 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних і юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної), дій чи бездіяльності.
Публічно-правові відносини виникають у сфері реалізації (здійснення) публічної влади.
Влада судова у своєму процедурному вигляді за своїм характером не є управлінською, а отже, не підпадає під судовий контроль у формі адміністративного судочинства.
Законами України «Про судоустрій», «Про статус суддів»визначено порядок призначення та звільнення суддів з адміністративних посад, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку.
Крім того, з адміністративного позову ОСОБА_1 вбачається, що накази про призначення на адміністративні посади ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 безпосередньо не торкаються прав та обов'язків заявника.
За таких обставин позовну заяву ОСОБА_1 в частині:
- визнання протиправними та скасування наказів голови апеляційного суду Чернівецької області ОСОБА_2: від 25 червня 2007 року № 79а, про те, що ОСОБА_2 приступає до виконання обов'язків голови апеляційного суду Чернівецької області; від 28 січня 2008 року № 6 о про призначення ОСОБА_4 на посаду заступника голови апеляційного суду Чернівецької області строком на п'ять років; від 31 січня 2008 року № 7о про призначення ОСОБА_3 на посаду першого заступника голови апеляційного суду Чернівецької області строком на п'ять років; від 9 лютого 2010 року № 1З-о згідно якого виконання обов'язків голови судової палати у цивільних справах апеляційного суду Чернівецької області покладено на першого заступника голови суду ОСОБА_3;
- визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо невиконання обов'язків судді апеляційного суду по розгляду справ в апеляційному порядку;
- зобов'язання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 належним чином виконувати обов'язки суддів апеляційного суду по розгляду справ в апеляційному порядку;
- витребування з апеляційного суду Чернівецької області статистичних даних про кількість кримінальних та цивільних справ розглянутих ОСОБА_2 в якості доповідача за період з липня 2007 року по лютий 2010 року та про кількість кримінальних та цивільних справ розглянутих ОСОБА_3 в якості доповідача за період з лютого 2008 року по лютого 2010 року не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а тому в цій частині слід відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Відмовити у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог щодо визнання протиправними та скасування наказів голови апеляційного суду Чернівецької області ОСОБА_2: від 25 червня 2007 року № 79а, про те, що ОСОБА_2 приступає до виконання обов'язків голови апеляційного суду Чернівецької області; від 28 січня 2008 року № 6 о про призначення ОСОБА_4 на посаду заступника голови апеляційного суду Чернівецької області строком на п'ять років; від 31 січня 2008 року № 7о про призначення ОСОБА_3 на посаду першого заступника голови апеляційного суду Чернівецької області строком на п'ять років; від 9 лютого 2010 року № 1З-о згідно якого виконання обов'язків голови судової палати у цивільних справах апеляційного суду Чернівецької області покладено на першого заступника голови суду ОСОБА_3; визнання протиправною бездіяльності ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо невиконання обов'язків судді апеляційного суду по розгляду справ в апеляційному порядку; зобов'язання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 належним чином виконувати обов'язки суддів апеляційного суду по розгляду справ в апеляційному порядку; витребування з апеляційного суду Чернівецької області статистичних даних про кількість кримінальних та цивільних справ розглянутих ОСОБА_2 в якості доповідача за період з липня 2007 року по лютий 2010 року та про кількість кримінальних та цивільних справ розглянутих ОСОБА_3 в якості доповідача за період з лютого 2008 року по лютого 2010 року.
1. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Я.Ю. Ковалюк