Рішення від 27.05.2019 по справі 240/1851/19

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2019 року м. Житомир справа № 240/1851/19

категорія 113060000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Попова О. Г.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області до Приватного акціонерного товариства "Коростишівгаз" про застосування заходів реагування,

встановив:

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області звернулось до Приватного акціонерного товариства "Коростишівгаз" із позовом, в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, а саме: заборонити подальшу експлуатацію адмінбудівлі та будівлі гаражів ПрАТ "Коростишівгаз" за адресою: Житомирська область, Коростишівський район, смт. Коростишів, вул. Гвардійська,42 .

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за результатами проведеної позапланової перевірки дотримання відповідачем вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки були виявлені порушення, що створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, що є підставою для застосування до відповідача заходів реагування в порядку статті 70 Кодексу цивільного захисту України.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2019 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження із проведенням підготовчого засідання та викликом (повідомленням) учасників справи. Призначено підготовче засідання у справі на 19.03.2019 о 10:00.

Підготовче судове засідання у справі призначене на 19.03.2019 о 10:00 було відкладено на 04.04.2019 о 10:30, у зв'язку з клопотанням представника відповідача в судове засідання.

01 квітня 2019 року до відділу документального забезпечення суду в порядку статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) надійшов відзив на позовну заяву вих. № б/н від 01 квітня 2019 року, відповідно до змісту якого товариство позовні вимоги не визнає та просить відмовити у їх задоволенні за безпідставністю. Вказує, що позивачем застосовані норми права, які не можуть були застосовані до таких відносин, а саме: ДБН В.2.5-56:2014 не поширюються на будівлі, які збудовані до 2000 року, а Порядок забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами радіаційного та хімічного захисту не може бути застосовано до виниклих правовідносин і немає відношення до подальшої експлуатації адмінбудівлі та будівлі гаражів. Вказує, що виконання робіт по обробці засобами вогнезахисту дерев"яних елементів горищного покриття будівлі, вимоги по наявності протизагів, відсутність біля місць розташування пожежних гідрантів і водойм покажчиків жодним чином не впливає на подальшу експлуатацію адмінбудівлі та гаражів (а.с.53-57).

В судовому засіданні 04.04.2019 ухвалою суду без виходу до нарадчої кімнати закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 22 квітня 2019 року о 12:00.

В судове засідання, призначене на 22 квітня 2019 року о 12:00 прибув представник позивача та представник відповідача. Для прийняття рішення по суті справи суд перейшов в письмове провадження.

Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Встановлено, що на підставі посвідчення на проведення перевірки №31 від 11.02.2018 (а.с.15) з 11.02.2019 по 15.02.2019 головним інспектором Коростишівського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Ткаченком Т.І. проведено перевірку виконання суб"єктом господарювання припису №60 про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, виданого Коростишівським районним сектором від 02.07.2018 року на підставі наказу Управління ДСУ з надзвичайних ситуацій у Житомирській області №71 від 04.02.2019р.

За результатами перевірки складено акт додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки №20 від 14.02.2019 (а.с.16-23).

Відповідно до змісту акту №20 від 14.02.2019 перевіркою встановлені порушення відповідачем вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, зокрема:

- приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту" (порушено пункт 1.2 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні);

- приміщення не обладнані системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей на випадок пожежі (порушено пункт 1.2 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні);

- у будівлях дерев'яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблені засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності (порушено пункт 2.5 розділу III Правил пожежної безпеки в Україні);

- біля місць розташування пожежних гідрантів і водойм не встановлені покажчики (об"ємні зі світильником або пласкі із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на них: для пожежної водойми - літерним індексом ПВ, цифровими значеннями запасу води в кубічних метрах та кількості пожежних автомобілів, котрі можуть одночасно встановлюватись на майданчику біля водойми (порушено пп.9 п. 2.1 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні);

- персонал не забезпечено відповідною кількістю засобів індивідуального захисту органів дихання від парів бензолу (не замінені фільтруючі елементи наявних протигазів). тНе доведено кількість протигазів (в наявності 5 штук) до кількості працівників найбільшої зміни (щоденно на об"єкті близько 40 працівників) (порушено постанову КМУ від 19.08.2002 р №1200).

За твердженнями позивача, вищезазначені порушення є такими, що впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що спричинить загрозу життю та здоров'ю людей. Вважаючи вказані порушення такими, що створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначено Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V).

Відповідно до статті 1 Закону №877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Водночас, відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту регулює Кодекс цивільного захисту України від 02.10.2012 №5403-VI (далі - Кодекс).

Згідно вимог п.24 ч.1 ст.2 Кодексу надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території чи суб'єкті господарювання на ній або водному об'єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров'ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об'єкті, провадження на ній господарської діяльності.

Відповідно до частини першої та другої статті 64 Кодексу центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб. Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

Пункт 12 частини першої статті 67 Кодексу передбачає, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить зокрема звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Згідно з ч.2 ст.68 Кодексу, у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Положеннями статті 70 Кодексу визначено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є, зокрема, недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами.

Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженим Указом Президента України від 16.01.2013 № 20/2013, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України. ДСНС України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.

У відповідності до Положення про Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 №3, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб. (а.с.36-40).

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 №1417 затверджено Правила пожежної безпеки в Україні (далі - Правила №1417), які є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування (далі - підприємства), громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Пунктом 4 розділу І Правил №1417 визначено, що пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних заходів та технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж.

Згідно з п.4 розд. І Правил №1417 пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних заходів та технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж.

Судом встановлено, що у період з 15.06.2018р. по 02.07.2018р. була проведена планова перевірка територій та приміщень ПрАТ "Коростишівгаз". Під час перевірки були виявлені порушення, на підставі чого Коростишівським районним сектором управління ДСУ в Житомирській області складений припис №60 від 02.07.2018р.

В приписі від 02 липня 2018р. №60 вказано, що ПрАТ "Коростишівгаз" допущено дев"ять порушень щодо додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки та визначено дати, до яких товариству необхідно їх виконати, а саме:

- приміщення обладнати системою протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту" (пункт 1.2 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні);

- приміщення обладнати системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей на випадок пожежі (пункт 1.2 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні);

- у будівлях дерев'яні елементи горищного покриття (крокви, лати) обробити засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності (пункт 2.5 розділу III Правил пожежної безпеки в Україні);

- для будівель і приміщень виробничого, складського призначення визначити категорію щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки відповідно до вимог ДСТУ Б В.1.1-36:216 "Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок та вибухопожежною та пожежної безпеки, а також клас зони за "Правилами будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок" (п.2.9 розділу 3 Правил пожежної безпеки України);

- біля місць розташування пожежних гідрантів і водойм встановити покажчики (об"ємні зі світильником або пласкі із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на них: для пожежної водойми - літерним індексом ПВ, цифровими значеннями запасу води в кубічних метрах та кількості пожежних автомобілів, котрі можуть одночасно встановлюватись на майданчику біля водойми (пп.9 п. 2.1 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні);

- у складських приміщеннях, у яких застосовуються або зберігаються речовини й матеріали, здатні утворювати вибухонебезпечні концентрації газів і парів, встановити автоматичні газоаналізатори для контролю за станом повітряного середовища (п.7.14 розділу 4 Правил пожежної безпеки в України);

- транспортні засоби забезпечити вогнегасниками відповідно до Норм оснащення вогнегасниками (п.8.2 розділу 4 Правил пожежної безпеки);

- персонал забезпечити засобами індивідуального захисту органів дихання від парів бензолу (не замінити фільтруючі елементи наявних протигазів). Довести кількість протигазів до кількості працівників найбільшої зміни (щоденно на об"єкті близько 40 працівників) (постанову КМУ від 19.08.2002 р №1200);

- з усіма працівниками проводити інструктаж та перевірку знань Плану локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій, з відповідним записом в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки (п.10 наказу Комітету по нагляду за охороною праці України).

Припис відповідачем не оскаржувався.

Відповідачем у період з 11.02.2019 по 15.02.2019 проведено перевірку виконання суб"єктом господарювання припису №60 від 02.07.2018р. про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки.

За результатами перевірки складено акт додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки №20 від 14.02.2019, відповідно до змісту якого встановлені неусунені порушення відповідачем вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, а саме:

- приміщення не обладнано системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту" (порушено пункт 1.2 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні);

- приміщення не обладнані системою оповіщення про пожежу та управління евакуацією людей на випадок пожежі (порушено пункт 1.2 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні);

- у будівлях дерев'яні елементи горищного покриття (крокви, лати) не оброблені засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності (порушено пункт 2.5 розділу III Правил пожежної безпеки в Україні);

- біля місць розташування пожежних гідрантів і водойм не встановлені покажчики (об"ємні зі світильником або пласкі із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на них: для пожежної водойми - літерним індексом ПВ, цифровими значеннями запасу води в кубічних метрах та кількості пожежних автомобілів, котрі можуть одночасно встановлюватись на майданчику біля водойми (порушено пп.9 п. 2.1 розділу V Правил пожежної безпеки в Україні);

- персонал не забезпечено відповідною кількістю засобів індивідуального захисту органів дихання від парів бензолу (не замінені фільтруючі елементи наявних протигазів). Не доведено кількість протигазів (в наявності 5 штук) до кількості працівників найбільшої зміни (щоденно на об"єкті близько 40 працівників) (порушено постанову КМУ від 19.08.2002 р №1200).

Акт перевірки підписаний керівником суб"єкта господарювання без заперечень і зазначено, що вказані недоліки будуть усунуті при наявності коштів (а.с.23).

В судовому засіданні представником відповідача надано додаткові документи на підтвердження факту встановлення покажчики із світлоотбивним покриттям і про проінформування позивача про відсутність на території підприємства пожежних гідрантів (а.с.100-102).

Зі змісту акту №20 від 14.02.2019р. встановлено, що відповідачем лише частково усунуто порушення, які стали підставою для винесення припису №60 від 02.07.2018р. . Проте, п"ять порушень, зазначених в акті від 14.02.2019р. залишились не усунуті відповідачем.

Представник позивача стверджує, що наявність таких порушень створює загрозу життю та/або здоров'ю людей, тому, вважає, що є всі підстави для застосування до відповідача заходів реагування.

Вирішуючи питання про наявність підстав для вжиття заходів реагування до ПрАТ "Коростишівгаз", суд виходить з наступного.

Так, аналіз статей 68,70 Кодексу цивільного захисту України дає підстави для висновку, що повне або часткове зупинення роботи підприємства є крайнім заходом, обрання якого є доцільним лише у разі, якщо встановлене порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки створює загрозу життю та здоров'ю людей.

Пожежа, як небезпечна подія за своїми наслідками становить загрозу життю або здоров'ю населення чи призводить до завдання матеріальних збитків.

Згідно із п.1, 2 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 №1417, ці Правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки до будівель, споруд різного призначення та прилеглих до них територій, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування, що експлуатуються, будівельних майданчиків, а також під час проведення робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення будівель та споруд. Правила є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування (далі - підприємства), громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.

Статтею 3 Конституції України закріплено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Враховуючи аналіз норм чинного законодавства, суд вважає, що порушення, встановлені позивачем під час позапланової перевірки створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей та у разі їх не усунення, можуть призвести до незворотних наслідків.

При цьому, в матеріалах справи відсутні докази та документи, які б спростовували виявлені Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області порушення, зазначені в приписі №60 та акті перевірки, або свідчили про усунення усіх вказаних порушень.

Отже, з наведеного слідує, що під час проведення позапланової перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки встановлені порушення, що свідчать про недотримання відповідачем вимог пожежної та техногенної безпеки.

Щодо зазначеного відповідачем у відзиві, що в позовній заяві висувається вимога про заборону експлуатації гаражів про які в актах перевірок і приписі не йдеться, то суд зазначає, що перевірка проводилась у всіх приміщеннях, належних ПрАТ.

Таким чином, суд вважає, що, з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, слід застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, а саме: заборонити подальшу експлуатацію адмінбудівлі та будівлі гаражів ПрАТ "Коростишівгаз".

Одночасно слід зазначити, що застосований захід реагування має тимчасовий характер, період дії якого залежить безпосередньо від факту усунення відповідачем виявлених порушень.

Такий захід реагування не є санкцією за порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, а є превентивним заходом, який спрямований на недопущення існування невиправданого ризику виникнення надзвичайних ситуацій та, відповідно, ризику завдання шкоди життю і здоров'ю населення.

Більш того, застосований захід реагування має спонукаючий характер, направлений на забезпечення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки в закладі освіти.

Згідно зі ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 72 вказаного Кодексу).

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 2 ст. 73 вказаного Кодексу).

За змістом статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Суд також звертає увагу відповідача, що згідно із частиною другою статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05 квітня 2007 року №877-V, відновлення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання після призупинення можливе з моменту отримання органом державного нагляду (контролю), який ініціював призупинення, повідомлення суб'єкта господарювання про усунення ним усіх встановлених судом порушень.

Керуючись статтями 77, 90, 194, 205, 229, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

вирішив:

Адміністративний позов Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області до Приватного акціонерного товариства "Коростишівгаз" - задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, а саме: заборонити подальшу експлуатацію адмінбудівлі та будівлі гаражів ПрАТ "Коростишівгаз" за адресою: Житомирська область, Коростишівський район, смт. Коростишів, вул. Гвардійська,42 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.Г. Попова