Постанова від 16.07.2007 по справі А19/243-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16

тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

"16" липня 2007 р. Справа № А19/243-07

(зал судових засідань № 203)

Суддя Господарського суду Київської області Карпечкін Т.П. за участю секретаря судового засідання Десятниковій В. Б., розглянувши адміністративну справу

за позовом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Біла Церква

до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, м. Біла Церква

третя особа Виконавчий комітет Білоцерківської міської ради, м. Біла Церква

про припинення (скасування) державної реєстрації,

В судовому засіданні приймали участь:

від позивача: Новогребельська І. М. (дов. № 52740/10 від 02.07.2007 року);

від відповідача: не з'явився;

від третьої особи: не з'явився;

Суть спору:

До Господарського суду Київської області надійшов адміністративний позов Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про припинення (скасування) державної реєстрації.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач своєчасно не подає звіт до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції чим порушує п. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування».

Ухвалою суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 року було відкрито провадження в адміністративній справі, призначено судове засідання на ІНФОРМАЦІЯ_2 року та залучено до участі у справі в якості третьої особи Виконавчий комітет Білоцерківської міської ради.

Сторони та третя особа належним чином були повідомлені про день, час та місце розгляду справи ухвалою суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 року та повістками про виклик від ІНФОРМАЦІЯ_1 року. В судове засідання, що відбулися ІНФОРМАЦІЯ_2 року відповідач та представник третьої особи не з'явились без поважних причин.

Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. У зв'язку із зазначеним суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.

В зв'язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів наявних в матеріалах справи достатньо, господарський суд повідомив належним чином відповідача та третю особу про дату, час і місце судового розгляду, згідно з п. 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002 року за № 75 і це підтверджується журналом вихідної кореспонденції канцелярії господарського суду Київської області, відповідними відмітками на копіях повісток, наявних в її матеріалах, справа розглядається без участі представника відповідача та третьої особи за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

встановив:

ОСОБА_1 зареєстрована відділом державної реєстрації виконавчого комітету Білоцерківської ради як суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ІНФОРМАЦІЯ_3 року, про що зроблено запис в журналі обліку реєстрації за НОМЕР_1. Відповідно довідки НОМЕР_2від ІНФОРМАЦІЯ_4 року відповідач знаходиться на обліку як платник податків, з ІНФОРМАЦІЯ_3 року за НОМЕР_3.

Згідно довідки НОМЕР_4 Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області відповідач не подає податкову звітність з четвертого кварталу 2005 року.

Відповідно до пунктів 1, 2 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, а також подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до підпункту 8.6 пункту 8 Інструкції “Про порядок обліку платників податків», затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 р. № 80 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.03.1998 р. за № 172/2612, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом, та в разі неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, керівник державної податкової служби приймає рішення про звернення до господарського суду із позовною заявою про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно довідки Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Державної податкової інспекції Київської області НОМЕР_5, відповідач податкового боргу по платежах до бюджету станом на ІНФОРМАЦІЯ_5 року не має.

Відповідно до Закону України “Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно з частиною першою ст. 216 Господарського кодексу України № 436-IV від 16.01.2003 р. (далі -ГК України) учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Відповідно до ст. 218 ГК України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Частиною першою ст. 238 ГК України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

А згідно з частиною першою ст. 247 ГК України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Відповідно до частини п'ятнадцятої ст. 58 ГК України скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або такими, що суперечать законодавству, установчих документів, або здійснення діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, або в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини другої ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»№755-IV від 15.05.2003 р. (далі -Закону) підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Отже, враховуючи те, що відповідач не звітується у встановленому законодавством порядку, господарський суд задовольняє позовні вимоги повністю та скасовує (припиняє) державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1.

Згідно з частиною сьомою ст. 59 ГК України скасування державної реєстрації позбавляє суб'єкта господарювання статусу юридичної особи і є підставою для вилучення його з державного реєстру. Суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.

Відповідно до частини четвертої ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 158 -163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

постановив:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Скасувати (припинити) державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_6).

3. Копію даної Постанови направити відповідачу та державному реєстратору.

Дану Постанову може бути оскаржено у 10-денний термін або у 20-денний термін після подання в 10-денний термін заяви про апеляційне оскарження.

Дана Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного терміну на подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційної скарги у разі їх не подання або після закінчення 20-денного терміну після подання заяви про апеляційне оскарження у випадку неподання апеляційної скарги, або після закінчення апеляційного розгляду скарги і залишення її без задоволення, а Постанови суду -без змін.

Суддя