Справа № 131/211/19
Провадження № 3/131/96/2019
2019 р.
20.05.2019м. Іллінці
Іллінецький районний суд Вінницької області в складі судді Олексієнка О.Ю., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління держпраці у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Вінниця, жительку АДРЕСА_1 , українку, громадянку України, фізичну особу - підприємця,
за ч. 3 ст. 41 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВН2044/210/АВ/П/ПТ від 05 лютого 2019 року ФОП ОСОБА_1 18.12.2018 року о 10.00 в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в м. Іллінці фактично допустила до роботи в магазині «Кишеня», що розташований за адресою м. Іллінці, вул. Європейська 45А, без оформлення письмового трудового договору з ОСОБА_2 , з 19 листопада 2018 року, чим порушила ч. 1 ст. 21 КЗпПУ, ч. 1 ст. 24 КЗпПУ, ч. 3 ст. 24 КЗпПУ.
Крім того, ФОП ОСОБА_1 фактично допустила до роботи в магазині «Кишеня», що розташований за адресою, Вінницька область, м. Іллінці, вул. Європейська 45А, без повідомлення Державної фіскальної служби ОСОБА_2 , з 19 листопада 2018 року, чим порушено вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпПУ, Постанови Кабінету Міністрів України № 413 від 17.06.2015 р.
Також, при фактичному існуванні трудових відносин між ФОП ОСОБА_1 та працівником ОСОБА_2 , не забезпечено право на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, єдиний соціальний внесок не сплачується, чим порушено вимоги ст. 253 КЗпПУ.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 3 ст. 41 КУпАП, як фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини не визнала, подала до суду клопотання в якому вказала, що її притягнення до адміністративної відповідальності відбувається за результатами інспекційного відвідування управління Держпраці у Вінницькій області від 18.12.2018, на підставі якого складено акт інспекційного відвідування №ВН2044/210/АВ від 18.12.2018 та прийнято постанову №ВН2044/210/АВ/П/ТД-ФС від 09.01.2019. При цьому 07.02.2019 нею було оскаржено постанову про накладення штрафу управління Держпраці у Вінницькій області №ВН2044/210/АВ/П/ТД-ФС від 09.01.2019 та рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 14.03.2019 справа №120/467/19-а було визнано протиправною та скасовано постанову про накладення штрафу управління Держпраці у Вінницькій області №ВН2044/210/АВ/П/ТД-ФС від 09.01.2019, відтак ОСОБА_1 просить провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Суд, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши представлені докази приходить до слідуючого висновку.
У відповідності до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
З досліджених у справі доказів судом встановлено наступні фактичні обставини.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення 18.12.2018 року проведено інспекційне відвідування ФОП ОСОБА_1 Управлінням держпраці у Вінницькій області за результатами якого складено акт № ВН2044/210/АВ від 18.12.2018.
При цьому, згідно рішення Вінницького окружного адміністративного суду Вінницької області від 14 березня 2019 року у справі № 120/467/19-а за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Управління Держпраці у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, на підставі вказаного акту Управління Держслужби у Вінницькій області 09.01.2019 року прийнято постанову №ВН2044/210/АВ/П/ТД-ФС про накладення штрафу в розмірі 11690,00 грн. ОСОБА_1 було притягнуто до відповідальності. Даним рішенням суду вказану постанову про накладення на ОСОБА_1 штрафу скасовано, як протиправну.
За таких обставин, враховуючи положення п. ч. 1 ст. 247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 3 ст. 41 підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 3 ст. 41 КУпАП закрити за відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Вінницького апеляційного суду через Іллінецький районний суд.
Суддя: