Справа № 214/8223/18
2/214/778/19
Іменем України
27 травня 2019 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі:
головуючого судді - Ткаченка А.В.
за участю секретаря - Фастовець Ю.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, у місті Кривому Розі, цивільну справу № 214/8223/18 за позовом ОСОБА_1 до виконкому Саксаганської районної у місті ради про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними, -
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до виконкому Саксаганської районної у місті ради про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними.
Згідно розпорядження № 567 від 06.03.2019 року справа розподілена судді Ткаченкові А.В. в зв'язку з перебуванням судді Прасолова В.М. на тривалому лікарняному.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що в 2018 році змінилися правила отримання субсидії на житлово-комунальні послуги: під час нарахування субсидії враховують не фактичну кількість осіб, які проживають, а враховують кількість зареєстрованих осіб.
В квартирі АДРЕСА_1 зареєстровано 4 особи: вона позивач по справі, ОСОБА_1 громадянка України, ОСОБА_2 , її донька - громадянка Ізраїлю, мешкає в Ізраїлі, та онуки ОСОБА_3 - громадянин Ізраїлю, мешкає в Ізраїлі, ОСОБА_4 - громадянин Ізраїлю, мешкає в
ОСОБА_5 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 видали довіреності на її ім'я з правом зняття з реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 .
25.10.2018 року вона звернулася з заявами до відповідача з проханням зняти з реєстрації доньку та двох онуків на підставі довіреності. Відповідач протиправно відмовив у знятті з реєстрації місця проживання її доньки та онуків, посилаючись на ненадання: документа, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання; військового квитка або посвідчення про приписку. Відповідач посилається на ст. 7 Закону України « Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Абзаци 12, 13 ст. 7 Закону стосуються громадян України, а також іноземних громадян і осіб без громадянства, які постійно перебувають на території України. ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 є громадянами Ізраїлю і не перебувають на території України з 2003 року, у них відсутні перелічені документи і вони не мають бажання, як громадяни Ізраїлю отримувати ці документи лише для знаття з реєстрації. В зв'язку з чим просить визнати дії відповідача протиправними, а саме визнати протиправним відмову в знятті з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 на підставі не надання ОСОБА_1 документа, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання і військового квитка або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
04.01.2019 року до канцелярії суду представник відповідача подала відзив на позовну заяву (а.с. 29-30). В якому просить в задоволенні позову відмовити в повному обсязі. Свою позицію обґрунтувала тим, що до відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Саксаганської районної у місті ради звернулася ОСОБА_1 з питанням зняття з реєстрації місця проживання громадян держави Ізраїль ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . З цією метою ОСОБА_1 подала наступні документи: документ, що посвідчує особу представника - паспорт громадянина України на ім'я ОСОБА_1 , документи, що підтверджують повноваження особи як представника - довіреність від громадянина Держави Ізраїль ОСОБА_3 та довіреність від громадян Держави Ізраїль ОСОБА_2 та ОСОБА_4 .
Розглянувши документи, які були надані, встановила, що ОСОБА_1 не подала необхідних документів, а саме посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні для громадян інших держав, як того вимагає Закон, а до того ж довіреність від ОСОБА_6 , посвідчена приватним нотаріусом Мисан В.І. не містить повноважень на зняття його з реєстрації місця проживання.
Також зазначила, що за даними картотеки з питань реєстрації осіб, яка передана відділу житлово-експлуатаційною конторою, ОСОБА_7 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 за паспортом громадянина України серія НОМЕР_1 , виданим 12.11.1997 Саксаганським РВ Криворізького МУ УМВС України в Дніпропетровській області, з 27.09.1991 по теперішній час. ОСОБА_3 та ОСОБА_4 внесені до картки реєстрації ОСОБА_7 як діти.
Тобто, місце проживання ОСОБА_7 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 зареєстроване як громадян України.
Крім того, ОСОБА_7 перебуває на обліку в Саксаганському районному військовому комісаріаті, тому для зняття з реєстрації місця проживання їй, як військовозобов'язаній, відповідно до ст.38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» необхідно надати військово- обліковий документ з позначкою військового комісаріату про зняття з військового обліку.
Перед виїздом за кордон на постійне проживання ОСОБА_7 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 мали зняти з реєстрації своє місце проживання в Україні.
Подані позивачкою документи не відповідають вичерпному переліку документів для зняття особи з місця реєстрації, відтак, у наданні такої адміністративної послуги позивачці відмовлено.
