ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
23 травня 2019 року м. Київ № 826/9246/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Чудак О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) заяву позивача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києва про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києва, в якій висловила прохання:
- визнати дії щодо перерахунку пенсії без урахування та перерахунку середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення, визначених законодавством, із розмірів встановлених для основних видів грошового забезпечення на час виникнення права на перерахунок пенсі, - неправомірними;
- зобов'язати провести перерахунок пенсії із врахуванням розміру середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення у складі надбавок, премії та допомог, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень, надбавки за оперативно-розшукову діяльність, надбавки за особливості проходження служби, премії, допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, розрахованих із розмірів основних видів грошового забезпечення встановлених законодавством на час виникнення права на перерахунок, який здійснити без застосування обмеження її максимального розміру та виплачувати таку без обмеження такого її розміру.
12 березня 2019 року позивачем до суду подано заяву про зупинення провадження у справі до перегляду Верховним Судом судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) - №826/5716/18.
Суд, розглянувши подану заяву, при її вирішенні виходив з наступного.
Так, з Єдиного державного реєстру судових рішень вбачається, що ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, у якому просив:
- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо перерахунку пенсії ОСОБА_2 без урахування та перерахунку середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення визначених законодавством із розмірів встановлених для основних видів грошового забезпечення на час виникнення права на перерахунок пенсії, - неправомірними;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві провести перерахунок належної ОСОБА_2 пенсії із врахуванням розміру середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення у складі надбавок, премії та допомог встановлених, чинним на час виникнення права на перерахунок законодавством, а саме: надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15% ПО); надбавки за особливості проходження служби (80% ПО+ОВЗ+НВР); премії (10% ПО); допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань (ПО ? ГЗ), розрахованим із розмірів основних видів грошового забезпечення встановлених законодавством на час виникнення права на перерахунок, а також із врахуванням максимального відсоткового її розміру встановленого законодавством на час призначення (90%) та без обмеження максимального розміру.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 квітня 2018 року у справі відкрито провадження та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/5716/18 в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 відмовлено. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду міста Києва від 13 лютого 2019 року рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року скасовано та прийнято нову постанову, якою позов ОСОБА_2 задоволено частково. Визнано дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо зменшення відсотку грошового забезпечення з 86% до 70% при здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_2 протиправними. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок та виплату позивачу з 1 січня 2018 року пенсії відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в розмірі 86% грошового забезпечення. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Ухвалою Верховного Суду у складі суддів Касаційного адміністративного суду від 04 березня 2019 року відкрито касаційне провадження у справі за правилами підпункту "а" пункту 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки колегія суддів дійшла висновку, що судове рішення у справі незначної складності підлягає касаційному оскарженню, адже стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики.
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
На підставі викладеного, керуючись статтями 236, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Заяву позивача задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справі №826/9246/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києва про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції у справі №826/5716/18 .
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя О.М. Чудак