Рішення від 28.05.2019 по справі 120/1379/19-а

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

28 травня 2019 р. Справа № 120/1379/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Томчука А.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась в суд з позовом до Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що вона має стаж роботи дояркою 24 роки та 9 місяців та 24 дні, що підтверджується записами в трудовій книжці. Листом від 04.12.2018 №1527/09-35/02 Пенсійний фонд відмовив ОСОБА_1 у призначенні пільгової пенсії згідно ст.13 Закону України "про пенсійне забезпечення", у зв'язку з ненаданням останньою уточнюючих довідок та довідок про встановлення норм обслуговування тварин за періоди з 25.08.1987 по 20.06.1994, з 15.07.1994 по 27.03.2006.

Вважаючи вказане рішення протиправним, позивач звернулась до суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.

Ухвалою суду від 26.04.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження, постановлено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні) в порядку визначеному статтею 263 КАС України.

27.05.2019 до суду подано відзив на адміністративний позов, зі змісту якого зазначено, що відповідно до п. 5 ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV, від 09.07.2003 (далі Закон - 1058) жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками- операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При звернення робітниці за призначенням пенсії на пільгових умовах адміністрація (правління) господарства подають в органи Пенсійного фонду довідку про стаж роботи дояркою (оператором машинного доїння), свинаркою-оператором і про виконання встановлених норм обслуговування .

При зверненні за призначенням пенсії на ОСОБА_1 були надані довідки № 4, №5 від 18.07.2018 видані СТОВ «Смерека», які є правонаступниками КСП «Прогрес» с.Олива, в яких вказується на те, що в період з 25.08.1987 по 20.06.1994рр. позивач працювала в СТОВ «Смерека» оператором машинного доїння.

Проте, підстав для зарахування даного періоду роботи до пільгового стажу немає, оскільки позивачем не надано уточнюючої довідки, яка підтверджує роботу та факт норми обслуговування тварин, а довідки які надані на Комісію вказують лише на відпрацювання трудоднів ( людино днів).

Згідно записів у трудовій книжці період роботи з 15.07.1994 по 27.03.2006 позивач працювала дояркою в Самгородському бурякородгоспі, яке було ліквідовано, тому відповідно до Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №18-1 від 10 листопада 2016 року (далі - Порядку) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.11.2006 року №1231/13105 у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі - Комісії ГУ).

Тому, Позивачем не дотримано усіх законних вимог, які передбачені Порядком, до Комісії при Головному управлінні не зверталась, а тому підтвердження періоду роботи з 15.07.1997 по 27.03.2006 рр. неможливо.

Враховуючи вищевикладені обставини, Комісія прийняла рішення зарахувати ОСОБА_1 період роботи з 10.05.1981 року по 24.08.1987 року відповідно до відпрацьованих вихододнів до стажу, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення.

Відмовити в зарахуванні періоду роботи з 25.08.1987 року по 20.06.1994 року, як такого, що дає право на пенсію на пільгових умовах в зв'язку з тим, що не надані відомості про встановлені норми обслуговування тварин в господарстві та про виконання даних норм позивачкою.

Підстави для зарахування періоду роботи з 15.07.1994 року по 27.03.2006 року як такого, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах в Управління відсутні, оскільки позивачка не дотрималась Порядку та не звернулась до Комісії при Головному управлінні. В даному випадку представник позивача ОСОБА_2 просить суд перейняти на себе дискреційні повноваження якими наділено органи Фонду.

Відповідно ч.2-3 статті 263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі. У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Як вбачається із матеріалів справи, згідно відомостей трудової книжки колгоспника № НОМЕР_1 , ОСОБА_1 1964 р.н., професія "доярка", з 10.05.1981 прийнята в члени колгоспу "Україна" с. Кордишівка, а з 24.08.1987 звільнена з роботи; з 25.08.1987 прийнята на роботу оператором машинного доїння в СТОВ "Смерека" с.Олива, а з 20.06.1994 звільнена з роботи за власним бажанням; з 15.07.1994 працювала дояркою в Самгородському бурякородгоспі, а з по 27.03.2006 звільнена з роботи за власним бажанням.