Вважає дії відповідача щодо відмови позивачці у задоволенні її заяви правомірними та такими, що відповідають чинному законодавству, відтак, позов задоволенню не підлягає.
15.01.2019 року позивач подала додаткові пояснення (а.с. 34), в яких зазначила, що в постанові Кабінету Міністрів України не врегульовані їхні правовідносини: у зареєстрованих осіб в природі немає тих документів, які вимагає відповідач, бо вони постійно проживають в Ізраїлі і є громадянами Ізраїлю. Своєю відмовою відповідач зобов'язує їх стати громадянами України, отримати паспорт, стати на військовий облік.
18.01.2019 року від представника відповідача надійшли доповнення до відзиву на позовну заяву (а.с. 46-47) в якому зазначила, що оскільки документи, необхідні для зняття з реєстрації місця проживання не були надані представником за довіреністю, то в знятті з реєстрації місця проживання відмовлено відповідно до чинного законодавства України.
Представник позивача ОСОБА_8 до судового засідання не з'явився, подавши заяву про розгляд справи за його відсутності з підтриманням позовних вимог в повному обсязі (а.с. 53).
Представник відповідача ОСОБА_9 до судового засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи за її відсутності та просила врахувати заперечення проти позову, викладені у відзиві на позовну заяву (а.с. 54).
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів.
Інших заяв, клопотань від учасників справи не надходило. Інші процесуальні дії не вчинялись.
Дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази по справі, надавши їм оцінку в сукупності, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог з огляду на таке.
25.10.2018 року позивач звернулася до відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Саксаганської районної у місті ради з заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 , при цьому причиною зазначено: у зв'язку з вибуттям за адресою АДРЕСА_3 .
25.10.2018 року у знятті з реєстрації ОСОБА_2 відмовлено, оскільки особа не подала необхідних документів: документ до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання (ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», п. 26 Правил реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 207 від 02.03.2016) та квитанцію про сплату адміністративного збору (а.с. 12).
25.10.2018 року позивач звернулася до відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Саксаганської районної у місті ради з заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_6 , при цьому причиною зазначено: у зв'язку з вибуттям за адресою АДРЕСА_4 .
25.10.2018 року у знятті з реєстрації ОСОБА_3 відмовлено, оскільки особа не подала необхідних документів: документ до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання (ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»), та квитанцію про сплату адміністративного збору, військовий квиток або посвідчення про приписку (а.с. 13).
25.10.2018 року позивач звернулася до відділу реєстрації місця проживання громадян виконкому Саксаганської районної у місті ради з заявою про зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_4 , при цьому причиною зазначено: у зв'язку з вибуттям за адресою АДРЕСА_3 .
25.10.2018 року у знятті з реєстрації ОСОБА_4 відмовлено, оскільки особа не подала необхідних документів: документ до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання (ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»), та квитанцію про сплату адміністративного збору, військовий квиток або посвідчення про приписку (а.с. 13).
До матеріалів справи також надано копію довіреності серії НМО 486225 від 21.06.2017 року, видану ОСОБА_10 на ім'я ОСОБА_1 (а.с. 3) та засвідчений апостилем переклад довіреності від 14.09.2018 року виданої ОСОБА_2 та ОСОБА_4 на ім'я ОСОБА_1 (а.с. 4-8).
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» № № 1382-IV від 11.12.2003 (у редакції, чинній станом на момент виникнення спірних правовідносин), відповідно до Конституції України регулює відносини, пов'язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні, що гарантуються Конституцією України і закріплені Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод і протоколами до неї, іншими міжнародними договорами України, а також визначає порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання і встановлює випадки їх обмеження.
Відповідно до ст. 3 цього Закону, зняття з реєстрації внесення інформації про зняття з реєстрації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Статтею 7 цього ж Закону передбачено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства; підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту; підстав на право користування житловим приміщенням.
Зняття з реєстрації здійснюється в день звернення особи. За заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання з урахуванням вимог, визначених частиною одинадцятою статті 6 цього Закону.
Згідно зі ст. 9-1 цього ж Закону визначено, що орган реєстрації відмовляє в реєстрації або знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала передбачені цим Законом документи або інформацію; у поданих особою документах містяться недостовірні відомості або подані нею документи є недійсними; для реєстрації або зняття з реєстрації звернулася особа, яка не досягла 14-річного віку.
Рішення про відмову приймається в день звернення особи. Заява про реєстрацію чи зняття з реєстрації місця проживання повертається особі із зазначенням у ній причин відмови.
Механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також встановлюють форми необхідних для цього документів визначено Правилами реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру» від 02.03.2016 року.
Згідно з п. 3 Правил, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради
Абзацом 2 п. 4 Правил визначено, що реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.
Пунктом 6 Правил зафіксовано, що у разі коли особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку (далі - представник).
Документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги» (п. 8 Правил).
Відповідно до п. 11 Правил, орган реєстрації відмовляє в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, якщо: особа не подала необхідних документів або інформації; у поданих документах містяться недостовірні відомості або подані документи є недійсними; звернулася особа, яка не досягла 14 років.
Рішення про відмову в реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання приймається в день звернення особи або її представника шляхом зазначення у заяві про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання підстав відмови. Зазначена заява повертається особі або її представнику.
Згідно з п.п. 26-27 Правил, зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11; рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; повідомлення територіального органу або підрозділу ДМС із зазначенням відповідних реквізитів паспорта померлої особи або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства (інформація територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання в Україні); підстав для проживання бездомної особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту (письмове повідомлення соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту); підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).
Зняття з реєстрації місця проживання на підставах, визначених в абзацах восьмому та дев'ятому цього пункту, здійснюється за клопотанням уповноваженої особи спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або за заявою власника/наймача житла або їх представників.
Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки та піклування.
Разом із заявою особа подає: документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження; квитанцію про сплату адміністративного збору; військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
У разі подання заяви представником особи, крім зазначених документів, додатково подаються: документ, що посвідчує особу представника; документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).
Зняття з реєстрації місця проживання особи за заявою законного представника здійснюється за згодою інших законних представників.
Працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг перевіряє належність документа, до якого вносяться відомості про місце проживання, особі, що його подала, його дійсність, правильність заповнення заяви про зняття з реєстрації місця проживання та наявність документів, необхідних для зняття з реєстрації місця проживання, про що зазначений працівник робить відповідний запис у цій заяві.
Працівник органу реєстрації у день звернення особи (її представника) або в день отримання документів від центру надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадової особи виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку:
- приймає рішення про зняття з реєстрації або про відмову у знятті з реєстрації місця проживання особи;
- вносить відомості про зняття з реєстрації місця проживання у документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Датою зняття з реєстрації місця проживання осіб, які подавали документи через центр надання адміністративних послуг, представника спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту, посадову особу виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителя багатоквартирного будинку, є дата отримання органом реєстрації відповідних документів;
- формує і вносить дані про зняття з реєстрації місця проживання особи до реєстру територіальної громади;
- формує інформацію про зняття з реєстрації місця проживання особи для її передачі до Реєстру відповідно до Порядку;
- оформляє і видає довідку про зняття з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 16, дітям, які не досягли 16 років, та громадянам, які мають паспорт громадянина України у формі картки, а також вилучає раніше видану довідку про реєстрацію місця проживання для подальшого знищення;
- повертає особі або її представнику, адміністратору центру надання адміністративних послуг, представнику спеціалізованої соціальної установи, закладу соціального обслуговування та соціального захисту або посадовій особі виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу, управителю багатоквартирного будинку документ, до якого внесені відомості про зняття з реєстрації місця проживання, довідку про зняття з реєстрації місця проживання, а також документи, які подавалися.
Якщо під час подачі документів буде встановлено, що особа подала для зняття з реєстрації місця проживання недійсний паспорт громадянина України, працівник органу реєстрації або центру надання адміністративних послуг складає на неї адміністративний протокол за вчинення правопорушення, визначеного у статті 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Якщо іноземець або особа без громадянства подали для зняття з реєстрації місця проживання недійсний документ, до якого вносяться відомості про місце проживання, іноземця або особу без громадянства направляють до територіального підрозділу ДМС відповідно до території обслуговування для вжиття до них заходів адміністративного впливу, а також для оформлення нового документа або внесення визначених законодавством змін у наявний документ.
Якщо зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі документів, зазначених в абзацах третьому, сьомому - дев'ятому пункту 26 цих Правил, без надання документа, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання, штамп зняття з реєстрації місця проживання особи проставляється в такому документі у разі звернення особи.
Зняття з реєстрації місця проживання в разі смерті особи здійснюється датою надходження до органу реєстрації документів, визначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 26 цих Правил.
Таким чином, аналіз нормативно-правових актів свідчить, що реалізація права особи на зняття з реєстрації її місця проживання можлива лише за умови подання особою (її представником) всіх необхідних документів. Неподання передбачених законом документів є підставою для відмови у знятті з реєстрації місця проживання.
