Ухвала від 27.05.2019 по справі 240/5439/19

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

27 травня 2019 року м. Житомир №240/5439/19

категорія 112030100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Попової О.Г., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Міністерства оборони України в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними, зобов'язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся із позовом до Міністерства оборони України в якому просить :

- визнати протиправним і скасувати пункт 98 рішення Міністерства оборони України про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги, як особі звільненій з військової служби, у зв'язку із встановленням інвалідності 2 групи з 19.08.2013 внаслідок травми пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби оформленого протоколом засідання комісії з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 15.03.2019 №32;

- зобов'язати відповідача призначити та виплатити одноразову грошову допомогу як особі звільненій з військової служби, у зв'язку із встановленням інвалідності 2 групи внаслідок травми пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби у розмірі 30-місячного грошового забезпечення на дату встановлення інвалідності, а саме 19.08.2013.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 16 квітня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи.

10 травня 2019 року до відділу документального забезпечення суду надійшло клопотання представника Міністерства оборони України про залучення Житомирського обласного військового комісаріату до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача. В обґрунтування вказаного клопотання вказує, що рішення суду може вплинути на права та обов'язки ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У відповідності до положень частини п'ятої статті 262, частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, далі - КАС України) суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Частиною п'ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши клопотання представника Міністерства оборони України про залучення третьої особи та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Частиною першою статті 44 КАС України встановлено, що учасники справи мають рівні процесуальні права та обов'язки.

Положеннями пунктів другого, третього та шостого частини другої статті 44 КАС України визначено, що учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, подавати заяви та клопотання, користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Частиною другою статті 49 КАС України встановлено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.

Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Згідно з частиною четвертою статті 49 КАС України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Відповідно до частини п'ятої статті 49 КАС України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується.

Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства суд зазначає, що передумовою залучення до участі у справі третіх осіб є встановлення факту, що рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.

Частиною другою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Оскільки провадження у справі було відкрито 16 квітня 2019 року, останнім днем на подання клопотання про залучення третьої особи є 03 травня 2019 року. Водночас, вказане клопотання було подано до суду лише 10 травня 2019 року.

Із клопотанням про поновлення процесуального строку в порядку статті 121 КАС України відповідач не звертався.

Крім того, представником позивача до вказаного клопотання також не надано сукупності належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів на підтвердження факту, що судове рішення за результатами розгляду справи може істотно вплинути на права та обов'язки ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки можливі обов'язки Житомирського обласного військового комісаріату в контексті спірних правовідносин чітко встановлені чинним законодавством та, зокрема, Постановою Кабінету Міністрів України №975 від 25 грудня 2013 року. Рішення та дії ІНФОРМАЦІЯ_1 як суб'єкта владних повноважень мають відповідати частині другій статті 19 Конституції України, а жодних правових наслідків та обов'язків, не передбачених чинними нормами законодавства, за результатами розгляду справи для вказаного суб'єкта владних повноважень не виникатиме.

Враховуючи вищевикладене, клопотання представника Міністерства оборони України про залучення Житомирського обласного військового комісаріату до участі у справі в якості третьої особи є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 44, 49, 194, 204, 225, 229, 243, 248, 256, 293, 294 КАС України, суд,

ухвалив:

У задоволенні клопотання Міністерства оборони України про залучення Житомирського обласного військового комісаріату до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача в адміністративній справі №240/5439/19 - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та у відповідності до положень статей 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України оскарженню не підлягає.

Ухвалу суду складено у повному обсязі: 27 травня 2019 року.

Суддя О.Г. Попова

інше