16.10.2018 позивач звернулась до відповідача з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Листом від 04.12.2018 №1527/09-35/02 відмовлено ОСОБА_1 у призначені пенсії. Пенсійний фонд вказав, що уточнюючою довідкою №255 від 13.09.2018 ТОВ "Україна" с. Кордишівка підтверджено пільговий стаж роботи за період з 10.05.1981 по 24.08.1987 (6 років 3 місяці 16 днів). З 25.08.1987 по 20.06.1994 позивач працювала оператором машинного доїння в сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю "Смерека" с. Олива та з 15.07.1994 по 27.03.2006 працювала дояркою в Самгородському бурякорадгоспі. Зазначили, що для врахування даних періодів роботи до пільгового стажу необхідно надати уточнюючі довідки та довідки про встановлення норм обслуговування.

Не погоджуючись з вказаною відмовою позивач звернулась до суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.

Визначаючись щодо заявлених вимог в контексті даної спірної ситуації, суд керується та виходить з наступного.

Згідно з пунктом "д" частини першої статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон №1788-XII), право на пенсію за вислугу років мають: жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними віку, встановленого абзацами третім - тринадцятим пункту "б" частини першої цієї статті.

Так, абзацами третім - тринадцятим пункту "б" частини першої статті 13 Закону №1788-XII визначено, що до досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 50 років - по 31 березня 1965 року включно; 50 років 6 місяців - з 1 квітня 1965 року по 30 вересня 1965 року; 51 рік - з 1 жовтня 1965 року по 31 березня 1966 року; 51 рік 6 місяців - з 1 квітня 1966 року по 30 вересня 1966 року;5 2 роки - з 1 жовтня 1966 року по 31 березня 1967 року;52 роки 6 місяців - з 1 квітня 1967 року по 30 вересня 1967 року; 53 роки - з 1 жовтня 1967 року по 31 березня 1968 року; 53 роки 6 місяців - з 1 квітня 1968 року по 30 вересня 1968 року; 54 роки - з 1 жовтня 1968 року по 31 березня 1969 року; 54 роки 6 місяців - з 1 квітня 1969 року по 30 вересня 1969 року; 55 років - з 1 жовтня 1969 року по 31 грудня 1970 року.

Так, відповідно до підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пільгових умовах пенсія за віком призначається жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування.

У відповідності до ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

В силу п.п. 1, 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі - Порядок від 12.08.1993 №637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами (п.1). У тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (п. 20).

Як встановлено з матеріалів справи, на час звернення з заявою до відповідача позивач мала достатній стаж (більше 20 років на роботах дояркою (оператором машинного доїння) в колгоспі та інших підприємствах сільського господарства), для призначення їй пенсії за віком на пільгових умовах згідно підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та який підтверджений трудовою книжкою, архівними довідками ТОВ "Україна", архівними витягами по Самгородському бурякорадгоспу" .

Разом з тим, з відмови відповідача у призначені пільгової пенсії позивачу слідує, що єдиною підставою для не зарахування до пільгового стажу роботи позивачу періоду її роботи дояркою (оператором машинного доїння) з 25.08.1987 по 20.06.1994 в сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю "Смерека" с. Олива, слугувала відсутність документів первинного обліку обслуговування тварин та їх виконання.

При цьому, слід зазначити, що відсутність документів первинного обліку обслуговування тварин, виконання яких повинно враховуватися при призначенні дояркам пенсії за віком на пільгових умовах, та не затвердження (та як наслідок відсутність відповідних підтвердних документів) норм обслуговування тварин для доярок господарства за вказані роки на відповідних підприємствах, де працювала позивач, не може свідчити про невиконання нею таких норм та не спростовує факту виконання позивачем робіт за посадою доярка (оператор машинного доїння).

Разом з тим, як вказує відповідач у відзиві при зверненні за призначенням пенсії на ОСОБА_1 були надані довідки № 4, №5 від 18.07.2018 видані СТОВ «Смерека», які є правонаступниками КСП «Прогрес» с.Олива, в яких вказується на те, що в період з 25.08.1987 по 20.06.1994рр. позивач працювала в СТОВ «Смерека» оператором машинного доїння. Проте, підстав для зарахування даного періоду роботи до пільгового стажу немає, оскільки позивачем не надано уточнюючої довідки, яка підтверджує роботу та факт норми обслуговування тварин, а довідки які надані на Комісію вказують лише на відпрацювання трудоднів ( людино днів).

Для вирішення спору суд врахував правову позицію Верховного Суду у подібних правовідносинах щодо призначення пенсії на пільгових умовах, викладену в постанові від 7 лютого 2019 року у справі №699/155/17, відповідно до якої головними умовами для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є виконання робіт на посаді доярки, свинарки, досягнення відповідного віку, а також наявність відповідного стажу.

Отже, підтвердженням (доказом) того, що позивач працювала повний робочий день дояркою (оператором машинного доїння) в колгоспі та інших підприємствах сільського господарства більше 20 років є записи в її трудовій книжці та наявні у матеріалах справи довідки, що відповідають вимогам законодавства і не потребує інших способів доведення цього факту.

Разом з тим, не визначення порядку встановлення норм обслуговування, виконання яких повинно враховуватися при призначенні дояркам пенсії за віком на пільгових умовах, та не затвердження (та як наслідок відсутність відповідних підтвердних документів) норм обслуговування тварин для доярок господарства за вищевказані роки на відповідних підприємствах, де працювала позивачка, на думку суду, не може свідчити про невиконання нею таких норм та не спростовує факту виконання ОСОБА_1 повного робочого дня робіт за посадою доярка (оператор машинного доїння), в тому числі по догляду за тваринами, що перебували в її обслуговуванні.

При цьому, суд відмічає, що даний Порядок від 12.08.1993 №637, на який посилається відповідач, було прийнято саме з метою створення юридичних механізмів підтвердження трудового стажу працівників з метою належної реалізації ними права на пенсійне забезпечення, в зв'язку з чим Порядком передбачено кілька альтернативних способів підтвердження трудового стажу, які можуть бути застосовані в різних ситуація (на підставі інших, ніж трудова книжка, документів або на підставі показань свідків).

При цьому, підтвердженням (доказом) того, що позивачка працювала повний робочий день дояркою (оператором машинного доїння) в колгоспі та інших підприємствах сільського господарства більше 20 років є записи в її трудовій книжці та наявні у матеріалах справи довідки, що відповідають вимогам законодавства і не потребує інших способів доведення цього факту.

Суд зазначає, що відповідачем не надано доказів встановлення в колгоспах, де працювала позивач, норм обслуговування тварин. Окрім того, доказів притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності за невиконання норм обслуговування відповідачем не надано, також такі відомості відсутні і в трудовій книжці позивача.

Щодо посилань представника відповідача на ту обставину, щодо неможливості зарахування періоду роботи дояркою у Самгородському бурякородгоспі з 15.07.1994 по 27.03.2006 як такого, що дає право на пенсію на пільгових умовах, оскільки позивачка не дотрималась Порядку та не звернулась до Комісії при Головному управлінні, суд відхиляє з огляду на наступне.

Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пунктом 1 "Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній" встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника визначено "Порядком підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 N 18-1 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2006 р. за N 1231/13105.

Як вказав відповідач у відзиві, на розгляд Комісії по розгляду спірних питань пов'язаних із призначенням, перерахунком та виплатою пенсії Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області (далі- Комісія) звернулась із заявою гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої в с.Самгородок, щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п.5 ст. 114 Закону-1058 та додатково надані наступні документи: трудова книжка; копію довідки про пільговий характер роботи № 235 від 13.09.2018 року, довідки від №61 від 11.06.2018 року, №62 від 11.06.2018 року, №4 від 18.07.2018 року, №5 від 18.07.2018 року, архівні витяги наказів №318,325,321,319,323,324,322,320 від 18.06.2018 року.

Відповідно до п.4, 6 Порядку №18-1 Комісії створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких обов'язково включаються представники органів соціального захисту населення, органів Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці. До складу Комісії за згодою включаються представники членських організацій Федерації професійних спілок України та регіональних організацій роботодавців та їх об'єднань.

