Ухвала від 29.05.2019 по справі 817/581/17

УХВАЛА

про передачу справи до іншого адміністративного суду

Справа № 817/581/17

29 травня 2019 р.

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Охрімчук І.Г.

суддів: Моніча Б.С. Капустинського М.М.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Міністерства оборони Україин на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 10 травня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Міністерства оборони України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2016 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до Дубенського міськрайонного суду Рівненської області з адміністративним позовом, яким просили:

- визнати нечинним та скасувати протокольне рішення №23 від 22.04.2016 року Комісії з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби Міністерства оборони України, затверджене Міністерством оборони України генералом армії України Полтораком С. Т. 25.04.2016 року в частині відмови позивачам в призначенні одноразової грошової допомоги як членам сім'ї загиблого військовослужбовця старшого сержанта ОСОБА_1 в розмірі 125-кратного прожиткового мінімуму;

- зобов'язати Міністерство України призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , одноразову грошову допомогу, як члену сім'ї загиблого військовослужбовця старшого сержанта ОСОБА_1 в розмірі 125-кратного прожиткового мінімуму;

- зобов'язати Міністерство України призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 одноразову грошову допомогу, як члену сім'ї загиблого військовослужбовця старшого сержанта ОСОБА_1 в розмірі 125-кратного прожиткового мінімуму.

Ухвалою Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 10.04.2017 року дану справу передано на розгляд за підсудністю до Рівненського окружного адміністративного суду.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 10.05.2017 року адміністративний позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано пункт 102 Протоколу засідання комісії з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, №23 від 22.04.2016 року.

Зобов'язано Міністерство оборони України призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошової допомоги як члену сім'ї загиблого військовослужбовця старшого сержанта ОСОБА_1 в розмірі 125-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.

Зобов'язано Міністерство оборони України призначити та виплатити ОСОБА_2 одноразову грошової допомоги як члену сім'ї загиблого військовослужбовця старшого сержанта ОСОБА_1 в розмірі 125-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, Міністерство оборони України звернулося до Житомирського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, якою просило скасувати постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 10.05.2017 року, відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 25.10.2017 року за клопотання Міністерства оборони України, зупинено провадження у даної справі до набрання законної сили судовим рішенням у кримінальній справі №754/5617/14-к по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, яка перебуває у провадженні Деснянського районного суду м. Києва.

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, якою просили скасувати ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 25.10.2017 року і направити справу №817/581/17 для продовження розгляду.

Постановою Верховного Суду від 25.04.2019 року касаційну скаргу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 задоволено. Ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 25.10.2017 року скасовано та направлено справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

24.05.2019 року дана адміністративна справа надійшла до Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Проте, суд апеляційної інстанції звертає увагу на те, що 29.12.2017 був прийнятий Указ Президента України №455/2017 про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах, відповідно до підпункту 6 пункту 161 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, статті 19, частини третьої статті 26, пункту 40 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" постановлено ліквідувати Житомирський апеляційний адміністративний суд.

Слід зауважити, що 28.09.2018 був прийнятий Указ Президента України №296/2018 про переведення суддів, згідно якого відповідно до підпункту 7 пункту 161 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, пункту 1 частини другої статті 53, частини третьої статті 82 і пункту 40 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів", пункту 11 розділу III "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Вищу раду правосуддя" постановлено перевести суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду на роботу на посадах суддів Сьомого апеляційного адміністративного суду та Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Згідно з пп.8 п.2 Указу Президента України №455/2017 створено Восьмий апеляційний адміністративний суд в апеляційному окрузі, що включає Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Рівненську та Тернопільську області, з місцезнаходженням у місті Львові.

Відповідно до ч.3 ст.29 КАС України у разі ліквідації або припинення роботи адміністративного суду справи, що перебували у його провадженні, невідкладно передаються до суду, визначеного відповідним законом або рішенням про припинення роботи адміністративного суду, а якщо такий суд не визначено - до суду, що найбільш територіально наближений до суду, який ліквідовано або роботу якого припинено.

За приписами ч.1 ст.23 КАС України апеляційні адміністративні суди переглядають судові рішення місцевих адміністративних судів (місцевих загальних судів як адміністративних судів та окружних адміністративних судів), які знаходяться у межах їхньої територіальної юрисдикції, в апеляційному порядку як суди апеляційної інстанції.

Відповідно до ч.1 ст.25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Згідно з ч.1 ст.26 КАС України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

З матеріалів справи встановлено, що позивачі - ОСОБА_1 проживають в АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 в АДРЕСА_2 , місцезнаходження відповідача: Міністерство оборони України - проспект Повітрофлодський, 6, м. Київ, місцезнаходження третьої особи: Рівненський обласний військовий комісаріат - вул. Грабник, 2, м. Рівне.

Враховуючи зазначене, колегія суддів приходить до висновку, що адміністративна справа №817/581/17 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Міністерства оборони України, третя особа - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання вчинення певних дій, за територіальною юрисдикцією (підсудністю) має бути передана до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з ч.6 ст.29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Відповідно до ч.2 ст.30 КАС України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Керуючись ст.ст. 23, 25, 26, 29, 30 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Передати адміністративну справу № 817/581/17 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Міністерства оборони України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобов'язання вчинення певних дій за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки передбачені ст.325 КАС України.

Головуючий Охрімчук І.Г.

Судді Моніч Б.С. Капустинський М.М.