73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
"03" березня 2010 р.
10 год.10 хв.Справа № 2-а-14668/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кисильової О.Й.,
при секретарі: Мкртчян А.С.,
за участю: відповідача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу,
встановив:
Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція в Херсонській області (далі-позивач) звернулася до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі-відповідач) про стягнення податкового боргу.
Позивач в судове засідання не з'явився. Позовні вимоги Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області обгрунтовані тим, що ОСОБА_1 є платником податку з доходів найманих працівників і зобов'язаний здійснювати утримання та внесення до бюджету зазначеного податку, станом на 07.12.2009 року заборгованість відповідача по податку з доходів найманих працівників становить 3735 грн. 08 коп.
Відповідач позовні вимоги визнав повністю, суду пояснив, що заборгованість по податку з доходів найманих працівників в розмірі 3735 грн. 08 коп. виникла у зв'язку зі скрутним фінансовим становищем . Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 зобов'язується сплатити суму боргу, однак виконання рішення просив розстрочити строком на один рік.
Заслухавши пояснення відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа 27.01.2004 року Чаплинською районною державною адміністрацією Херсонської області, ідентифікаційний код-НОМЕР_1, місцезнаходження: АДРЕСА_1
Як платник податків, відповідач зареєстрований у Чаплинській міжрайонній державній податковій інспекції в Херсонській області 27.01.2004 року за № 1566.
Відповідно до п. 1.15. ст.1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 року № 889-IV (далі Закон № 889-IV) податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Пунктом 19.1. ст. 19 Закону № 889-IV встановлено, що платники податку зобов'язані вести облік доходів і витрат у обсягах, достатніх для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, у разі коли такий платник податку зобов'язаний цим Законом подавати декларацію або має право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податковий кредит.
Форми такого обліку та порядок його ведення визначаються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, відповідальним за проведення податкової політики.
Відповідно до пп. 2.1.4 п. 2.1, пп. 2.2.1. п.2.2, пп. 2.3.1 п. 2.3. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі- Закон № 2181-ІІІ) контролюючим органом стосовно сплати податків і зборів є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.
Підпунктом 16.3.4. п.16.3 ст.16 Закону № 889-IV контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу.
Відповідно до п.3.5. ст.3 Закону № 889-IV при нарахуванні доходів у вигляді заробітної плати об'єкт оподаткування визначається як нарахована сума такої заробітної плати, зменшена на суму збору до Пенсійного фонду України та внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, які відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону № 2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Приписами підпункта 17.1.9 п.17.1 ст.17 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що у разі коли платник податків здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов'язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов'язання з такого податку, збору (обов'язкового платежу).
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі акту про результати планової виїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового та валютного законодавства від 25.11.2008 року № 18/17-009/2707218150 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 26.11.2008 року № 0000811710/0, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання по податку з доходів найманих працівників в розмірі 6437 грн. 13 коп., в тому числі 2145 грн. 71 коп. основного платежу та 4291 грн. 42 коп. штрафних санкцій за нарахування та виплату заробітної плати без утримання та перерахування податку з доходів фізичних осіб. На підставі акта камеральної перевірки від 19.08.2009 року № 50/17/2707218150 прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.08.2009 року № 50/17/2707218150 про донарахування відповідачу штрафної санкції по з доходів найманих працівників за несвоєчасну сплату в розмірі 211 грн. 07 коп. Податкові повідомлення-рішення отримані ОСОБА_1 особисто під розпис та не оскаржені у встановленому законом порядку. Згідно облікової картки платника заборгованість по податку з доходів найманих працівників з урахуванням пені відповідачем сплачена не в повному обсязі та становить 3735 грн. 08 коп.
Суд приймає визнання адміністративного позову відповідачем, оскільки судом з'ясовано, що такі дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиїх-небудь прав, свобод та інтересів.
Оскільки станом на 07.12.2009 року відповідач не виконав обов'язку платника податку, передбаченого податковим законодавством, не сплатив у добровільному порядку податковий борг в розмірі 3735 грн. 08 коп., а тому дану заборгованість належить стягнути в судовому порядку.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
Позов Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1, до місцевого бюджету - Чаплинської селищної ради Чаплинського району податковий борг в розмірі 3735 грн. 08 коп. (три тисячі сімсот тридцять п'ять гривень 08 коп.): 3672 грн. 16 коп. - недоїмка, 62 грн. 92 коп. - пеня, на р/р 33219800700300 в УДК Херсонської області, код ОКПО 24103696, код платежу 11010100, МФО 852010.
Виконання рішення розстрочити строком на дванадцять місяців зі сплатою щомісячно суми боргу рівними частками.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.