Справа № 296/4515/19
1-кс/296/2373/19
Іменем України
13 травня 2019 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянув клопотання сторони кримінального провадження слідчого СУ ГУНП в Житомирській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів, -
У провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження за №12018060000000149 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, щодо можливих неправомірних дій секретаря ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , в частині подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В ході розгляду матеріалів встановлено, що на підставі рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 30.11.2015 №4 ОСОБА_4 обрано секретарем ІНФОРМАЦІЯ_1 7 скликання.
Приписами статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закону, зокрема підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, передбачено його розповсюдження на посадову особу місцевого самоврядування.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті ІНФОРМАЦІЯ_2 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Рішенням ІНФОРМАЦІЯ_2 №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
- 1) перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Отже у громадянки ОСОБА_4 виник обов'язок здійснювати подачу електронних декларацій з 2016 року.
Згідно даних офіційного сайту ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 подала до Реєстру щорічні електронні декларації у 2016, 2017 та 2018 роках. Однак у вказаних деклараціях відсутня інформація про отримання останньою позики у серпні 2015 року загальною сумою 81 000,00 доларів США та 163 200,00 доларів США.
Так, відповідно до заочного рішення ІНФОРМАЦІЯ_5 по справі №278/2414/16-ц, встановлено, що 12.08.2015 між ОСОБА_5 та ОСОБА_4 було укладено договір позики, відповідно до якого ОСОБА_4 отримала від ОСОБА_5 в борг грошові кошти у сумі 163 200,00 доларів США. На підставі вказаного заочного рішення ІНФОРМАЦІЯ_5 від 31.07.2017 позов ОСОБА_5 щодо стягнення з ОСОБА_4 вказаних коштів повністю задоволено, тобто підтверджено дійсність вказаної угоди.
Крім того, відповідно до рішення ІНФОРМАЦІЯ_5 по справі №278/2950/17, встановлено, що 20.08.2015 між ОСОБА_5 та ОСОБА_4 було укладено договір позики, відповідно до якого ОСОБА_4 отримала від ОСОБА_5 в борг грошові кошти у сумі 81 000,00 доларів США. На підставі рішення ІНФОРМАЦІЯ_5 від 02.04.2018 у вказаній справі позов ОСОБА_5 щодо стягнення з ОСОБА_4 вказаних коштів повністю задоволено, тобто підтверджено дійсність вказаної угоди.
Проведеним аналізом оприлюднених електронних декларацій ОСОБА_4 встановлено, що інформація з приводу отримання позики та боргових зобов'язань у жодні із декларацій відсутня.
Так, за інформацією ІНФОРМАЦІЯ_6 проведено повну перевірку декларацій за 2015, 2016, 2017 роки, поданих ОСОБА_4 .
З метою подальшого проведення досудового розслідування, для досягнення повноти, всебічності при розслідуванні даного кримінального правопорушення необхідно встановити обставини, які мають істотне значення для кримінального провадження, слідчих дій виникла потреба у отриманні тимчасового доступу з можливістю виготовлення копій документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою:
АДРЕСА_1 , а саме: особової справи секретаря ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази , які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, 5. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Виходячи з того, що слідчим доведено, що матеріали судових справ/, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а виготовлення їх копій необхідне для досягнення повноти, всебічності при розслідуванні даного кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159-164, 309 КПК України, -
Клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати слідчому СУ ГУ НП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , або співробітникам ІНФОРМАЦІЯ_8 , а саме: начальнику сектору протидії корупції УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НПУ капітану поліції ОСОБА_6 , старшому оперуповноваженому УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НПУ капітану поліції ОСОБА_7 , за дорученням останньої тимчасовий доступ до документів з можливістю виготовлення копій документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: особової справи секретаря ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_7 .
ІНФОРМАЦІЯ_9 , як володілець речей та документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей та документів слідчому ОСОБА_3 , начальнику сектору протидії корупції УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НПУ ОСОБА_6 , старшому оперуповноваженому УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НПУ ОСОБА_7 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право доступу до речей та документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з вимогами КПК України з метою відшукування та вилучення зазначених речей та документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1