Постанова від 24.05.2019 по справі 441/620/19

3/441/361/2019 441/620/19

ПОСТАНОВА

24.05.2019р. суддя Городоцького районного суду Львівської області Малахова-Онуфер А.М., за участі секретаря судових засідань Гелецької Г.В., прокурора Городоцької місцевої прокуратури Львівської області Здзеби А.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління захисту економіки у Львівській області ДЗЕ НП України на

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Водяне Пустомитівського району Львівської області, громадянина України, депутата Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області, охоронця на автозаправці, проживаючого на АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП - суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 16.09.2018р. о 19 год. 57 хв. та о 20 год. 19 хв., подав на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 та 2017 роки, відповідно, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в суді факт порушення по суті не заперечив, у клопотанні просить провадження у справі про адміністративне правопорушення на нього закрити у зв'язку із спливом строків встановлених ч.3 ст. 38 КУпАП, окрім цього пояснив, що про обов'язок подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016р. та 2017р. до 01.05.2017р. та 01.04.2018р., відповідно, знав, що такі кожного року подав секретарю Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області у письмову вигляді, що у вересні 2018 року після телефонного повідомлення працівника Управління захисту економіки у Львівській області ДЗЕ НП України Качинського ОСОБА_2 . ОСОБА_3 . з приводу неподання ним декларації, тут же виготовив електронний ключ і 16.09.2018р. подав електронні декларації за 2016 та 2017 роки на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції, умислу на порушення вимог фінансового контролю або ж приховання доходів, не мав.

Прокурор в суді підтримав обставини викладені в протоколі, окрім цього зазначив, що вина ОСОБА_1 повністю доведена зібраними у справі доказами, просить рішення прийняти з врахуванням положень ст. 38 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, голову Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, доходжу наступного висновку.

Стаття 68 Конституції України зобов'язує кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

За положеннями ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №959/29089 від 15.07.2016р., щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Із пояснень ОСОБА_1 в суді, із постанови Суховільської сільської виборчої комісії Городоцького району Львівської області від 06.11.2015р. «Про результати виборів депутатів сільської ради у с. Суховоля 25.10.2015р.» убачається, що ОСОБА_1 обраний депутатом Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», відноситься до осіб, на яких поширюється дія означеного Закону, і є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (а.с. 8-11).

Із свідчень голови Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області ОСОБА_4 в суді видно, що останній повідомляв депутатів Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області, в т.ч. і ОСОБА_1 , про необхідність подати на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що у серпні, початок вересня 2018 року, працівник УЗЕ у Львівській ДЗЕ НП України Демкович О. повідомив його про неподання ОСОБА_1 декларацій за 2016-2017 рр., у свою чергу він повідомив ОСОБА_1 про необхідність подання декларацій на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції, останній тут же 16.09.2018р. такі подав в електронному вигляді.

Таким чином, ОСОБА_1 знав та мав обов'язок, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 та 2017 рік, до 00 год. 00 хв. 01.05.2017р. та 00 год. 00 хв. 01.04.2018р., відповідно.

Між тим, як убачається із витягів з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016 рік лише 16.09.2018р. о 19 год. 57 хв. та за 2017 рік - 16.09.2019р. о 20 год. 19 хв., тобто несвоєчасно, без поважних на те причин (а.с. 11-15).

З урахуванням викладених обставин, доходжу висновку, що ОСОБА_1 відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, подав декларації за 2016 та 2017 роки несвоєчасно та без поважних на те причин, тобто вчинив правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.

За наведеного та зібраних матеріалів в діях ОСОБА_1 вбачаю ознаки правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Доказів неможливості подати вчасно декларацію з поважних причин у період з 01.01.2017р. по 01.05.2017р. та з 01.01.2018р. по 01.04.2018р., ОСОБА_1 суду не надав, в матеріалах справи такі відсутні.

Датою виявлення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, слід вважати день виявлення уповноваженим органом несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно протоколів №286 та №287 про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, правопорушення вчинені ОСОБА_1 ., оперуповноваженим міжрайонного відділу №2 УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України ст. лейтенантом Качинським Я.Б. виявлені - 22.03.2019р.

Між тим, із свідчень голови Суховільської сільської ради Городоцького району Львівської області ОСОБА_4 , з пояснень самого ОСОБА_1 в суді убачається, що працівниками УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України вчинення ОСОБА_1 правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП виявлено у вересні 2018 року, про що оперуповноваженим ОСОБА_5 в телефонному режимі повідомлено безпосередньо ОСОБА_1 , який у свою чергу тут же - 16.09.2018р. подав такі, а відтак датою складення протоколу у справі про адміністративне правопорушення не може вважатися 22.03.2019р., отже відлік трьохмісячного строку для накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП слід починати з вересня 2018 року.

Днем закінчення передбаченого ч.3 ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення, в такому разі, слід вважати грудень 2018 року.

Більше того, із протоколу №286 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією убачається, що правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вчинене ОСОБА_1 - 01.05.2017р., тобто збігли 2 роки з дня його вчинення, при цьому поліцією виявлено таке у вересні 2018 року, між тим протокол складено 22.03.2019р.

Частиною 3 статті 38 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Враховуючи вищенаведене, на момент розгляду адмінпротоколів №286 та №287 на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу збігли, а це не дивлячись на наявність в його діях інкримінованого складу правопорушення, виключає провадження у справі.

Згідно з п.7 ч. 1 ст.247 КУпАП, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення цей строк закінчився, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Керуючись ст. 33, п. 3 ч. 1 ст. 284, ст. 285 КУпАП,-

ПОСТАНОВЛЯЮ:

Провадження у справі на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя А.М. Малахова - Онуфер