про відмову у відкритті провадження у справі
23 лютого 2010 року м. Чернівці Справа № 2а-1026/10/2470
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Ковалюк Я.Ю., перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України та розглянувши матеріали адміністративного позову управління праці та соціального захисту населення Новодністровської міської ради до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області про відстрочення виконання постанови, -
Управління праці та соціального захисту населення Новодністровської міської ради звернулося з адміністративним позовом до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області про відстрочення виконання постанови Виконавчий лист № 2а-52 від 03.11.2009 р. видано Сокирянським районним судом Чернівецької області.
Змістом позовних вимог позивача є прохання відстрочити виконання постанови органу державної виконавчої служби, у зв'язку з неможливістю їх виконання через відсутність коштів, до вирішення питання щодо виділення коштів на забезпечення виконання судових рішень.
Суд вважає, що належить відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі з наступних підстав.
Пунктом 1 частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
У відповідності до п.1 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України врегульовано особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби. У відповідності до ч.1 цієї статті, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Cудом встановлено, що в даному випадку позивачем не оскаржуються рішення, дії чи бездіяльність Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернівецькій області, а, отже, відсутній публічно -правовий спір.
Суд роз'яснює позивачу, що згідно ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, стихійне лихо тощо), він може звернутися до суду, що видав виконавчий лист, із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.17, ст.104, п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Копію ухвали невідкладно направити позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Я.Ю. Ковалюк