Ухвала від 23.05.2019 по справі 910/1911/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

23.05.2019Справа № 910/1911/19

За позовом Акціонерного товариства "Кредобанк" (79026, місто Львів, вулиця

Сахарова, будинок 78)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридичний центр правового партнерства" (04070, місто Київ, вулиця Іллінська, будинок 8, 10 під'їзд, 6 поверх)

про стягнення 374 070, 07 грн.

Суддя Літвінова М.Є.

Без виклику представників учасників справи.

ВСТАНОВИВ:

Акціонерне товариство "Кредобанк" (далі - позивач) звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юридичний центр правового партнерства" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 374 070, 07 грн.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач вказує на неналежне виконання відповідачем взятих на себе зобов'язань за Договором доручення від 15.10.2012, в частині вчинення дій, спрямованих на стягнення належної до сплати заборгованості за кредитними договорами та договорами забезпечення, укладеними позивачем з позичальниками та особами, які несуть відповідальність за погашення боргу, внаслідок чого у нього виникла заборгованість. У зв'язку з цим позивач вирішив звернутися до суду з даним позовом за захистом своїх прав та законних інтересів.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.02.2019 відкрито провадження у справі № 910/1911/19, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 18.03.2019 року.

07.03.2019 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву.

14.03.2019 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від представника відповідача надійшло клопотання про витребування доказів.

18.03.2019 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від представника позивача надійшла відповідь на відзив.

Судом у підготовчому засіданні 18.03.2019 постановлено ухвалу про відкладення підготовчого засідання у зазначеній справі до 08.04.2019, яку занесено до протоколу судового засідання.

01.04.2019 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від представника відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив.

02.04.2019 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від представника відповідача надійшло клопотання про стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу.

Судом відмовлено в задоволенні клопотання про витребування доказів у зв'язку з порушенням вимог ст. 81 Господарського процесуального кодексу України.

Судом у підготовчому засіданні 08.04.2019 постановлено ухвалу про відкладення підготовчого засідання у зазначеній справі до 24.04.2019, яку занесено до протоколу судового засідання.

10.04.2019 через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від представника відповідача надійшло клопотання про витребування доказів.

Судом відмовлено в задоволенні клопотання про витребування доказів.

Судом у підготовчому засіданні 24.04.2019 постановлено ухвалу про продовження строку підготовчого провадження на тридцять днів та відкладення підготовчого засідання у зазначеній справі до 21.05.2019, яку занесено до протоколу судового засідання.

21.05.2019 року підготовче засідання не відбулось у зв'язку з відсутністю постачання електроенергії до приміщень Господарського суду міста Києва та відповідно неможливістю здійснювати фіксацію судового засідання звукозаписувальними технічними засобами, що підтверджується актом від 21.05.2019, який наявний в матеріалах справи.

Згідно з ч. 4 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України якщо розгляд справи у випадках, передбачених цим Кодексом, починається спочатку, суд призначає та проводить підготовче засідання спочатку в загальному порядку, крім випадку ухвалення рішення про колегіальний розгляд справи, коли підготовче засідання проводиться спочатку лише у разі, якщо суд дійшов висновку про необхідність його проведення.

При цьому, згідно з пунктами 1 та 2 частини 1 статті 277 Господарського процесуального кодексу України неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, а також недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими, є підставами для скасування або зміни судового рішення.

Таким чином, суд, розглядаючи справу, має вживати заходів до всебічного й повного встановлення обставин спору, що не суперечить принципу змагальності, оскільки останній відображається в змісті процесуальних прав та обов'язків осіб, що беруть участь у справі та реалізується в сукупності з принципами рівності, диспозитивності та безпосередності, проте суд наділяється в тому числі організаційно-розпорядчими повноваженнями, необхідними для здійснення ним функцій органу правосуддя та прийняття законних і обґрунтованих судових актів.

Слід зазначити, що вказані висновки в тому числі відповідають рекомендаціям Ради Європи, членом якої є Україна.

Так, в Рекомендаціях R (84) 5 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно принципів цивільного судочинства, що направлені на удосконалення судової системи, наголошується на тому, що суд повинен, принаймні в ході попереднього засідання, а якщо можливо, і протягом всього розгляду, відігравати активну роль у забезпеченні швидкого судового розгляду, поважаючи при цьому права сторін, в тому числі і їх право на неупередженість. Зокрема, він повинен володіти повноваженнями proprio motu, щоб вимагати від сторін пред'явлення таких роз'яснень, які можуть бути необхідними; вимагати від сторін особистої явки, піднімати питання права; вимагати показань свідків, принаймні в тих випадках, коли мова йде не тільки про інтереси сторін, що беруть участь у справі, тощо. Такі повноваження повинні здійснюватися в межах предмета розгляду.

Крім того, відповідно до п. 62 Додатку до Рекомендації CM/Rec (2010) 12 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо суддів: незалежність, ефективність та обов'язки, ухваленої Комітетом Міністрів Ради Європи 17 листопада 2010 р. на 1098 засіданні заступників міністрів, - судді повинні розглядати кожну справу з належною ретельністю та впродовж розумного строку.

Згідно з частиною 4 статті 120 Господарського процесуального кодексу України, ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п'ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії.

Керуючись ст.ст. 183, 120, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, ?

У Х ВА Л И В :

1. Підготовче засідання призначити на 29.05.19 року о 10:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- в, корпус Б, зал судових засідань № 2 .

2. Повідомити учасників справи про підготовче засідання.

3. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи, яким необхідно при собі мати документи, що підтверджують їх повноваження відповідно до статті 60 Господарського процесуального кодексу України.

4. Явку представників учасників справи в підготовче судове засідання визнати обов'язковою.

5. Попередити учасників судового процесу про наслідки неявки в судове засідання відповідно до ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.

6. Звернути увагу сторін, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua

7. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Повний текст складено та підписано 23.05.2019 року.

Суддя М.Є. Літвінова

Попередній документ
81939516
Наступний документ
81939518
Інформація про рішення:
№ рішення: 81939517
№ справи: 910/1911/19
Дата рішення: 23.05.2019
Дата публікації: 27.05.2019
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Майнові спори; Виконання договору комісії
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (31.03.2020)
Дата надходження: 31.03.2020
Предмет позову: про стягнення 374 070, 07 грн.
Розклад засідань:
29.01.2020 11:10 Північний апеляційний господарський суд
29.01.2020 11:20 Північний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДРОБОТОВА Т Б
ТАРАСЕНКО К В
суддя-доповідач:
ДРОБОТОВА Т Б
ТАРАСЕНКО К В
відповідач (боржник):
ТОВ "Юридичний центр правового партнерства"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Юридичний центр правового партнерства"
заявник апеляційної інстанції:
Акціонерне товариство "Кредобанк"
заявник касаційної інстанції:
АТ "Кредобанк"
ТОВ "Юридичний центр правового партнерства"
заявник про винесення додаткового судового рішення:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Юридичний центр правового партнерства"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Акціонерне товариство "Кредобанк"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Юридичний центр правового партнерства"
позивач (заявник):
Акціонерне товариство "Кредобанк"
АТ "Кредобанк"
представник відповідача:
Адвокат Грішина Наталія Олександрівна
представник позивача:
Адвокат Єлишев К.Ю.
суддя-учасник колегії:
ІОННІКОВА І А
ПІЛЬКОВ К М
РАЗІНА Т І
ЧУМАК Ю Я