ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
про відкриття провадження у справі
30 травня 2019 року м.Харків Справа № 913/264/19
Провадження №14/913/264/19
Господарський суд Луганської області у складі судді Лісовицького Є.А., розглянувши матеріали позовної заяви №1-8/16 від 08.05.2019
за позовом Українського фонду підтримки підприємництва, м. Київ
до відповідача Фізичної особи - підприємця Ларченко Леоніда Павловича, м . Хрустальний Луганської області
про стягнення 280156 грн. 73 коп.
Український фонд підтримки підприємництва звернувся до Господарського суду Луганської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Фізичної особи - підприємця Ларченко Леоніда Павловича заборгованість за договором про мікрокредитування №38-12 від 19.12.2012 в загальному розмірі 280156 грн. 73 коп., з яких:
- 243806 грн. 45 коп. - заборгованість за кредитом;
- 36350 грн. 28 коп. - заборгованість по відсоткам.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору про мікрокредитування №38-12 від 19.12.2012 в частині своєчасної та в повному обсязі сплати за користування кредитом та відсотках.
Ухвалою Господарського суду Луганської області від 15.05.2019 позовну заяву №1-8/16 від 08.05.2019 Українського фонду підтримки підприємництва залишено без руху.
Суд ухвалив Українському фонду підтримки підприємництва протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви та надати суду:
- обґрунтований розрахунок сум, що стягуються;
- інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;
- докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Цією ж ухвалою суд роз'яснив Українському фонду підтримки підприємництва, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
28.05.2019 на адресу Господарського суду Луганської області надійшла за супровідним листом №1-8/17 від 24.05.2019 заява про уточнення позовних вимог, за якою позивачем усунено недоліки позовної заяви, та зазначено, зокрема, що до стягнення підлягає заборгованість за кредитом в розмірі 280156 грн. 73 коп. (в тому числі заборгованість за основним боргом - 243806 грн. 45 коп., заборгованість по відсоткам - 36350 грн. 28 коп.)
Також, Українським фондом підтримки підприємництва на виконання вимог ухвали суду від 15.05.2019 повідомлено, що оригінали всіх документів (письмових доказів), копії яких були додані до позовної заяви є в наявності у позивача.
В той же час, позивачем надано до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи, які складаються зі сплаченого судового збору, та надано докази сплати судового збору у розмірі 1078 грн. 86 коп.
Відповідно до ч.1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження у відповідності до ч. 2 п. 3 ст. 12 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 12, 120, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 24.06.2019 об 11 годині 00 хвилин.
Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Луганської області за адресою: м. Харків, проспект Науки, буд. 5, зал судових засідань №108.
4. Встановити відповідачу строк для подачі відзиву на позовну заяву, з урахуванням вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, до 21.06.2019.
5. При направленні в судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Учасники справи мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщену на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: (https://court.gov.ua/FAIR).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 30.05.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя Є.А. Лісовицький