Основними завданнями Комісії є: розгляд заяв про підтвердження стажу роботи (додаток 1) та прийняття рішень щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні в установленому порядку; участь у підготовці методичних посібників з розгляду питань про підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.

В силу п.11-13 Порядку №18-1 для підтвердження стажу роботи заявник подає до управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об'єднаних управлінь за місцем проживання (реєстрації) такі документи: 1) заяву про підтвердження стажу роботи; 2) документи, які підтверджують факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні) - щодо підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр); 3) трудову книжку; 4) документи, видані архівними установами, зокрема: а) довідку про заробітну плату; б) копії документів про проведення атестації робочих місць; в) копії документів про переведення на іншу роботу, на роботу з неповним робочим днем, надання відпусток без збереження заробітної плати (у разі відсутності - довідка про їх відсутність).

У разі необхідності заявник може подавати інші документи, які можуть підтверджувати виконання робіт, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років.

Управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об'єднані управління та головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі надають заявникам допомогу у зборі необхідних документів та в отриманні через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи витягу з Єдиного державного реєстру в електронній формі для підтвердження стажу роботи.

Так суд звертає увагу відповідача, що відповідно п.13 Порядку №18-1 управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об'єднані управління приймають документи, необхідні для підтвердження стажу роботи, перевіряють правильність їх оформлення, відповідність викладених у них відомостей про заявника даним паспорта та документам про стаж, фіксують та засвідчують виявлені розбіжності та не пізніше трьох робочих днів з дня надходження заяви про підтвердження стажу роботи направляють до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Тобто, в даному випадку саме на відповідача покладено обов'язок прийняття документів, необхідних для підтвердження стажу роботи, перевірки їх правильності та направлення їх до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Таким чином, усі вищенаведені обставини, на переконання суду, свідчать про наявність у позивачки права на пенсію згідно підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Так, пільговий стаж роботи по спеціальності доярка згідно записів трудової книжки складає 24 роки 9 місяців 24 дні та включає в себе періоди роботи:

- з 10.05.1981 по 24.08.1987 - 6 років 3 місяці 15 днів - колгосп "Україна";

- з 25.08.1987 по 20.06.1994 - 6 років 9 місяців 26 днів - колгосп "Прогрес" с. Олива;

- з 15.07.1994 по 27.03.2006- 11років 8 місяців 13днів - Мамгородський бурякродгосп.

Позивачкою надано докази, які не спростовані відповідачем, про те, що вона має право на призначення пенсії з підстав, передбачених підпункту 5 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", однак, відповідачем протиправно не враховано пільговий стаж за період роботи з 25.08.1987 по 20.06.1994 в в СТОВ "Смерека" с. Олива, з 15.07.1994 по 27.03.2006 в Самгородському бурякорадгоспі, та відмовлено у призначенні такої пенсії, а тому такі дії не можуть відповідати ч. 2 ст. 2 КАС України.

При цьому, судом враховано, що відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV, пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:

1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. У разі якщо при відстрочці часу призначення пенсії за віком не здійснюється підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу, пенсія, обчислена відповідно до статті 29 цього Закону, призначається з дня, що настає за останнім днем повного місяця відстрочки часу виходу на пенсію, який враховано до страхового стажу;

2) пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності;

3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та визнати протиправним рішення відповідача від 04.12.2018 №1527/09-35/02 щодо відмови у призначенні ОСОБА_1 пільгової пенсії та зобов'язати відповідача призначити та нарахувати їй, пенсію за віком на пільгових умовах, з дня, коли ОСОБА_1 звернулась за цією пенсією.

Відповідно до ч. 1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправною відмову Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що викладена у листі від 04.12.2018 №1527/09-35/02.

Зобов'язати Козятинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області призначити, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 16.10.2018.

Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачений при зверненні до суду судовий збір в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп., за рахунок бюджетних асигнувань Козятинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідент.номер НОМЕР_2 )

Відповідач: Козятинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області (вул. Винниченка, 56, м. Козятин, Вінницька область, код ЄДРПОУ 37926607)

Повний текст рішення суду складено 28.05.2019

Суддя Томчук Андрій Валерійович