справа №1.380.2019.000698
21 травня 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий-суддя Костецький Н.В.
секретар судового засідання Витвицька В.П.
за участю:
позивача ОСОБА_1
представник позивача ОСОБА_2 .
представник відповідача Мартин О.В .
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним і скасування розпорядження, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, у якому просить суд визнати протиправним та скасувати розпорядження Галицької районної адміністрації Львівської міської ради від 25.10.2018 № 355 «Про затвердження акту оцінки стану зелених насаджень на території Галицького району м. Львова» в частині, що стосується дерева на АДРЕСА_1.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 25.10.2018 Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради видано розпорядження № 355 «Про затвердження акту оцінки стану зелених насаджень на території Галицького району м. Львова». В затвердженому цим розпорядженням акті, в таблиці «Зелені насадження, що підлягають видаленню» зазначено дерево «Верба» на АДРЕСА_1, м. Львова, яке через незадовільний стан підлягає зрізуванню. Пунктом 2 цього розпорядження зобов'язано відділ комунального господарства Галицької районної адміністрації відповідно до акту обстеження комісії з оцінки стану зелених насаджень доручити підрядній організації - надавачу послуг заходів озеленення території району, здійснити видалення аварійних дерев. Балансоутримувачем будинків АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 та їх прибудинкової території, яка включає й внутрішній двір, є Виробничий підрозділ «Львівського територіального управління» ПАТ «Укрзалізниця» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель та споруд» АТ «Укрзалізниця». Позивач зазначає, що затвердження відповідачем Акту обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню №15 є протиправним в частині, що стосується дерева в подвір'ї будинку АДРЕСА_1 , оскільки в порушення пункту 4 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року № 1045 (далі - Порядок №1045) відповідачем до складу комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості не було включено представника балансоутримувача, Крім того, відповідно до пункту 7 вищезазначеного Порядку № 1045 видалення дерев містить імперативну норму, відповідно до якої видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на об'єкті благоустрою здійснює балансоутримувач на підставі акта, що складається відповідно до пункту 4 цього Порядку. Аналогічні за змістом положення містить затверджений рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 14.03.2014 № 195 Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у м. Львові. Враховуючи наведене, зобов'язання відділу комунального господарства Галицької районної адміністрації доручити підрядній організації - надавачу послуг заходів з озеленення на території району здійснити видалення аварійних дерев в частині, що стосується дерева «верба» за адресою АДРЕСА_1 є протиправним, оскільки видалення дерев здійснює балансоутримувач на підставі акта. Згідно «Наукового заключення щодо обстеження дерева «Верба біла» по АДРЕСА_2», складеного 06.11.2018 доцентом кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України, к.с-г. наук Крамарець В.О. та доцентом кафедри лісової таксації та лісовпорядкування Національного лісотехнічного університету України, к.с-г. наук Король М.М . рекомендовано залишити обстежуване дерево зростати, оскільки воно виконує волого-утримуючу, ґрунтозахисну та естетичну функцію. Окрім того, позивач вважає, що зрізання (видалення) дерева «верба», як елементу благоустрою, спотворить подвір'я в естетичному плані, матиме наслідком підвищення в повітрі подвір'я та в її квартирі (оскільки вікна квартири виходять у подвір'я) концентрації вмісту шкідливих речовин (елементів), що потрапляють у повітря з вулиць з інтенсивним автомобільним рухом, а також пилу.
15.02.2019 Львівським окружним адміністративним судом задоволено заяву позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову. Зупинено дію розпорядження Галицької районної адміністрації Львівської міської ради від 25.10.2018 № 355 «Про затвердження акту оцінки стану зелених насаджень на території Галицького району м. Львова», в частині, що стосується дерева «верба» на АДРЕСА_1.
Ухвалою суду від 18.02.2019 відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив на позовну заяву.
27.03.2019 на адресу суду за вх.№10190 надійшов відзив відповідача, згідно якого відповідно до п. 3.3. Порядку видалення дерев, кущів, газонів, квітників у м. Львові компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості (до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), представників компетентного органу, Державної екологічної інспекції у Львівській області, у разі потреби - балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень). Враховуючи наведене, 12.09.2018 розпорядженням Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №286 затверджено склад комісії з оцінки стану зелених насаджень. Після проведення обстеження стану зелених насаджень на території Галицького району м. Львова комісією 24.10.2018 складено акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню №15. Згідно акту обстеження вказано, що дерево верба на АДРЕСА_1 є уражене грибами та має кут нахилу 45 градусів. Вказаний акт затверджено розпорядженням голови Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №355 від 25.10.2018 року «Про затвердження акту оцінки стану зелених насаджень на території Галицького району м. Львова». Роботи по видаленню дерева верба на АДРЕСА_1 проводяться не підрядною організацією визначеною районною адміністрацією, а балансоутримувачем земельної ділянки на вул АДРЕСА_1 . На адресу районної адміністрації неодноразово зверталися мешканці будинку АДРЕСА_1 з питанням щодо стану верби. Крім того, навіть у науковому дослідженні наданому позивачем щодо обстеження дерева «Верба біла» по АДРЕСА_1» вказано, що «є ознаки ураження стовбура стовбурною гниллю: прогнилі сучки, вдавлена кора на стовбурі» та зазначено, що «для уникнення розлому та розколювання стовбура необхідно провести укріплення стовбура додатковою балкою під кутом 90 градусів. Галицька районна адміністрація ЛМР при прийнятті оскаржуваного розпорядження №355 від 25.10.2018 «Про затвердження акту оцінки стану зелених насаджень на території Галицького району м. Львова», в частині - затвердження акту обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню №15 від 24.10.2018 діяла виключно у межах наданих їй повноважень відповідно до чинного законодавства.
Протокольною ухвалою суду від 17.04.2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу для розгляду по суті.
Позивач та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, посилаючись на обставини, які викладені в позовній заяві, просили суд позов задовольнити повністю.
Представник відповідача щодо задоволення позовних вимог заперечував з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву та просив суд у позові відмовити.
Заслухавши пояснення позивача, представника позивача, представника відповідача, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та пояснення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
25.10.2018 розпорядженням Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №355 від 25.10.2018 затверджено акт №15 від 24.10.2018, складений комісією з оцінки стану зеленихнасаджень на території Галицького району (п.1). Відділу комунального господарства Галицької.районної адміністрації відповідно до акту обстеження комісії з оцінки стану зелених насаджень доручити підрядній організації - надавачу послуг заходів з озеленення на території району, здійснити видалення аварійних дерев (п.2.1 розпорядження) (арк.спр.7).
Згідно Акта обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню №15 від 24.10.2018 (арк.спр.8-9) підлягає видаленню як аварійне дерево (№з/п 10) по вул. Гоголя,13, «Верба», стан незадовільний, уражене грибами, кут нахилу 45 градусів.
Відповідно до п. 2 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 року № 1045 (далі - Порядок № 1045) видалення зелених насаджень здійснюється у разі: будівництва об'єкта архітектури на підставі документів, визначених частиною першою статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»; знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів; ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту; відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами; проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі; досягнення деревом вікової межі; провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів; ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.
Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється, зокрема, за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі - компетентний орган) на підставі ордера (крім випадків, передбачених пунктами 7-10 цього Порядку) (пункт 3 Порядку №1045).
Відповідно до п. 4 Порядку № 1045 підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою (далі - заявник). Після надходження заяви компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості (далі - комісія), до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, територіального органу Держекоінспекції, а у разі потреби - балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень.
Під час формування складу комісії компетентний орган протягом двох днів після надходження заяви надсилає запити до територіального органу Держекоінспекції, власника земельної ділянки (користувача), балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень, щодо можливості їх участі в роботі комісії.
Територіальний орган Держекоінспекції та заінтересовані організації у п'ятиденний строк після надходження запиту надсилають компетентному органу в письмовій формі повідомлення про включення свого представника до складу комісії.
Після надходження повідомлень компетентний орган протягом трьох днів затверджує склад комісії. У разі надходження повідомлень про відмову від участі представників територіального органу Держекоінспекції та заінтересованих організацій склад комісії затверджується без таких представників.
У процесі визначення стану зелених насаджень та відновної вартості зелених насаджень, які видаляються на підставі одного з документів, визначених частиною першою статті 34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», до складу комісії включається представник фізичної або юридичної особи, яка має намір щодо забудови території.
Комісія у п'ятиденний строк після її затвердження визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і їх відновну вартість та складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню (далі - акт), за формою, затвердженою Мінрегіоном.
Відновна вартість зелених насаджень визначається згідно з методикою, затвердженою Мінрегіоном.
