Постанова від 27.05.2019 по справі 469/435/19

27.05.19 Справа № 469/435/19

№ 3/469/152/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2019 року смт.Березанка

Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О.,

за участі секретаря судового засідання Потриваєвої М.А.

прокурора Маковецького Є.В.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця сДивізія Татарбунарського району Одеської області, громадянина України, проживає по АДРЕСА_1 , пенсіонера, директора ПрАТ «Прикордонник», депутата Березанської районної ради Миколаївської області,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП,

встановила:

Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного корупційного правопорушення №127 від 26 квітня 2019 року, ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме за те, що він як депутат Березанської районної ради Миколаївської області, відповідно до вимог підп. «б» п.1 ч.1 ст.3, ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, проте без поважних причин подав вказану декларацію 02 квітня 2018 року.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість визнав частково, суду пояснив, що хворіє на цукровий діабет і періодично проходить лікування з метою уникнення ампутації частини кінцівки. З комп'ютером працювати не вміє та не знає, де знаходиться його електронний ключ, замість нього декларацію повинен був заповнити його син.

Прокурор у судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення та просив застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальних розмірах, зважаючи на незначну тривалість пропущеного строку на подання декларації.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, перевіривши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю з таких підстав.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Зі змісту складеного протоколу випливає, що ОСОБА_1 інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов"язаний з"ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з"ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Положеннями статей 251 та 252 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об"єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

З матеріалів справи вбачається, що рішенням Березанської районної ради Миколаївської області № 1 від 27 листопада 2015 року визнано повноваження ОСОБА_1 як депутата вказаної ради, та він попереджений про обов'язок щорічно до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; у січні та лютому 2018 року ОСОБА_1 брав участь у проведенні сесій районної ради (а.с.25-20)

Тобто ОСОБА_1 у зв'язку з набуттям повноважень депутата районної ради відноситься до осіб, на яких поширюється Закон України "Про запобігання корупції" (підп. «б» п.1 ч.1 ст.3).

Частиною першою статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Разом з тим, вказана декларація подана ОСОБА_1 02 квітня 2018 року, що підтверджено скріншотом з сайту Єдиного державного реєстру декларацій. (а.с.9), тобто з порушенням строку, встановленого законом.

Відповідно до частини третьої статті 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Частинами 8 та 9 статті 11 Закону України «Про запобігання корупції» до повноважень Національного агенства з питань запобігання корупції віднесено здійснення в порядку, визначеному цим Законом, контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; забезпечення ведення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.

Зважаючи, що часом подання декларації є 02 квітня 2018 року, вказана дата і є датою виявлення уповноваженим органом з питань запобігання корупції факту вчинення адміністративного правопорушення.

Доказів, які б свідчили про виявлення адміністративного правопорушення пізніше, суду не надано, як не викладено обставини щодо часу виявлення адміністративного правопорушення особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, і у самому протоколі.

Відповідно до п.7 статті 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Тому провадження у справі підлягає у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247, 252, 280, 284 КУпАП,-

постановила:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. Провадження у справі закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена до Миколаїського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: