Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/1698/18
22 травня 2019 року м. Сарни
Сарненський районний суд Рівненської області - одноособово суддя Довгий І.І.,
за участю секретаря судових засідань - Савчук Н.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в спрощеному провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Львівської митниці Державної фіскальної служби Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання незаконною та скасування постанови в справі про порушення митних правил,
Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Сарненського районного суду Рівненської області з позовом до відповідача - Львівської митниці Державної фіскальної служби Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про скасування постанови в справі про порушення митних правил №1259/20900/18 від 03.04.2018 року про притягнення ОСОБА_1 за порушення митних правил, передбаченого ч.3 ст.470 Митного кодексу України, провадження в митній справі у відношенні мене за порушення митних правил, передбаченого ч.3 ст.470 Митного кодексу України, закрити.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що 03 квітня 2018 року заступник начальника Львівської митниці ДФС - начальник Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Скромний Я.І., виніс постанову в справі про порушення митних правил №1259/20900/18, якою визнав позивача винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ч.3 ст.470 Митного кодексу України і наклав адміністративне стягнення у виді штрафу розміром 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на суму 8500 гривень.
Вважає, що постанова є незаконною та необґрунтованою, зміст її не відповідає дійсності і тому підлягає скасуванню, враховуючи наступне.
14 квітня 2013 року через митний пост «Городище» Рівненської митниці Савчином І.В. було ввезено на територію України автомобіль марки «OPEL VEKTRA», реєстраційний номер НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 . Співвласниками даного транспортного засобу був ОСОБА_1 та його товариш з Польщі, ОСОБА_2 . У встановлений законодавством десятиденний термін, вивезти автомобіль за територію України ОСОБА_1 не зміг в зв'язку з сімейними обставинами і лише 20 червня 2013 року, вказаний автомобіль був вивезений через митний пост «Шегині» Львівської області, що підтверджується ксерокопією закордонного паспорта. Після цього, позивач неодноразово протягом 2013-2017 років перетинав митний кордон України, про що свідчать відмітки в паспорті громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_3 та НОМЕР_4 та проходив митний контроль, однак в працівників органів доходів і зборів жодних питань, щодо порушення строків доставки автомобіля марки «OPEL VEKTRA», реєстраційний номер НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 , не виникало.
В подальшому 21.02.2018 року під час виїзду з України через пункт пропуску «Мостиська» Львівської митниці ДФС мною на автомобілі марки «MERCEDES-BENZ SPRINTER”, д.р.н. НОМЕР_5 під проходження митного контролю та внесення даних працівниками органів доходів і зборів в систему АСМО «Інспектор» та ЄАІС ДМС України спрацювала АСАУР (код 000 «по особі Савчин Ігор є орієнтування» №15/15-447 від 08.05.2013 року), щодо порушення ним строків транзитного ввезення на митну територію України, автомобіля марки «OPEL VEKTRA», реєстраційний номер НОМЕР_1 , кузов № НОМЕР_2 , який був ввезений 14.04.2013 року через митний пост «Городище» Рівненської митниці ДФС України в митному режимі «транзит».
Враховуючи, що згідно статті 467 Митного кодексу України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються органами доходів і зборів, адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше, ніж через шість місяців з дня вчинення правопорушення, а у разі розгляду органами доходів і зборів справ про триваючі порушення митних правил, у тому числі передбачені статтями 469, 477-481,485 цього кодексу, - не пізніше, ніж через шість місяців з дня виявлення цих правопорушень, провадження відносно нього підлягає закриттю за збігом строків накладення адміністративного правопорушення.
Представник позивача згідно заяви заявлені вимоги підтримав, просив задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча судом належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, причини неявки суду не повідомив. Згідно ч.1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає що позов підлягає задоволенню.
Згідно з п.1 ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Суду не надано доказів того, що відносно позивача відповідачем на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений КУпАП складена постанова про адміністративні правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 210-1 КУпАП.
Згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно ч.1 ст.467 Митного кодексу України, якщо справи про порушення митних правил відповідно до статті 522 цього Кодексу розглядаються органами доходів і зборів або судами (суддями), адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через шість місяців з дня виявлення правопорушення. Строк накладення адміністративних стягнень у справах про порушення митних правил зупиняється на час розгляду таких справ судом.
Проте згідно наданих позивачем документів вбачається, що позивач неодноразово перетинав кордон, проте працівниками митниць з 20 червня 2013 року по 21 лютого 2018 року не складався протокол про порушення Митних правил.
З огляду на що, враховуючи, що працівниками митниці факт виявлення правопорушення був відомий при перетині кордону 20 червня 2013 року, то на момент розгляду справи строки притягнення до адміністративної відповідальності, передбачені ст. ч.1 ст. 467 Митного кодексу України закінчені, необхідно постанову в справі про порушення митних правил №1259/20900/18 від 03.04.2018 року про притягнення ОСОБА_1 за порушення митних правил, передбаченого ч.3 ст.470 Митного кодексу України, провадження в справі закрити в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 467, 470 Митного кодексу України, ст.ст. 241-246 КАС України, суд
Позов ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) НОМЕР_6 ) до Львівської митниці Державної фіскальної служби Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області (79000, вул. Костюшка, 1 м. Львів) про визнання незаконною та скасування постанови в справі про порушення митних правил задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову в справі про порушення митних правил №1259/20900/18 від 03.04.2018 року про притягнення ОСОБА_1 за порушення митних правил, передбаченого ч.3 ст.470 Митного кодексу України, провадження в справі закрити в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Сарненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня його складення.
Суддя: підпис з оригіналом згідно
Суддя Сарненського районного суду
Рівненської області Довгий І.І.