У разі знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев комісія з'ясовує причину набуття деревами такого стану, про яку зазначається в складеному комісією акті.
Кожному члену комісії надається один примірник акта. У разі відсутності представника територіального органу Держекоінспекції у складі комісії один примірник акта у триденний строк надсилається до територіального органу Держекоінспекції.
Голова комісії готує в п'ятиденний строк проект рішення компетентного органу про видалення зелених насаджень, в якому зазначається інформація про кількість зелених насаджень, що підлягають видаленню і залишаються на земельній ділянці.
Компетентний орган у місячний строк після надходження зазначеного проекту рішення про видалення зелених насаджень приймає відповідне рішення і видає наступного дня заявнику його копію для оплати відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.
Відповідно до п. 7 Порядку № 1045 видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на об'єкті благоустрою здійснює балансоутримувач на підставі акта, що складається відповідно до пункту 4 цього Порядку.
Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 14.03.2014 № 195 затверджено Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у м. Львові.
Згідно пунктів 3.3 - 3.4 вказаного Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у м. Львові компетентний орган утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості (далі - комісія), до складу якої входять представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), представників компетентного органу, Державної екологічної інспекції у Львівській області, у разі потреби - балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень. Під час формування комісії компетентний орган протягом двох днів після надходження заяви надсилає запити до Державної екологічної інспекції у Львівській області, власника земельної ділянки (користувача), балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень, щодо можливості їх участі у роботі комісії.
У разі надходжень повідомлень про відмову від участі у роботі комісії представників Державної екологічної інспекції у Львівській області та зацікавлених організацій або відсутності повідомлень про включення представників до комісії склад комісії затверджується без таких представників (пункт 3.7).
Відповідно до п. 3.17 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у м. Львові видалення аварійних, сухостійних та фаутних дерев на об'єкті благоустрою загального користування (парки, сквери, бульвари, зелені насадження вздовж вулиць та доріг, на прибудинкових і внутрішньодворових територіях шкіл, дитячих садків, багатоповерхових житлових будинків тощо) здійснює балансоутримувач на підставі акта відповідно до пунктів 3.2-3.11 цього Порядку, без ордера.
Розпорядженням Галицької районної адміністрації Львівської міської ради від 12.09.2018 №286 затверджено склад комісії з оцінки стану зелених насаджень (арк.спр.50) згідно якого до складу комісії включені: голова комісії - заступник голови районної адміністрації з питань житлово - комунального господарства; заступник голови комісії - начальник відділу комунального господарства районної адміністрації; та члени комісії, а саме: начальник відділу житлового господарства районної адміністрації, провідний спеціаліст відділу комунального господарства районної адміністрації, представник департаменту містобудування Львівської міської ради та представник Державної екологічної інспекції у Львівській області.
Згідно відповіді на інформаційний запит від 05.12.2018 №24/46 (арк.спр.15) житлові будинки АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 обліковуються на балансі виробничого підрозділу «Львівське територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця». Внутрішнє подвір'я вказаних житлових будинків обслуговується житлово - комунальною дільницею Львівського територіального управління. Львівське територіальне управління про роботу комісії Галицької районної адміністрації м. Львова стосовно обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню не повідомлялося, у роботі вказаної комісії участі не приймало і з підписаним актом обстежень від 24.10.2018 №15 не ознайомлювалося.
Суд зазначає, що оскільки відповідно до п. 4 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах № 1045 та п. 3.3. Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у м. Львові до складу комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості представники балансоутримувача території залучаються компетентним органом лише у разі потреби, твердження позивача про необхідність залучення до складу такої комісії представників виробничого підрозділу «Львівське територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця» на балансі якого перебуває будинок АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 є необґрунтованим та спростовується вищевказаними нормами законодавства.
Разом з тим, згідно п. 2.1. оскаржуваного розпорядження від 25.10.2018 №355 (арк.спр.46) доручено підрядній організації - надавачу послуг заходів з озеленення на території району, здійснити видалення аварійних дерев. Однак відповідачем у відзиві зазначено, що роботи по видаленню дерева «верба біла» на АДРЕСА_1 проводяться не підрядною організацією визначеною районною адміністрацією, а балансоутримувачем земельної ділянки (арк.спр.38).
