Справа № 357/5579/18
3/357/1655/19
24.05.2019 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Ісаєва Д. А. розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, -
В провадженні Білоцерківського міськрайонного суду перебуває адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1
З матеріалів справи вбачається, що 17.05.2018 року старшим оперуповноваженим МРВ № 2 УЗЕ в Київській області ДЗЕ Національної поліції України капітаном поліції Мужиповим А.Р. складено протокол № 311 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, з якого вбачається, що ОСОБА_1 , будучи посадовою особою місцевого самоврядування, а саме директором департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради Київської області, являючись суб'єктом відповідальності за порушення, пов'язані з корупцією, згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, примітки до ст. 172-6 КУпАП, в порушення вимог ч. 2 ст. 52 даного Закону, пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», не повідомив про суттєві зміни у майновому стані, які виникли у зв'язку з придбанням ним 01.04.2017 року майна (транспортного засобу) в сумі 203 496 грн. 47 коп., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та його захисник ОСОБА_2 просили закрити провадження у справі за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, посилаючись на те, що в період з 15.09.2016 року по 11.06.2017 року він працював на посаді виконуючого повноваження директора департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради по строковим трудовим договорам. Лише 12.06.2017 року він був призначений на посаду директора департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради по строковим трудовим договорам, тому він не може вважатися особою місцевого самоврядування та бути суб'єктом декларування у відповідності Закону України «Про запобігання корупції».
Прокурор Шлапацький О.В. просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією та закрити провадження у справі в зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, його захисника, прокурора, суд прийшов до наступного висновку.
Частиною 2 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за порушення вимог фінансового контролю, а саме неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.
Відповідно з пунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.
Згідно ст.11 вказаного Закону, посадова особа місцевого самоврядування, яка вперше приймається на службу в органи місцевого самоврядування, вважається такою, що вступила на посаду, з моменту складення Присяги.
Присяга вважається складеною, якщо після її зачитування громадянин України скріплює Присягу своїм підписом. Підписаний текст Присяги зберігається за місцем служби.
Про складення Присяги робиться запис у трудовій книжці із зазначенням дати складення Присяги.
Особа, яка відмовилася від складення Присяги (за винятком осіб, обраних на посади, зазначені в абзаці другому частини першої статті 10 цього Закону), вважається такою, що не вступила на посаду, а рішення про її призначення, обрання чи затвердження вважається таким, що втратило юридичну силу.
Згідно із ст. 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (крім виборних посад) для виконання їх повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом).
Тобто у разі потреби виконання роботи тимчасово відсутньої посадової особи (довготермінове відсторонення від посади, хвороба, відпустка тощо) на час її відсутності може бути прийнята інша особа на умовах контракту (без конкурсу).
Відповідно до статті 21 КЗпП ( 322-08 ) України контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов'язки і відповідальність сторін (у тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення та організації праці працівника, умови розірвання договору можуть встановлюватись угодою сторін. Особи, прийняті на роботу на умовах контракту в органи місцевого самоврядування, не набувають статусу посадових осіб місцевого самоврядування, вони не складають Присяги, їм не встановлюється ранг і період роботи за контрактом не зараховується до стажу служби в органах місцевого самоврядування чи стажу державної служби.
Разом з цим, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 не був директором департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради Київської області, а лише виконував його обов'язки відповідно до розпоряджень міського голови Білоцерківської міської ради ОСОБА_3 на умовах строкового трудового договору, без прийняття присяги, тобто не був посадовою особою органів місцевого самоврядування та суб'єктом декларування у відповідності Закону України «Про запобігання корупції».
Враховуючи викладене, слід зробити висновок, що під час судового розгляду встановленні обставини, що вказують на відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі закривається якщо відсутній склад адміністративного правопорушення, тому провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, підлягає закриттю.
Керуючись ч. 2 ст. 172-6, ст.ст. 247, 283, 284, 287-289, 294 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Білоцерківський міськрайонний суд Київської області.
Суддя:Д. А. Ісаєва