Постанова від 16.05.2019 по справі 826/9530/18

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 826/9530/18 Головуючий у І інстанції - Шейко Т.І.

Суддя-доповідач - Мельничук В.П.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2019 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого-судді: Мельничука В.П.

суддів: Лічевецького І.О., Костюк Л.О.,

при секретарі: Андрієнко Н.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 березня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві, в якому просив:

- визнати незаконною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо нездійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 за період з 01 січня 2016 року і виплати такої перерахованої пенсії за період, у якому вона підлягала виплаті;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві включити до загальної суми грошового забезпечення, з якого обраховується та виплачується пенсія ОСОБА_1 матеріальні допомоги для вирішення соціально - побутових питань та на оздоровлення, разові премії та грошові допомоги на оздоровлення (отримані протягом 24 місяців до звільнення) та відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням вище зазначених виплат та на підставі довідки № 45307 від 09 червня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, по визначеному в цій довідці посадовому окладу - 5200,00 грн., окладу за спеціальним званням - 2400,00 грн., надбавки за стаж служби - 3800,00 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень 20% - 1040 грн., провести за період з 01 січня 2016 року перерахунок та виплату (за період, у якому вона підлягала виплаті) пенсії ОСОБА_1 з включенням до загальної суми грошового забезпечення, з якої буде перерахована пенсія з 01 січня 2016 року а також у подальшому, надбавки за особливо важливі завдання у розмірі 100% визначеного посадового окладу поліцейських, з урахуванням окладу поліцейського за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років (надбавки за стаж роботи) - 1140 грн., надбавки за оперативну-розшукову діяльність у розмірі 50% прирівняного посадового окладу поліцейського, що становить 2600 грн., а також премії у розмірі 73,61% по відношенню до усіх зазначених вище видів нарахувань, установивши раніше призначений розмір пенсії 95% від перерахованого грошового забезпечення. Такий перерахунок та виплату проводити без обмеження максимального розміру пенсії, нараховані кошті загальної суми боргу з 01 січня 2016 року на виконання рішення суду виплатити невідкладно, одноразово.

В обґрунтування позовних вимог Позивач посилається на те, що у березні 2014 року його звільнено з органів внутрішніх справ та призначено пенсію відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII встановлено, що за колишніми міліціонерами, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені Законом України «Про Національну поліцію» для колишніх поліцейських, членів їх сімей, інших осіб. Тобто, на думку позивача, вказаним Законом внормовано порядок перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, а отже, з моменту його прийняття позивач набув право на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення у розмірах, встановлених для поліцейських. 11 листопада 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 988, якою затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. На думку Позивача, він набув право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру видів грошового забезпечення та до нього не застосовуються положення постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21 лютого 2018 року, оскільки правовідносини між ним та Відповідачем виникли у 2016-2017 роках, а тому Відповідач повинен був здійснити перерахунок та виплату пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 березня 2019 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ, постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», на підставі довідки № 45307 від 09 червня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2016 року, виданої Головним управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії за період з 01 січня 2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII, статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ, постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», на підставі довідки № 45307 від 09 червня 2017 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2016 року, виданої Головним управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві. У задоволенні інших позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду першої інстанції змінити, виклавши третій абзац резолютивної частини рішення в наступній редакції: « 3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести ОСОБА_1 на підставі Довідки від 09.06.2017 року № 45307 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268», без обмеження максимального розміру, починаючи з 1 січня 2016 року, а також відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» включити (внести) з 01.01.2016 року до загального розміру грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія ОСОБА_1 матеріальні допомоги на оздоровлення, матеріальні допомоги для вирішення соціально-побутових питань, разову грошову винагороду, які він отримував протягом 24 місяців до звільнення з органів внутрішніх справ - з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, згідно довідок про доходи ті відрахування від 02.04.2018 року № 740 та № 741 ГУМВС України в м. Києві, виплачувати починаючи з 1 січня 2016 року, а також у подальшому пенсію ОСОБА_1 без обмежень, з урахуванням вказаних видів грошового забезпечення, виплаті загальної недоотриманої з 01.01.2016 року суми пенсійного боргу (різниця між нарахованою та фактично виплаченою сумами пенсії, станом на дату виплати за даним рішенням суду) відповідно до ч. 18 ст. 43, ч. 2 ст. 51 та ч. 2 ст. 55 Закону України «Про пенсійні забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» здійснити Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві невідкладно.». Виключити п'ятий абзац з резолютивної частини рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.03.2019 року у справі № 826/9530/18.

Відповідачем подано відзив на апеляційну скаргу, в якому просить скасувати рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 березня 2019 року та ухвалити нове рішення яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому з 07 березня 2014 року призначена пенсія відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві.

Згідно з копією довідки Головного управління Міністерства внутрішніх справ України від 09 червня 2017 року № 45307 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої ОСОБА_1 , відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 та від 21 лютого 2018 року №103, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року, за посадою заступник начальника Головного управління - начальника кримінальної міліції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві/заступник начальника Головного управління Національної поліції в м. Києві становить: посадовий оклад 5200,00 грн.; підвищення посадового окладу - 0,00 грн.; оклад за спеціальним званням полковник поліції - 2400,00 грн.; надбавка за стаж служби 50% - 3800,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (відсотків) 20% - 1040,00 грн.; надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний» (відсотків) - 0%; доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання (відсотків) - 0%; інші надбавки, які мають постійний характер та визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (Офіційний вісник України, 2015 року, №96, ст. 1281) - 0%; премія 22,50% - 2799,00 грн., а всього: 15239,00 грн.

05 квітня 2018 року Позивач звернувся до Відповідача із заявою про проведення йому перерахунку призначеної пенсії з 01 січня 2016 року, відповідно до частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року, виходячи із посадового окладу, окладу за звання, надбавки за вислугу років, які встановлені постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 988 від 11 листопада 2015 року та надбавок і премій, зазначених у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та про видачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01 січня 2016 року, а також видачу довідки щодо заборгованості по нарахуванню пенсії станом на 01 лютого 2018 року.

Листом від 27 квітня 2018 року № 16702/03/К-3321 Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві повідомило ОСОБА_1 про те, що останній перебуває на обліку в Управлінні та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 Управлінням проведено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2016 року. Після проведеного перерахунку розмір пенсійної виплати ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року становить 10596,47 грн.

Також, у вказаному листі зазначено, що відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 сума перерахованих пенсій для виплати за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 01 січня 2018 року та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету у відповідному порядку.

Вважаючи такі дії Відповідача, які полягають у нездійсненні перерахунку пенсії та відмові в її виплаті, протиправними, Позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Задовольняючи адміністративний позов часткового суд першої інстанції виходив з того, що Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві, отримавши довідку про грошове забезпечення позивача, подану відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, зобов'язано було здійснити перерахунок пенсії останньому саме з 01 січня 2016 року. Щодо позовних вимог про перерахунок та виплату пенсії без обмеження розміру, то суд першої інстанції дійшов висновку, що Відповідач не обмежував Позивачу розмір пенсії, такі дії не є предметом розгляду даної справи, а тому позов у цій частині є передчасним.

Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві провести перерахунок пенсії без обмеження відповідним розміром, з огляду на наступне.

За приписами ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 7 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції Закону № 911-VIII від 24.12.2015 року чинній з 01.01.2016 року по 20.12.2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Рішенням Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016 року визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII зі змінами, а саме: ч. 7 ст. 43, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Відповідно до п. 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016 року положення ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, з 20.12.2016 року відсутня ч. 7 ст. 43 в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 року № 1774-VIII, який відповідно до Прикінцевих положень цього Закону, набрав чинності з 1 січня 2017 року, у частині сьомій статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» слова і цифри «у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».

Буквальне розуміння змін внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 року № 1774-VIII з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20.12.2016 дозволяє стверджувати, що у Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» відсутня ч. 7 ст. 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр є нереалізованими.

Це означає, що протягом 2017 року ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.

Отже, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року №1774 до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Даний висновок узгоджується з позицією, що викладена в постановах Верховного Суду від 16 жовтня 2018 року у справі № 522/16882/17, від 31 січня 2019 року у справі № 638/6363/17, від 12 березня 2019 року у справі № 522/3049/17, від 15 квітня 2019 року у справі № 127/4270/17.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року № 3668-VI, в редакції Закону України від 24.12.2015 року № 911-VIII, чинній на час здійснення Позивачу перерахунку пенсії, максимальний розмір пенсій, призначених (перерахованих) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року, максимальний розмір пенсій, призначених (перерахованих) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не може перевищувати 10740 грн.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень цього ж Закону обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 року № 911-VIII дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 01.01.2016 року.

Отже, враховуючи, що ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», якою було передбачено обмеження пенсій максимальним розміром, втратила чинність з часу проголошення рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року № 7-рп/201, то внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774 від 06.12.2016 року до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Крім того, передбачені ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» обмеження пенсій максимальним розміром введені в дію Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 року № 911-VIII.

В той же час, п. 2 Прикінцевих положень Закону № 911-VIII передбачено, що дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується лише до пенсій, які призначаються починаючи з 01.01.2016 року, при цьому встановлено, що пенсія позивачу призначена ще у 2014 році.

Згідно з ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції Закону № 614-VIII від 15.07.2015 року) перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Разом з цим, перерахунок пенсії ОСОБА_1 у визначений спосіб не був здійснений Відповідачем відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», тому колегія суддів вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві здійснити відповідний перерахунок та виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром починаючи з 01.01.2017 року.

За встановлених обставин, колегія суддів погоджується доводами Позивача та дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог про здійснення перерахунку та виплати пенсії без обмеження її максимальним розміром підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позову в цій частині.

За правилами ч. 1 ст. 47 КАС України позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції не може розглядати позовні вимоги та підстави позову, що не були заявлені в суді першої інстанції.

Отже, зважаючи на те, що вимоги, які містяться в доповненні до апеляційної скарги, не були заявлені в суді першої інстанції, а також що розмір позовних вимог збільшено після постановлення оскаржуваного рішення суду першої інстанції, останні не можуть бути предметом апеляційного розгляду.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

За змістом частини 1 статті 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Розглянувши доводи ОСОБА_1 викладені в апеляційній скарзі, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства України, колегія суддів вважає, що судове рішення постановлено при неповному з'ясуванні обставин справи та з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права, а тому апеляційна скарга підлягає часткову задоволенню, а рішення суду першої інстанції скасуванню в частині відмови в задоволенні позовних вимог про здійснення перерахунку та виплати пенсії без обмеження її максимальним розміром з ухваленням нового рішення про задоволення позову в цій частині.

Керуючись ст. ст. 241, 242, 243, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 березня 2019 року скасувати в частині відмови в задоволенні позовних вимог про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві провести перерахунок пенсії без обмеження відповідним розміром та ухвалити нове рішення про задоволення позову в цій частині.

Доповнити абзац третій резолютивної частини рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 березня 2019 року у справі № 826/9530/18 словосполученням, словами і цифрами «без обмеження її максимального розміру починаючи з 01.01.2017 року».

В іншій частині Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 березня 2019 року - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий-суддя: В.П. Мельничук

Судді: І.О. Лічевецький

Л.О. Костюк

Повний текст складено 21.05.2019 року.