Ухвала від 21.05.2019 по справі 755/6553/19

Справа № 755/6553/19

Ухвала

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" травня 2019 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Виниченко Л.М., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Київської міської державної адміністрації про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії,-

УСТАНОВИВ:

До Дніпровського районного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Київської міської державної адміністрації про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії.

Вивчивши позовну заяву встановлено, що дана справа не підсудна Дніпровському районному суду м. Києва з наступних підстав.

Заява подана в порядку адміністративного судочинства з посиланням на норми КАС України.

Перелік справ підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам наведений у ст. 20 КАС України.

Відповідно до ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам, як адміністративним судам, підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничих виборчих комісій, дільничих комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метоюїх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

За заявленими вимоги позивач просить визнати незаконними дії відповідачів щодо відмови у наданні житлового приміщення як особі, що потребує поліпшення житлових умов, та зобов'язати розглянути питання щодо зміни черговості надання житлового приміщення з моменту виникнення пільги, обґрунтовуючи позовні вимоги положеннями Кодексу адміністративного судочинства України до відповідачів, як суб'єктів владних повноважень, оскаржуючи дії останніх.

Отже, з огляду на норму ст. 20 КАС України дана справа не підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

За вищевикладених обставин даний спір не може бути прийнятий до провадження Дніпровським районним судом м. Києва у зв'язку з непідсудністю, а тому справу слід передати для розгляду за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Керуючись ст. ст. 20, 29 КАС України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, Київської міської державної адміністрації про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії передати на розгляд за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя