Постанова від 29.05.2019 по справі 159/2788/19

Справа № 159/2788/19

Провадження № 3/159/1662/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 травня 2019 року м. Ковель

Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Бойчук П.Ю., розглянувши справу, що надійшла від Ковельського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

передбаченої ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Старшим державним виконавцем Веселухою Юлією Валеріївною 15.02.2019 року було складено протокол відносно громадянина ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та скеровано суду для прийняття рішення в порядку чинного законодавства.

ОСОБА_1 ставиться у вину те, що він, будучи зобов'язаним відповідно до рішення суду сплачувати аліменти на утримання дитини, аліментів не сплачував, внаслідок чого утворилась заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання та за період з 11.08.2016 року по 30.04.2019 року становить 65290,32 грн.

Вище зазначені дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

У ході підготовки справи суддя прийшов до висновку, що справа про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.183-1 КУпАП підлягає поверненню Ковельському МРВ ДВС з наступних підстав.

Зокрема згідно вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Як встановлено з матеріалів справи, протокол № 101 відносно ОСОБА_1 складений у відсутності особи, відносно якої він складався, що в свою чергу порушує вимоги ст. 256 КУпАП та вимоги Розділу ХІV Інструкції з організації примусового виконання рішень.

Зокрема, згідно п. 4 Розділу ХІV Інструкції з організації примусового виконання рішень, у разі складання протоколу в органі державної виконавчої служби або офісі приватного виконавця, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується для складання та підписання протоколу. У виклику зазначаються дата, час та місце складання протоколу. Виклик вважається належним чином врученим, якщо надісланий за адресою особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто. У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у виклику час виконавець складає відповідний акт, який додається до протоколу.

Матеріали справи не містять відомостей про виклик ОСОБА_1 для складання протоколу та підтверджень, що такий виклик був вручений останньому, відсутні відомості і про вручення особі копії протоколу.

Крім цього, в разі складання протоколу у відсутності особи, до матеріалів справи не долучено відповідний акт.

В протоколі про адміністративне правопорушення, відповідно до встановленого порядку, не зазначено свідків, які б підтвердили відмову ОСОБА_1 від дачі пояснень по суті протоколу та підпису протоколу.

Крім цього, до матеріалів справи не долучено інших відомостей необхідних для вирішення справи, зокрема характеристики, довідки про сімейний стан та інше.

Таким чином протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а тому підлягає поверненню особі, яка його склала для належного оформлення.

При цьому, слід зазначити, що будь-яке внесення змін до протоколу про адміністративне правопорушення має відбуватись в присутності особи, відносно якої складено протокол, а ці зміни мають бути засвідчені підписами цієї особи та особи, яка склала протокол.

Наявність зазначених обставин робить неможливим розгляд даної справи про адміністративне правопорушення у відповідності до вимог КУпАП (ст.ст. 33, 34, 35, 245, 251, 252, 256, 268, 280 КУпАП).

Керуючись ст.ст. 221, 256, 278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, повернути до Ковельського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Ковельського міськрайонного суду П.Ю. Бойчук