Справа № 521/7688/19
Номер провадження:1-кс/521/3270/19
11 травня 2019 року м. Одеса
Слідчий суддя Малиновського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , з секретарем ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання слідчого СВ Малиновського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № 12019160470001374 від 24.04.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України про проведення трасологічної експертизи за експертною спеціальністю 4.6 «Дактилоскопічні дослідження», -
З клопотання слідчого вбачається, що 24.04.2019 року до Малиновського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області від ОСОБА_3 надійшла заява про те, що 23.04.2019 року у період з 20 години 00 хвилин по 23 години 00 хвилин невстановлена особа, перебуваючи в приміщені квартири за адресою мешкання ОСОБА_4 , за його запрошенням: АДРЕСА_1 , таємно викрала майно останнього, а саме: грошові кошти в сумі 2000 доларів США, мобільний телефон «Samsung Galaxy J7» НОМЕР_1 вартістю 3000 грн. з сім-картами: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , системний блок ПК з монітором (назви невідомі), вартістю біля 3000 грн., мобільний телефон «Redmi» (модель невідома) вартістю 3000 грн., з сім-картами: НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , мобільний телефон (назва невідома)без сім-карти вартістю 1000 грн. та документи на ім'я ОСОБА_3 (паспорт гр-на України, посвідчення водія, свідоцтво прореєстрацію Т/З «Мазда»), після чого з місця вчинення злочину зникла, спричинивши тим самим ОСОБА_4 матеріальний збиток на загальну суму приблизно 63,400 грн.
23.04.2019 року в ході огляду місця події було виявлено та вилучено 4 сліди пальців рук на 4 відрізках липкої стрічки.
За даним фактом слідчим відділом Малиновського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області 24.04.2019 розпочато досудове розслідування по кримінальному провадженню № 12019160470001374 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України.
З метою збирання доказів та встановлення ідентифікації слідів, які залишені на предметах, орган досудового розслідування просить доручити проведення експертного дослідження, за експертною спеціальністю 4.6 «Дактилоскопічні дослідження».
Слідчий про час та місце розгляду клопотання був сповіщений належним чином в порядку ст. 135 КПК України, однак в судове засідання не з'явився. Слідчий просив провести розгляд клопотання без його участі.
Вивчивши клопотання слідчого, а також надані слідчим матеріали слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, яка подала клопотання, не є перешкодою для розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов'язковою. Оскільки матеріали надані слідчому судді містять всі необхідні відомості, щодо обставин правопорушення та обставин які підлягають доказуванню у кримінальному провадженню, слідчий суддя вважає, що можливо провести розгляд клопотання без участі особи які його подала.
Щодо суті клопотання.
Відповідно до вимог ч.1 ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.
Слідчим суддею, під час розгляду клопотання встановлено, що дійсно мало місце вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, під час розслідування якого виникла необхідність проведення зазначеної експертизи, оскільки дослідження виявлених слідів є необхідним для ідентифікації причетної особи до вчинення кримінального правопорушення.
Згідно зі ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Враховуючи викладені обставини, слідчий суддя вважає за необхідне доручити проведення трасологічної експертизи за напрямком експертної спеціальності 4.6 «Дактилоскопічні дослідження» Одеському науково-дослідницькому експертно-криміналістичному центру МВС України /м.Одеса, вул. Прохорівська, 35/.
Слідчий суддя вважає за необхідне доручити слідчому надати для проведення експертизи 4 сліди пальців рук та, що були вилучені в ході огляду та дактилоскопічну карту на ім'я ОСОБА_5 .
Керуючись ст.ст. 242, 243, 244 КПК України, Слідчий суддя, -
Клопотання слідчого Малиновського ВП в м. Одесі ГУ НП в Одеській області про проведення трасологічної експертизи за напрямком експертної спеціальності 4.6 «Дактилоскопічні дослідження» - задовольнити.
Доручити експертам Одеського НДЕКЦ МВС України /м.Одеса, вул. Прохорівська, 35/проведення трасологічної експертизи, за експертною спеціальністю 4.6 «Дактилоскопічні дослідження», за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № 12019160470001374 від 24.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, на вирішення якої поставити наступні питання:
1. Чи придатні для дослідження надані сліди пальців рук?
2. Чи належать ці сліди потерпілому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .?
3. Чи належать ці сліди громадянці ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , правовий статус якої на даний час в кримінальному провадженні не визначений?
У розпорядження експертів надати матеріали кримінального провадження (за вимогою), відповідні об'єкти для дослідження (паперовий конверт білого кольору в якому знаходиться дактилоскопічна карта потерпілого ОСОБА_7 , паперовий конверт білого кольору в якому знаходиться дактилоскопічна карта громадянки ОСОБА_5 , паперовий конверт білого кольору в якому знаходяться 4 сліди пальців рук на 4 відрізках липкої стрічки).
Дозволити повне або часткове витрачення об'єкту дослідження, у обсязі, що є необхідним для досягнення мети проведення експертизи.
Попередити експерта (експертів) про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України.
Висновок експерта разом із об'єктами дослідження спрямувати на адресу особи або органу досудового слідства, та клопотанням якого слідчим суддею винесено ухвалу про призначення експертизи.
Ухвала слідчого судді про доручення проведення експертизи набирає законної сили з моменту її оголошення і підлягає безумовному виконанню.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1