Справа № 132/1214/19
3/132/615/19
Іменем України
08.05.2019 р. м. Калинівка
Суддя Калинівського районного суду Вінницької області Сєлін Є.В. розглянувши матеріали, які надійшли з Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, згідно протоколу не працюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст.173-2 КУпАП,
На адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 219839 від 04.04.2019р. у відношенні ОСОБА_2 за ч.2 ст.173-2 КУпАП, який підлягає поверненню органу поліції для належного оформлення з огляду на наступне:
Як свідчить зазначений протокол про адміністративне правопорушення ГР № 219839 від 04.04.2019р., ОСОБА_2 притягається до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КУпАП.
Частина 2 статті 173-2 КУпАП передбачає відповідальність за вчинені дій особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються не тільки протоколом про адміністративне правопорушення а й поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015р. № 1376, та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 01.12.2015р. за № 1496/27941, встановлені вимоги щодо їх оформлення.
За п.15 р.ІІ «Документування адміністративних правопорушень» Інструкції, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
В графі протоколу про адміністративне правопорушення «Чи притягався до адміністративної відповідальності» - не зазначено жодної інформації.
Крім того, в порушення зазначених вище вимог ст.251 КУпАП та п.15 р.ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, до протоколу не долучено підтверджуючих доказів притягнення особи до адміністративної відповідальності у вигляді відповідних судових рішень, по позбавляє можливості суду перевірити даний факт.
Уповноважений орган (посадова особа), яка при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до статті 280 КУпАП зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Наявність перелічених недоліків, унеможливлює розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до пункту 12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014р. № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративне правопорушення», норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Виходячи з викладеного, враховуючи недоліки допущені при оформленні даного протоколі і те, що строк накладення адміністративного стягнення не витік, вважаю, що протокол слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 та 284 КУпАП, суддя,
Адміністративний протокол про вчинення ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП повернути органу поліції, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Є.В. Сєлін