"27" травня 2019 р.
Справа №150/256/19
Провадження по справі №3/150/97/19
27 травня 2019 року с. Мазурівка
Суддя Чернівецького районного суду Вінницької області Цимбалюк Л.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Служби безпеки України у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , громадянки України, працюючої секретарем Мазурівської сільської ради Чернівецького району Вінницької області
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-6 ч.4 КпАП України, -
Співробітником УСБУ у Вінницькій області Подгаєвським Д .В . у ході виконання завдань СБ України по лінії боротьби з незаконним доступом до інформації в інформаційних (автоматизованих) системах, незаконним виготовленням чи розповсюдженням копій баз даних інформаційних (автоматизованих) систем, у результаті вжитих заходів, в установленому законом порядку, було отримано достатню інформацію, яка вказувала на те, що ОСОБА_1 незаконно скопіювала та зберігала електроні копії документальних матеріалів та офіційної переписки Мазурівської сільської ради, які містять персональні дані про що відповідно до ст. 8, 9 Закону України «Про захист інформації в інформаційних телекомунікаційних системах», ст. 6, 10, 14, 24 Закону України «Про захист персональних даних», ст. 23, 30, 31 Закону України «Про інформацію» є конфіденційною інформацією з обмеженим доступом та охороняється державою.
Враховуючи викладене, з метою перевірки та документування протиправних дій вказаної особи, припинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-6 КУАП, 04 квітня 2018 року, у ході огляду службового приміщення Мазурівської сільської ради, розташованого за адресою: Вінницька область, Чернівецький район, с. Мазурівка, вул. Незалежності, 72 на робочому місці, яке використовує ОСОБА_1 , співробітником УСБУ у Вінницькій області було зафіксовано наступні електронні листи, відправлені з офіційної електронної пошти Мазурівської сільської ради «ІНФОРМАЦІЯ_3»: Електронний лист за темою «Мазурівська сільська рада», відправлений о 12 год. 38 хв. 08.04.2019 року на адресу «ІНФОРМАЦІЯ_4», містить 1 файл (Лист ДЕНТИФІКАЦІЇ (2).doсх) об'ємом 27 Кb; Електронний лист за темою «Мазурівська сільська рада», відправлений о 09 год. 52 хв. 03.04.2019 року на адресу « ІНФОРМАЦІЯ_2», містить 3 файла Мазурівська сільська рада_Z_03.dос) об'ємом 72 Кb, (Мазурівська сільська рада _R_ 03.dос) об'ємом 77 Кb., (Мазурівська сільська рада_Z_03.dос ) об'ємом 77 Кb.
Вказані файли збережено в якості скріншотів в електронній папці «Скрин» об'ємом 6,2 Мb.
Виявлене під час огляду на підставі ст. 265 КУпАП вилучено та скопійовано ва оптичний носій інформації у вигляді диску СD-R № , а також роздруковано та долучено до протоколу огляду.
За даними ОСОБА_1 володіє реквізитами доступу до офіційної ектронної пошти Мазурівської сільської ради «ІНФОРМАЦІЯ_3» та здійснила копіювання вказаних електронних даних з офіційної електронної пошти відділу на вказані електронні адреси, при цьому дозволу на копіювання зазначеної інформації з обмеженим доступом вона не отримувала та не має.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 4 ст. 212-6 КУпАП, тобто, незаконне копіювання інформації, яка зберігається в інформаційних (автоматизованих) системах, у паперовій чи електронній формі.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.212-6 ч.4 КпАП України, визнала.
Крім визнання своєї вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-6 ч.4 КУпАП, її вина підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення за №17-19, складеним 24.04.2019 року співробітником УСБУ у Вінницькій області Подгаєвським Д.В. (а.с. 2-4); протоколом огляду комп'ютеру від 24.04.2019 року (а.с. 5-7).
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши та оцінивши в сукупності всі обставини справи, приходжу до наступного висновку.
Статтею 280 КпАП України встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень статті 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Співробітником УСБУ у Вінницькій області Подгаєвським Д.В. на виконання вимог вище вказаної статті КпАП України зібрано достатньо належних доказів, які підтверджують винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-6 ч.4 КпАП України, записи в протоколі про адміністративне правопорушення відповідають дійсним обставинам.
Статтею 252 КпАП України встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 7 КпАП України встановлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом (ст.245 КпАП України).
Дослідивши та оцінивши в сукупності всі обставини справи, керуючись законом та правосвідомістю, приходжу висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-6 ч.4 КпАП України та застосування таким чином відносно останньої адміністративного стягнення в межах санкції вище вказаної статті, якою встановлено відповідальність за вчинене правопорушення.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року, №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.2 ст.4 вище зазначеного Закону у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлена - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» від 23.11.2018 року, №2629-VІІІ встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1921 гривні 00 копійок.
Виходячи із положень Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року, №3674-VI, приходжу до висновку про стягнення із ОСОБА_1 , на яку накладається адміністративне стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, судового збору.
На підставі Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року, №3674-VI та керуючись ст., ст. 212-6 ч.4, 280, 283, 284 КпАП України, -
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.212-6 ч.4 КпАП України та застосувати відносно неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 384 (трьохсот вісімдесяти чотирьох) гривень 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена згідно статей 287-289 КпАП України особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, потерпілим, протягом десяти днів з дня її винесення.
В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк може бути поновлено органом, правомочним розглядати дану справу.
Відповідно до ст.307 КпАП України штраф повинен бути сплачений правопорушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
У разі несплати штрафу у визначений законодавством термін в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу відповідно до ст.308 ч.2 КпАП України.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу, подаються до суду до набрання постанови законної сили.
Суддя: Л.П. Цимбалюк