Постанова від 28.05.2019 по справі 233/1634/19

Код суду 233 № 233/1634/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.05.2019 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Сітніков Т.Б., вивчивши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Слов'янського ВП ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , якому роз'яснені права відповідно до ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії БР №016654 від 11.03.2019 року складений поліцейським СРПП Слов'янського ВП ГУНП в Донецькій області сержантом поліції Терещенко О.О. відповідно до якого 11.03.2019 року о 06 годині 45 хвилин в Слов'янському районі, с. Билбасівка, вул. Леніна, буд. №3 водій ОСОБА_1 керував авто DAF FT 95 XE 430, державний номер НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (почервоніння очей, різкий запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння кінцівок). Від проходження алкотестер 6810 «Драгер» на місці, а також від проходжен7ня медичного огляду в медичному закладі на стан алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків. Від керування відсторонений, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засідання ОСОБА_1 пояснив, що він дійсно 11.03.2019 року він керував авто DAF FT 95 НОМЕР_2 430, державний номер НОМЕР_1 (при цьому має посвідчення водія), та його було зупинено працівниками поліції, та запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння, що він спочатку погодився зробити на місці зупинки транспортного засобу, адже не вживав алкогольних напоїв та був впевнений в собі. Проте, згодом йому було запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння виключно у медичному закладі, на що він вже вимушений був відмовитися, так як дуже поспішав.

Відповідно до ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя вирішує таке питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи оповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Суддя, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення приходить до таких висновків.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, акти закупки, тощо, а також іншими документами.

Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього кодексу.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

При вивченні матеріалів встановлено, що в порушення зазначених вимог закону, в протоколі зазначено що правопорушення вчинено за адресою: «Слов'янський р-н, с. Билбасівка, вул. Леніна, буд. №3». Із зазначення у протоколі вищевказаних даних не можливо встановити точне місце адміністративного правопорушення, адже встановлено, що вказаної адреси (зокрема, АДРЕСА_2 Слов'янському районі, с. Билбасівка - не існує, про що свідчить Рішення Билбасівської селищної ради від 20.11.2015 року №7/2-15.

Крім того, враховуючи покази ОСОБА_1 виникла необхідність ознайомлення із відеозаписом, з метою встановлення обставин та складу вчиненого адміністративного правопорушення. При цьому в протоколі, у графі «До протоколу додаються» зазначено відомості про те, що проводився відеозапис, проте фактично до матеріалів не додано диску із відеозаписом, на якому зафіксовано вчинене ОСОБА_1 правопорушення.

В матеріалах справи, що додаються до протоколу, зазначено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 посвідчення водія не має. Проте останній стверджує, що має посвідчення водія. Оскільки санкція статті передбачає позбавлення права керування транспортними засобами, то виникла необхідність у встановленні наявності / відсутності посвідчення водія ОСОБА_1

Вищезазначені порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення, допущені при складанні та оформленні адміністративного матеріалу позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП України і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній.

Таким чином, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення серії БД №016654 від 11.03.2019 року за ч. 1 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 , не може бути розглянутий та його необхідно направити до Слов'янського ВП ГУНП в Донецькій області для належного оформлення.

Керуючись ст. ст. 256, 276, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення БД №016654 від 11.03.2019 року з доданими до нього матеріалами відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - направити до Слов'янського ВП ГУНП в Донецькій області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Т.Б. Сітніков