Суд, дослідивши довіреність серії НМО 486225 від 21.06.2017 року (а.с. 3) встановив, що у її тексті вказано лише про представлення інтересів ОСОБА_6 в усіх державних, громадських, господарських та інших підприємствах, установах і організаціях, в органах місцевого самоврядування з приводу отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків та виправлення помилки в написанні його прізвища в Свідоцтві про право власності на будинок АДРЕСА_2 . Про зняття довірителя з місця реєстрації чи про реєстрацію його в іншому місці нічого не вказано.
В довіреності від 14.09.2018 року (а.с. 6) зазначено, що ОСОБА_2 паспорт гр. України серії НОМЕР_2 , виданий Саксаганським РВ Криворізького МУ УМВС України в Дніпропетровській області, 12 листопада 1997 року. Що в свою чергу узгоджується з відзивом представника відповідача в якому зазначено, що за даними картотеки з питань реєстрації осіб, яка передана відділу житлово-експлуатаційною конторою, ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 за паспортом громадянина України серія НОМЕР_1 , виданим 12.11.1997 Саксаганським РВ Криворізького МУ УМВС України в Дніпропетровській області, з 27.09.1991 по теперішній час. ОСОБА_3 та ОСОБА_4 внесені до картки реєстрації ОСОБА_7 як діти.
З викладеного слідує, що місце проживання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 зареєстроване як громадян України.
У випадку, якщо особа виїжджає за кордон на постійне проживання, то відповідно до ст.4 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», вона має звернутися до міграційної служби або, якщо звертається особа, що вже виїхала за кордон, - до закордонних дипломатичних установ України. У разі прийняття рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання територіальний орган ДМС інформує особу про прийняте рішення та строк його дії, а також про те, що заявнику необхідно зняти з реєстрації своє місце проживання в Україні.
Таким чином, перед виїздом за кордон на постійне проживання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 мали зняти з реєстрації своє місце проживання в Україні.
Окремо слід зазначити, що позивачу відмовлено в знятті з реєстрації ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 також і з тої підстава, що остання не надала документ до якого вноситься відомості про зняття з реєстрації місця проживання та документ про сплату адміністративного збору.
Оскільки є обов'язковим подання паспорту громадянина, щодо якого вноситься запис про зняття з реєстрації місця проживання, тому його неподання є підставою для відмови у знятті з реєстрації місця проживання, визначеною ст.9-1 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
Суд вважає неприйнятним доводи позивача, що неподання паспорту не є безумовною підставою для відмови в знятті з реєстрації місця проживання, оскільки ці доводи спростовуються положеннями ч.ч.1, 4 ст.7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", якими визначено обов'язкове надання разом з заявою також документу, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання, в даному випадку паспорту громадянина України.
При цьому вищезазначені норми Закону є обов'язковими для виконання суб'єктом владних повноважень при прийнятті рішення щодо зняття з реєстрації місця проживання особи та не дають змоги відповідачу діяти на власний розсуд.
Суд не приймає посилання позивача на відсутність можливості надати паспорт доньки в зв'язку з її не проживанням на території України та зазначає, що ОСОБА_2 надано позивачу довіреність, видану на території Держави Ізраїль, зміст якої свідчить, що у ОСОБА_2 наявний паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 .
При цьому, суд переконаний, що не виконання приписів Закону щодо надання передбачених документів до органу реєстрації, є наслідком не проставлення відповідної відмітки у документі, до якого вносяться відомості про місце перебування особи, а, отже, є порушенням інтересів держави.
Суд також зазначає, що в даному випадку відмова відповідача прийняти рішення щодо зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 жодним чином не порушує конституційного права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання як позивача, так і її доньки з онуками, оскільки зняття з місця реєстрації (проживання, перебування) не передбачає такого обмеження.
Таким чином, на підставі системного аналізу норм чинного законодавства України та наявних у справі доказів, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги не обґрунтовані, дії відповідача відповідають вимогам чинного законодавства, відтак, позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.4, 5, 13, 19, 76-81, 89, 95, 133, 141, 258-259, 263-265, 273, 279, 280-284, 287, 354, 355 ЦПК України, суд, -
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до виконкому Саксаганської районної у місті ради про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подана апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Відомості про сторін:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач: Виконавчий комітет Саксаганської районної у місті Кривому Розі ради, код 05410872 який знаходиться за адресою м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, вул. В. Великого, 32.
Суддя А.В. Ткаченко