Рішення від 23.05.2019 по справі 120/1203/19-а

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

23 травня 2019 р. Справа № 120/1203/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Яремчука Костянтина Олександровича,

за участі секретаря судового засідання Ніконової Тетяни Василівни,

представника позивача Олексієнко Ольги Іванівни,

представника Вінницького обласного військового комісаріату Олійник Наталії Миколаївни,

представника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Назаренка Руслана Володимировича,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

08 квітня 2019 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та та зобов'язання вчинити дії.

Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, складеної Вінницьким обласним військовим комісаріатом 02 квітня 2018 року, здійснено перерахунок призначеної йому пенсії. Вважаючи, що у вказаній довідці обласним військовим комісаріатом необгрунтовано визначено розмір посадового окладу ОСОБА_1 , виходячи з якого слід здійснити перерахунок пенсії, останній звернувся з цим позовом до суду. Предметом позову позивачем визначено визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зниження грошового забезпечення позивача, встановленого на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №ХЛ55545 від 02 квітня 2018 року, із урахуванням посадового окладу в розмірі 5780,00 гривень, а також зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_1 виготовити та направити нову довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області станом на 01 січня 2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії із урахуванням посадового окладу згідно постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704, та додатку №24 згідно з наказом Міністра оборони України №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України". Окрім того, позов містить вимогу щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії позивачу з урахуванням нової довідки про розмір грошового забезпечення.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 12 квітня 2019 року відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін; призначено справу до судового розгляду на 10 травня 2019 року.

19 квітня 2019 року від представника Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області до суду надійшов відзив на позовну заяву. У відзиві представник відповідача вказав на те, що органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати складові грошового забезпечення, а здійснюють перерахунок пенсії на підставі наданих їм відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення. Враховуючи те, що в матеріалах пенсійної справи позивача відсутня довідка ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, в якій вказано розмір посадового окладу інший, ніж у довідці №ХЛ55545 від 02 квітня2019 року, тому у Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області відсутні правові підстави для перерахунку пенсії позивача, виходячи з іншого розміру посадового окладу.

02 травня 2019 року на адресу суду від представника ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов відзив на позовну заяву, у якому останній зазначив, що твердження позивача, що його посадовий оклад був неправомірно зменшений не відповідає дійсності, оскільки до перерахунку від 01 березня 2018 року посадовий оклад позивача складав 1500 гривень, а розмір грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія склав 4575,75 гривень; після перерахунку посадовий оклад позивача становить 5780,00 гривень, тому встановлений тарифний розряд його посадового окладу приведений у відповідність до вимог діючих норм.

10 травня 2019 року представником позивача до суду надано відповідь на відзив Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та відповідь на відзив ІНФОРМАЦІЯ_1 , у яких, окрім іншого, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, а доводи відповідачів вважати необгрунтованими.

Крім того, 10 травня 2019 року від представника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника органу Пенсійного фонду.

Також 10 травня 2019 року на адресу суду від представника позивача надійшла заява про відкладення розгляду справи.

Ухвалою суду від 10 травня 2019 року заяву представника позивача про відкладення розгляду справи задоволено, розгляд справи відкладено на 23 травня 2019 року.

У ході судового засідання, що відбулося 23 травня 2019 року, представник позивача підтримала позовні вимоги у повному обсязі, а представники відповідача заперечували щодо задоволення позовних вимог з підстав, що викладені у відзивах на позовну заяву.

Заслухавши представника позивача та представників відповідача, дослідивши матеріали адміністративної справи та оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Наказом заступника Міністра оборони України №040 від 29 вересня 1998 року ОСОБА_1 звільнено з військової служби у запас за пунктом 65, підпункт "в" (за станом здоров'я).

Позивач перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області та отримує пенсію відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Починаючи з 01 січня 2008 року посадовий оклад позивача на дату звільнення з військової служби встановлений у розмірі 1500 гривень.

Однак, 01 березня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб " №704 від 30 серпня 2017 року, якою збільшено грошове забезпечення військовослужбовців та затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу та начальницького складу.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" Головне управління Пенсійного фонду у Вінницькій області направило списки до ІНФОРМАЦІЯ_1 , а ІНФОРМАЦІЯ_2 , у свою чергу, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про порядок проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України №2262" виготовив та направив до Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області довідку №ХЛ55545 від 02 квітня 2018 року, у якій зазначив розмір посадового окладу ОСОБА_1 в розмірі 5780,00 гривень, що відповідає тарифному розряду "29", що визначений у Тарифній сітці розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу, осіб рядового і начальницького складу, що є додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704.

Непогоджуючись з такими діями обласного військового комісаріату, позивач 19 березня 2019 року звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 з письмовою заявою, у якій вказав на необгрунтованість дій останнього щодо визначення розміру посадового окладу в розмірі 5780,00 гривень, виходячи з якого має здійснюватись перерахунок пенсійних виплат.

20 березня 2019 року ІНФОРМАЦІЯ_3 надано відповідь на звернення позивача, у якій наведено мотиви, якими керувався обласний військовий комісаріат при визначенні у довідці №ХЛ55545 від 02 квітня 2018 року посадового окладу, з якого слід виходити під час здійснення перерахунку пенсії позивачу.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли, суд зважає на таке.

Відповідно до приписів частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року №103 постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Водночас, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1.

Згідно із тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, яка є додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704, тарифному розряду "44" відповідає тарифний коефіцієнт "4,48".

Окрім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та з метою визначення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України наказом Міністерства оборони України №90 від 01 березня 2018 року "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" установлено тарифні розряди за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами, визначеними у додатках 1 - 22 до цього наказу, а також співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України згідно зі схемами, визначеними у додатках 23, 24 до цього наказу.

Як свідчать матеріали справи, посадовий оклад позивача до 01 березня 2018 року складав 1500,00 гривень, що відповідало тарифному розряду "44" тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, яка є додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704.

Разом із тим, Вінницьким обласним військовим комісаріатом 02 квітня 2018 року виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , згідно з якою його посадовий оклад становить 5780,00 гривень, що відповідає тарифному розряду "29" тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, яка є додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704.

Водночас, у відзиві на позовну заяву ІНФОРМАЦІЯ_2 послався на те, що відповідно до примітки 2 додатку 24 до наказу Міністерства оборони України №90 від 01 березня 2018 року "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" тарифні розряди за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, визначені за цією Схемою, не можуть перевищувати відповідних тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України відповідних органів військового управління, встановлених в додатках 1 - 22 за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України. Окрім того вказав на те, що оскільки тарифні розряди за посадами штабу армії, яку обіймав позивач, постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року та додатками 1-22 до наказу Міністерства оборони України №90 від 01 березня 2018 року "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" не визначені, тому тарифний розряд, і відповідно розмір посадового окладу ОСОБА_1 визначався на підставі додатку 24 до наказу Міністерства оборони України №90 від 01 березня 2018 року "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України", а також з врахуванням вимог Алгоритму урахування (встановлення) розмірів окладів за відповідними або аналогічними посадами, які особи займали на дату звільнення зі служби, під час оформлення та подання військовими комісаріатами органам Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення відповідно до постанови кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103, затвердженого директором Департаменту фінансів Міністерства оборони України 13 березня 2018 року.

Однак, варто звернути увагу на те, що пунктом 5 Алгоритму урахування (встановлення) розмірів окладів за відповідними або аналогічними посадами, які особи займали на дату звільнення зі служби, під час оформлення та подання військовими комісаріатами органам Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення відповідно до постанови кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 визначено, що якщо назва військової частини не відповідає назві схем (додатки 1-22 до наказу Міністерства оборони України №90 від 01 березня 2018 року "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України", додаток 2 до вказівки 612), застосовується схема співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України (додаток 24 до наказу Міністерства оборони України №90 від 01 березня 2018 року "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України", додаток 3 до вказівки 612).

Таким чином, Алгоритмом урахування (встановлення) розмірів окладів за відповідними або аналогічними посадами, які особи займали на дату звільнення зі служби, під час оформлення та подання військовими комісаріатами органам Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення відповідно до постанови кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 чітко визначено, що тарифні розряди за посадами штабу армії, в тому числі "черговий офіцер штабу військової частини" постановою та додатками 1-22 до наказу Міністерства оборони України №90 від 01 березня 2018 року "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України", не визначені, тому застосовується схема співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року розмірів посадових окладів до тарифних розрядів згідно з додатком 24 до наказу Міністерства оборони України №90 від 01 березня 2018 року "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України".

Разом із тим, позивач до 01 березня 2018 року отримував пенсію, розраховану виходячи із розміру посадового окладу 1500,00 гривень; при цьому, назва військової частини, із якої був звільнений позивач, не відповідає жодній із схем відображених у додатках 1-22 до наказу Міністерства оборони України №90 від 01 березня 2018 року "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України".

Відтак, посадовий оклад ОСОБА_1 для перерахунку пенсії необхідно розраховувати, виходячи із співвідношення його посадового окладу, встановленого до 01 березня 2018 року (тобто, 1500,00 гривень) до відповідного тарифного розряду за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, що згідно з додатками 23, 24 до наказу Міністерства оборони України №90 від 01 березня 2018 року "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" відповідає тарифному розряду "44".

Зважаючи на викладене, суд доходить висновку, що позовні вимоги в частині визнання протиправними дій ІНФОРМАЦІЯ_1 , що полягають у заниженні грошового забезпечення ОСОБА_1 , визначеного у довідці №ХЛ55545 від 02 квітня 2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, із зазначенням посадового окладу в розмірі 5780,00 гривень є обгрунтованими та підлягають задоволенню. Також з метою ефективного захисту прав позивача Вінницький обласний військовий комісаріат слід зобов'язати виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, станом на 01 січня 2018 року із зазначенням в ній розміру посадового окладу ОСОБА_1 , розрахованого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року №704 та додатку 24 до наказу Міністерства оборони України "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" від 01 березня 2018 року №90.

Що ж стосується вимоги позивача щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії позивачу з урахуванням нової довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, то варто звернути увагу на наступне.

Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанвои Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393, затвердженого постановою Кабінету міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року, визначений алгоритм дій проведення перерахунку пенсій, який полягає у тому, що державні органи повідомляють Пенсійний фонд України про підстави такого перерахунку. Останній в свою чергу повідомляє головні управління в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. В подальшому головні управління складають відповідні списки таких осіб та подають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Відтак, органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її перерахунок на підставі наданих відповідними органами довідок про розмір грошового забезпечення, а розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у таких довідках.

Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Отже, суд захищає лише порушені, невизнані або оспорюванні права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин.

Таким чином, позовна вимога щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області провести перерахунок та виплату пенсії позивачу, на думку суду, є передчасною, адже спору в цій частині фактично не існує, оскільки перерахунок пенсії може бути здійснено після виконання ІНФОРМАЦІЯ_3 рішення суду в частині направлення нової довідки про грошове забезпечення позивача, після отримання якої у органу Пенсійного фонду виникне відповідний обов'язок здійснити перерахунок пенсії.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши надані учасниками справи докази, суд доходить висновку, що позовні вимоги належить задовольнити частково.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд керується частинами 1 та 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому на користь позивача слід стягнути 384,20 гривні за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 , адже задоволена частина позовних вимог стосується саме цього відповідача. Визначаючись з приводу розміру судових витрат, які належить стягнути на користь позивача, суд зважає на те, що позивач звернувся до суду з позовними вимогами, які співвідносяться між собою як основна та похідна, сплативши при цьому судовий збір в розмірі 768,40 гривень як за звернення до суду з позовом з однією вимогою немайнового характеру. А тому, задовольняючи частково позов, суд вважає, що половина від суми сплаченого судового збору і є пропорційною до розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 205, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , що полягають у заниженні грошового забезпечення ОСОБА_1 , визначеного у довідці №ХЛ55545 від 02 квітня 2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, із зазначенням посадового окладу в розмірі 5780,00 гривень.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, станом на 01 січня 2018 року із зазначенням в ній розміру посадового окладу ОСОБА_1 , розрахованого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року №704 та додатку 24 до наказу Міністерства оборони України "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" від 01 березня 2018 року №90.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Вінницького обласного військового комісаріату сплачений ним при зверненні до суду судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 )

Відповідачі: Вінницький обласний військовий комісаріат (місцезнаходження: 21016, м. Вінниця, вул. Данила Галицького, буд. 31; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 08362793)

Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (місцезнаходження: 21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 13322403)

Повний текст рішення складено: 28.05.2019

Суддя Яремчук Костянтин Олександрович