Справа № 132/938/19
Іменем України
15.05.2019 року м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Павленко І.В.
розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч.3 ст.126 КУпАП,
До Калинівського районного суду Вінницької області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП.
В ст. 278 КУпАП зазначено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Під час підготовки справи до розгляду, встановлено неповноту матеріалу про адміністративне правопорушення, яка перешкоджає розгляду справи, з огляду на наступне.
На підставі п. 15 глави 2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС № 1376 від 06.11.2015, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення, зокрема документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення.
Згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Кваліфікуючою ознакою правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч. 3 ст. 126 КУпАП є керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами. Таким чином, матеріали справи про адміністративне правопорушення, складені за ч. 3 ст. 126 КУпАП, обов'язково мають містити належним чином засвідчену уповноваженою на те посадовою особою Відділу державної виконавчої служби копію документу, яким відносно особи, що притягається до адміністративної відповідальності, застосовано відповідне обмеження, а також мають бути долучені документи, які б підтверджували обізнаність особою, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, про застосування відносно нього відповідного обмеження.
Так, до матеріалів справи не долучено належним чином посвідчену копію постанови державного виконавця про тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом; не доручено підтверджуючих документів щодо направлення ОСОБА_1 постанови державного виконавця про тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Враховуючи наведене, суд не має реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів.
Для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом, а також для можливості в подальшому виконати постанову про накладення адміністративного стягнення, вважаю за необхідне повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст. 126 КУпАП на доопрацювання та подальшого направлення до суду в межах строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 256, 278- 280 КУпАП, суддя, -
Адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 126 КУпАП, направити до Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.