Ухвала від 23.02.2010 по справі 2а-1044/10/2470

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 лютого 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-1044/10/2470

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Огородник А.П., розглянувши адміністративний позов Прокурора Садгірського району м. Чернівці в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області

до ОСОБА_1

про про стягнення коштів (штрафної санкції) в розмірі 510,00 грн,-

встановив:

До суду 23.02.10р. надійшов адміністративний позов Прокурора Садгірського району м. Чернівці в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області з проханням про стягнення коштів (штрафної санкції) з ОСОБА_1 в розмірі 510,00 грн.

Перевіривши адміністративний позов, суд вважає, що він підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.

Позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, а саме: нечітко сформований зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги.

Позивач у справі - Головна Державна інспекція на автомобільному транспорті, структурним підрозділом якої є Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області.

Відповідно до п 1. Постанови Кабінету Міністрів від 8 вересня 2004 р. N 1190 "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується. Таким чином, Позивач є суб"єктом владних повноважень.

При вирішенні питання компетенції адміністративного суду в спорах за зверненням суб"єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, суд керується нормами п.4 ч.1 ст. 17 КАС України, в якому вказано, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб"єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Згідно п.5 ч.4 ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень в інших випадках, встановлених законом. Відповідно ст. 104 КАС України суб"єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

З наведених норм випливає, що на право звернення суб"єкта владних повноважень до адміністративного суду повинна бути пряма вказівка в нормативному акті.

Проте у позовній заяві не зазначені норми законодавчих актів, які б встановлювали право звернення Позивача до адміністративного суду з позовом про стягнення фінансової санкції. Аналізуючи чинне законодавство суд встановив відсутність таких норм.

Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та встановлює строк для усунення недоліків.

За таких обставин суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 108 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Прокурора Садгірського району м. Чернівці залишити без руху.

2. Для усунення зазначених недоліків Прокурору Садгірського району м. Чернівці належить:

2.1. Зазначити пряму вказівку в нормативному акті на право звернення суб"єкта владних повноважень - Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті, структурним підрозділом якої є Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області до адміністративного суду з позовом про стягнення фінансової санкції відповідно Закону України "Про автомобільний транспорт".

3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - до 04 березня 2010 р.

4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.

5. Копію ухвали невідкладно надіслати представнику позивача - прокурору.

Ухвала, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Суддя < Текст > А.П.Огородник