Крім того, згідно листа від 05.12.2018 №31-7147 (арк.спр.16) у відповідь на звернення від 28.11.2018 за №3-Ш-124272/31 Галицька районна адміністрація Львівської міської ради також зазначає, що будинок та внутрішнє подвір'я по АДРЕСА_1 перебуває на балансі ВП «Львівського територіального управління» ПАТ «Українська залізниця» (п. 1, 2), та що вказане у зверненні розпорядження повинен виконувати балансоутримувач (п. 4).
Суд зазначає, що згідно п. 7 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах № 1045 та п. 3.17 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у м. Львові видалення аварійних дерев повинен здійснювати балансоутримувач на підставі акта, тобто в даному випадку щодо видалення дерева «верба» на АДРЕСА_1 - виробничий підрозділ «Львівське територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця» як балансоутримувач зазначеної території.
Проте як було встановлено під час судового розгляду справи, виробничий підрозділ «Львівське територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця» стосовно обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню не повідомлявся, з підписаним актом обстежень від 24.10.2018 №15 не ознайомлювався.
Відповідачем у запереченні на відповідь на відзив (арк.спр.83) зазначено, що після складення такого акта, його копію було надіслано балансоутримувачу будинків АДРЕСА_1 та №15 на вул. Гоголя для вжиття заходів реагування.
Однак суд звертає увагу, що такий лист за вих.№31-вих-436 датований 29.01.2019 (арк.спр.84), а оскаржуване розпорядження винесено відповідачем 25.10.2018.
Таким чином, розпорядження Галицької районної адміністрації Львівської міської ради № 355 від 25.10.2018 «Про затвердження акту оцінки стану зелених насаджень на території Галицького району м. Львова», в частині, що стосується дерева на АДРЕСА_1 є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо стану дерева «верба» на АДРЕСА_1, в матеріалах справи міститься «Наукове заключення щодо обстеження дерева «Верба біла» по АДРЕСА_2» (арк.спр.10-14) складене 06.11.2018 доцентом кафедри лісівництва Національного лісотехнічного університету України, к.с-г. наук В.О. Крамарець та доцентом кафедри лісової таксації та лісовпорядкування Національного лісотехнічного університету України, к.с-г. наук М.М.Король, згідно якого рекомендовано залишити обстежуване дерево зростати, оскільки воно виконує волого-утримуючу, ґрунтозахисну та естетичну функцію. Для уникнення розлому та розколювання стовбура необхідно провести укріплення стовбура додатковою балкою під кутом 90°. Також доцільно провести формування крони (габітусу дерева), що дозволить зменшити парусність дерева при різких поривах вітру. З цією метою потрібно обрізати масивні довгі та відмерлі гілки. Верба добре витримує «стрижку» крони та швидко відновлює нові пагони і гілки.
11.03.2019 позивачем надано «Заключення щодо стійкості та стабільності дерева породи «верба біла» по вул. Гогол. 13 у м. Львові» (арк.спр.28) згідно якого при обстеженні дерева породи «верба біла» мешканцями даного будинку проведено раніше запропоновані рекомендації із укріплення стійкості та стабільності дерева. Відповідно до п. 9 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України «догляд за об'єктами благоустрою зеленого господарства» ними проведено санітарне обрізання й формування крони (формувальна обрізка гілок), а також укріплення стовбура залізною балкою, яка опирається на бетонну основу, що забезпечить стійкість стовбура дерева породи «верба біла». Дане дерево не є аварійним і не може становити загрозу для життю і здоров'ю мешканцям та будівлям.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Оскільки розпорядження Галицької районної адміністрації Львівської міської ради від 25.10.2018 № 355 «Про затвердження акту оцінки стану зелених насаджень на території Галицького району м. Львова» в частині, що стосується дерева на АДРЕСА_1.
За приписами ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та відзиви на позовну заяву, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, суд вважає за необхідне в порядку відшкодування стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судовий збір, сплачений за звернення до суду із даним позовом.
Керуючись статтями 6, 8, 9, 77, 243- 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати розпорядження Галицької районної адміністрації Львівської міської ради № 355 від 25.10.2018 «Про затвердження акту оцінки стану зелених насаджень на території Галицького району м. Львова», в частині, що стосується дерева на вул . Гоголя, 13 у м. Львові.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (вул. Ф. Ліста, м. Львів, 79000, код ЄДРПОУ 20847537) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 , РНОКПП НОМЕР_1 ) НОМЕР_2 (сімсот шістдесят вісім) грн 40 копійок судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст судового рішення складено 30.05.2019.
Суддя Костецький Н.В.